OKEx’te marjlı kripto para birimi ticareti nasıl yapılır

OKEx’te marjla kripto para birimi ticareti yapmak için adım adım öğretici

OKEx’te kripto para ticareti yapmak, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli tüccarlar için basit ve sezgisel olacak şekilde tasarlanmıştır. Sofistike ticaret stratejilerini kolaylaştırmak için gelişmiş kullanıcılar için gelişmiş ticaret özelliklerinin kullanılabilirliğini sağlıyoruz. Böyle bir özellik, marj ticaretidir ve bu eğitim, buna başlamanıza yardımcı olacaktır..

Geleneksel finansta marj, bir komisyoncudan yatırım yapmak için ödünç alınan paradır ve yatırımın toplam değeri ile kredi tutarı arasındaki farktır. Kripto para birimleri söz konusu olduğunda, marj ticareti, kripto ticareti yapmak için ödünç alınan fonları kullanma uygulamasını ifade eder..

Tüccarlar, potansiyel kazançları veya kayıpları artırmak için kaldıraç katlarını seçerek marj kullanırlar. Kaldıraç, kullanıcıların işlem hesaplarının ilk bakiyesinden daha büyük işlem pozisyonları açmalarına izin verir (marj kullanarak).

Örneğin, bir tüccar 0,2 BTC’ye sahipse, 5x’lik bir kaldıraç, tüccarın fazladan 0,8 BTC ödünç alabileceği ve 1 BTC ile uzun veya kısa bir pozisyon girebileceği anlamına gelir. Tüccar daha sonra% 20 getiri için pozisyonu kapatırsa, 0,2 BTC (1,2 BTC – 1 BTC) kazanır. Diğer taraftan, kaldıraçsız aynı ticaret sadece tüccar 0,04 BTC (0,2 BTC’nin% 20’si) alacaktır..

Bununla birlikte, aynı şey kayıplar için de geçerlidir; tüccar kaldıraçlı pozisyonu (1 BTC)% 20 kayıp için kapatırsa, kaldıraçsız 0,04 BTC kaybına kıyasla 0,2 BTC kaybederler..

Kaldıraç kullanımı yalnızca riski ve ödülü artırmaya hizmet eder ve vadeli işlemler veya opsiyonlar gibi bir türevle ilişkili koşulların hiçbirini değiştirmez..

Aşağıdaki adım adım yönergeleri kullanarak OKEx’te marjla kripto para ticareti yapmaya başlayabilirsiniz..

Adım 1: Marjin ticareti bölümüne gidin

OKEx ana sayfasına gidin ve şuraya gidin: Ticaret Mevcut pazarları görmek için üst menüde. Sonra tıklayın Temel altında "Marj ticareti" marj ticareti bölümünü açmak için etiket. Temel sürüm, yeni başlayanlar için iyi bir başlangıç ​​noktası sunar, ancak deneyimli bir tüccarsanız, ileri daha kapsamlı bir kontrol paneli için.

Kripto para birimi marjı ile nasıl ticaret yapılacağına ilişkin bu kılavuzun amaçları doğrultusunda, OKEx’te marj ticareti için referans olarak temel kontrol panelini kullanacağız..

Adım 2: Marj ticaretini etkinleştirin

Marjin ticareti yapmaya yeni başlayanlar, ilgili riskleri anlamalı ve kabul etmelidir ve yalnızca kutuyu işaretleyip tıkladıktan sonra Sunmak Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, OKEx’te marjla kripto para ticareti yapmaya başlamak mümkün olacak mı?.


3. Adım: Marjin hesabınıza para aktarın

Ticarete başlamadan önce marjin hesabınıza para yatırılması gerekiyor. Marjin hesabınızda herhangi bir bakiye yoksa, tıklayın Aktar (“Marjin Ticareti” sayfasında veya üst menüdeki “Varlıklar” açılır listesinde) hesaplar arasında para taşımak için.

OKEx hesabınızda herhangi bir kripto varlığınız yoksa, kripto ticareti için başlangıç ​​kılavuzumuzla OKEx’e kripto satın alabilir veya kripto yatırmayı öğrenebilirsiniz..

Hesabınızda kripto varlıkları olduğunda, şu adrese gidebilirsiniz: "Aktar" bölüm, aşağıda gösterildiği gibi, bunları sizden taşımak için "Finansman Hesabı" senin altındaki ticaret çiftine "Teminat Hesabı" ticarete başlamak için.

Bu örnekte, 0.002 BTC’yi ETH / BTC marj hesabında çift.

Adım 4: Marj ticaret çiftini seçin

Artık marj ticareti panosundaki sol çubuktan istediğiniz alım satım çiftini seçebilirsiniz. Seç USDT USDT marjlı işlem çiftleri için veya tıklayın KRİPTO Bitcoin marjlı alım satım çiftleri için. Her bir marj alım satım çiftinin yanında maksimum kaldıraç katları da görüntülenir. Bu örnek için, ETH / BTC altında çift "KRİPTO."

Adım 5: Kaldıraç miktarını seçin

Marj ticaret çiftini seçtikten sonra, kaldıraç miktarını seçmek için Mavi kutu etiketli "Kaldıraç," marj ticareti panosunun sağ üst tarafında bulunur. Kaldıraç miktarına karar verirken yardıma ihtiyacınız varsa, mevcut kaldıraçtaki borçlanma limitine ve gerekli bakım marjına bakabilirsiniz. Seçilen kaldıraç önerilen marjın üzerindeyse, aşağıdaki uyarı mesajı görüntülenir: "Kaldıraç oranınız nispeten yüksek, lütfen risklerin farkında olun."

Tıklayın Sunmak istenen kaldıraç oranını seçtikten sonra.

Kaldıraç oranını seçtikten sonra, üzerine tıklayabilirsiniz. Ödünç almak varlık çubuğunun sağ tarafından marj pozisyonunuzu artırmak için ek fon ödünç almak için.

Örneğimizde, marj ticareti hesabının ilk bakiyesi olarak 0.002 BTC’ye sahibiz. 5x kaldıraç oranını seçmek, 0,01 BTC’ye bir pozisyon açabileceğimiz anlamına gelir, bu da fazladan 0,008 BTC ödünç alabileceğimiz anlamına gelir..

Aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, kaldıraç oranını ve ödünç almak istediğiniz tutarı seçebilirsiniz. Tıklayın Sunmak ödünç almayı onaylamak için.

BTC’deki mevcut miktar şimdi 0,01 olur, bu da 0.008 BTC’yi başarıyla ödünç aldığınızı gösterir..

Adım 6: Teminat işleminin ayrıntılarını girin

ETH / BTC örneğimizde, ETH satın al Ether satın almak için sekme veya üzerine tıklayın ETH sat Ether satmak istiyorsanız sekme.

Girebilirsiniz "Sipariş türü," "BTC cinsinden fiyat" ve "ETH Miktarı" kaldıraç oranını seçtikten sonra satın almak / satmak. ETH / BTC durumunda, minimum miktarda 0.001 ETH satın almanız gerekir..

Tıklayın (Uzun) ETH Satın Al uzun bir pozisyon başlatmak için veya Sat (Kısa) ETH kısa pozisyon başlatmak.

7. Adım: İşleminizi gözden geçirin

İşleminiz gönderildikten ve gerçekleştirildikten sonra, pozisyonunuzun durumunu, Sipariş Geçmişi ticaret ana sayfasının altındaki sekme. Bu bölüm, “Doldurulan ve Sipariş Tutarı”, “Ort. Doldurulan Fiyat ve Sipariş Bedeli," “Durum” vb..

Siparişiniz yerine getirilmediyse, siparişin durumunu aşağıdaki bölümden kontrol edebilirsiniz. Açık siparişler.

8. Adım: (İsteğe bağlı) Siparişinizi iptal edin

Açık pozisyonunuzu iptal etmek isterseniz, bunu tıklayarak yapabilirsiniz. İptal etmek “Açık Siparişler” sekmesinde.

9. Adım: (İsteğe bağlı) Ödünç aldığınız tutarı geri ödeyin

Ödünç aldığınız tutarı geri ödemek istiyorsanız, tıklayın Geri ödeme ticaret panosunun sağ tarafında. Kripto para birimini seçin ve geri ödenecek tutarı girin, ardından tıklayın Sunmak.

OKEx’te tasfiye kuralları

Marjlı kripto para ticareti yaparken, bir kullanıcının marj hesabının değeri bakım marjının altına düşerse, bir marj çağrısını tetikleyecektir. Bu durumda, yatırımcıların kripto para borsası tarafından belirlenen bakım marjını karşılamak için ek fon yatırmaları gerekir. Bunun yapılmaması, kullanıcının OKEx’teki marj pozisyonunun zorunlu kısmen veya tamamen tasfiye edilmesine neden olacaktır..

Zorunlu kısmi veya tam tasfiyenin ayrıntıları için bu makaleye bakın.

OKEx’teki marj ticareti kurallarının ayrıntıları için bu makaleye bakın.

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map