OKEx’te kripto para birimi alım satım ücretleri açıklandı

Son Bitcoin boğa koşusu bir kez daha kripto para birimlerini ilgi odağı haline getirdi ve yeni katılımcıları alana girmeye itiyor. OKEx, yeni gelenleri kolaylaştırmak için yalnızca kayıt bonusları sunmakla kalmaz, aynı zamanda derinlemesine bir kripto para birimi alım satım rehberi ve platformumuzu kullanarak kripto para ticareti hakkında bir eğitim gibi ayrıntılı kaynaklar da sağlar..

Bu makalede, OKEx’teki tüm kripto para birimi alım satım ücretlerini basitleştirecek ve açıklayacağız, ücret türleri, kuralları ve kullanıcı seviyelerine ve varlık türlerine göre varyansları.

Kripto alım satım ücreti türleri: Yapıcı ve alıcı ücretleri

Basitçe ifade etmek gerekirse, üreticiler, anında doldurulmayan ve bunun yerine başkalarının alabileceği limit emirleri vererek bir borsanın emir defterine likidite ekleyen tüccarlardır..

Alıcılar ise, üreticiler tarafından verilen limit emirlerini tüketen piyasa emirlerini uygulayarak emir defterinden likiditeyi kaldıran tüccarlardır..

Üreticiler genellikle daha düşük ücretler öderler ve bu nedenle bir borsanın sipariş defterine likidite eklemek için teşvik edilirler. Bu arada, alıcılar, siparişlerini anında doldurdukları için daha yüksek ücretler öderler..

OKEx yapıcı / alıcı ücretleri

OKEx’te, yapımcı ve alıcı ücretlerinin oranı aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

  • Müşteri katmanları
  • Ticaret piyasaları
  • Varlık sınıfı

Aşağıda özetlenen oranlar her ticarete uygulanır.

Müşteri katmanları

"Normal" ve "vip" OKEx’teki iki ana kullanıcı segmentidir ve her biri kendi düzeylerine veya katmanlarına sahiptir.

OKEx’teki normal bir kullanıcının aylık işlem hacmi 5 milyon dolardan azdır. Bu segment, platformun yerel jetonu olan OKB’ye dayalı olarak beş kademeye ayrılmıştır. Bir kullanıcının sahip olduğu OKB sayısı ne kadar yüksekse, katmanı o kadar yüksek ve ödedikleri ücretler o kadar düşüktür.

Normal kullanıcılar, aylık minimum 5 milyon dolarlık işlem hacmine sahiplerse VIP kullanıcı olabilirler. VIP kullanıcılar için yedi kademe vardır ve aylık işlem hacmi eşiği 5 milyon ile 1 milyar dolar arasında değişirken, günlük para çekme limiti 600 ile 2.000 BTC arasında değişmektedir..

VIP seviyesinden dördüncü kullanıcılar şunlardan yararlanabilir: "olumsuz" Sürekli takas ticareti gibi çeşitli pazarlarda maker ücretleri. Örneğin, VIP seviyesi yedi kullanıcıları, spot, vadeli işlemler, takas ve opsiyonlar dahil olmak üzere tüm piyasalar için negatif üretici ücretleri alır ve sonuç olarak her sipariş için ücretler kazanır..


Piyasalar ve varlık sınıfları

Üretici ve alıcı ücreti yüzdeleri de spot, vadeli işlemler, sürekli takas ve opsiyon piyasalarına göre değişiklik gösterir ve bu piyasaların her birinin farklı varlık sınıfı kategorileri vardır..

Spot ticarette sunulan varlıklar Sınıf A, B, C ve promosyon olarak sınıflandırılır. Vadeli işlemlerde yalnızca Sınıf A ve B varlıkları bulunur, takaslarda Sınıf A, B ve promosyon bulunurken, opsiyonların belirli varlık sınıfları yoktur, çünkü BTC, ETH ve EOS ticaret için kullanılabilen tek kripto para birimleri.

A Sınıfı varlıklar, BTC, ETH, LTC ve OKB gibi büyük kripto para birimlerini temsil ederken, diğer varlık sınıfları OKEx ticaret ücretleri sayfa.

Alım satım ücreti hesaplamaları

Uygulanabilir alım satım ücretleri, A Sınıfı varlıklar için aşağıdaki ücret çizelgelerinde detaylandırıldığı üzere, tüm alım satım ürünlerinde kullanıcıların en yüksek katmanına göre hesaplanır..

Normal kullanıcılar için A Sınıfı varlıkların ücret oranları

VIP kullanıcılar için A Sınıfı varlıkların ücret oranları

Örneğin, bir kullanıcının aylık 10 milyon dolarlık spot işlem hacmi (VIP2), aylık vadeli işlem hacmi 200 milyon dolar (VIP3) ve aylık opsiyon hacmi 5 milyon dolar (VIP1) varsa, kullanıcının işlem ücreti en yüksek kademeye göre hesaplanır. – VIP3 – ve aynı şey, kullanıcının OKEx’teki diğer ticaret etkinliklerine de genişletilmiştir..

Farklı varlık sınıflarındaki ücret yapısının tüm ayrıntıları için lütfen bu duyuruya bakın.

Alım satım ücretlerinin ödenmesi

Alım satım ücreti, kullanıcının satın aldığı para birimi cinsinden hesaplanır..

Örneğin BTC / USDT çifti için, bir kullanıcı USDT kullanarak BTC satın aldığında, alıcı ücreti BTC’de düşülürken, kullanıcı USDT için BTC sattığında, alıcı ücreti USDT cinsinden düşülür..

Vadeli işlem sözleşmelerine özgü alım satım ücretleri

Yapıcı ve alıcı ücretlerinin yanı sıra, kullanıcılar vadeli işlem ücretlerinden ve zorunlu tasfiye ücretlerinden haberdar olmalıdır..

Bir vadeli işlem sözleşmesi yapıldığında bir uzlaştırma ücreti alınır. Ücret oranı, tüm jetonlar ve jetonlar için% 0,03’tür ve hem normal hem de VIP kullanıcılara uygulanır.

Zorunlu tasfiye aşağıdaki senaryolarda gerçekleşir:

  1. Sabit marj modunda, kullanıcıların bakım marjı oranı, 10x kaldıraç için marjlarının% 10’undan daha düşükse.
  2. Kısmi tasfiyede, kullanıcıların sürdürme marjı oranı, minimum teminat gerekliliğinden düşükse.

Kullanıcılar, zorunlu bir tasfiye gerçekleştiğinde bir ücret öder. Bu ücret, kullanıcının mevcut kademesinin alıcı ücretine eşittir. Zorunlu tasfiye ücreti, sürekli takas ticareti için de geçerlidir..

Opsiyon sözleşmelerine özgü alım satım ücretleri

Opsiyon tüccarları, opsiyon uygulama ücretlerinin yanı sıra tasfiye ve kısmi tasfiye ücretlerinin farkında olmalıdır..

Kullanıcılar seçeneklerini kullandıklarında seçenekler egzersiz ücretleri alınır. Bu ücret oranı% 0,02’dir ve hem normal hem de VIP kullanıcılar için geçerlidir. Bir günlük ve iki günlük seçenekler bu kullanım ücretinden muaftır ve kural olarak, tek bir opsiyon sözleşmesi için ücret oranı, sözleşme priminin% 12,5’ini aşmayacaktır..

Tasfiye ücreti, normal ve VIP kullanıcılar için 1. seviye alıcı ücretine dayanırken, kısmi tasfiye ücreti kullanıcı kademesine ve ilgili yapımcı ve alıcı ücretlerine göre değişmektedir. Kısmi tasfiye sırasında ise sadece açık pozisyonlar için ayrı bir ceza ücreti uygulanır,% 0,2 olarak sabitlenir ve hem normal hem de VIP kullanıcılar için geçerlidir. Bu ceza ücreti, tahsil edildiğinde, ödeme sırasında OKEx sigorta fonuna enjekte edilir. Hem kısmi tasfiye ücreti hem de tasfiye ücreti de opsiyon sözleşmesi priminin% 12,5’ini geçemez..

Bu kılavuz çeşitli ücret türlerini ve bunların kullanıcı katmanlarına uygulanmasını tanıtsa da, diğer sorularınız için Destek Merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Henüz OKEx’te bir hesabınız yoksa, ticarete başlamak ve 10 $ bonus kazanmak için buradan kaydolabilirsiniz..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map