OKEx’te C2C kredileriyle kripto para birimi nasıl ödünç alınır ve verilir?

OKEx’te kripto bazlı C2C kredileri ödünç almak ve vermek için bir rehber

Merkezi olmayan finans protokolleri tarafından popüler hale getirilen verim çiftçiliğinin yanı sıra OKEx, kullanıcılarına OKEx Kazanç bölümü altında çok sayıda pasif gelir fırsatı sunmaya devam ediyor. Bu ürünlerden biri, OKEx kullanıcılarının birbirleri arasında esnek şartlarda kripto varlıkları ödünç alabilecekleri ve ödünç verebilecekleri C2C kredileri (diğer adıyla eşler arası krediler) için açık bir pazar yeridir..

Vadeli mevduat ile karşılaştırıldığında, C2C kredisi kullanıcılara yatırım tutarları, itfa tarihleri, kredi süreleri vb. Açısından daha fazla seçenek sunar. Bu kılavuzda, OKEx’in C2C kredi ürününü kullanarak kripto varlıklarını ödünç alma ve verme adımlarında size yol göstereceğiz masaüstü ve mobil cihazlar.

C2C kredisi özelliğinin şimdilik yalnızca USDT’yi desteklediğini, ancak diğer dijital varlıklar için desteğin yakın gelecekte sunulacağını lütfen unutmayın..

Masaüstünde C2C kredisi ile USDT ödünç alın

Adım 1: Kredi bölümüne gidin

OKEx ana sayfasına gidin ve şuraya gidin: "Finansman" üst menüde ve tıklayın Kredi OKEx Kredisi bölümüne erişmek için.

Adım 2: Ödünç alınacak USDT tutarını belirtin

OKEx Kredisi sayfasında, ödünç almak istediğiniz USDT tutarını, "Ödünç almak" sekme.

3. Adım: Ödünç alma sürecini başlatın

Mevcut borçlanma dönemlerini ve tahmini yıllıklandırılmış yüzde getiri aralığını görüntülemek için tıklayınız. Ödünç almak.

Adım 4: C2C kredisinin ayrıntılarını girin ve onaylayın


Artık ödünç almak istediğiniz tutarı girebilir ve yatırmanız gereken teminat miktarını belirleyen ilk kredi / değer oranını (% 10 -% 65) seçebilirsiniz. Teminat, desteklenen beş kripto para biriminden herhangi birine yatırılabilir: BTC, ETH, OKB, LTC, BCH, EOS ve BSV.

Kredi vadesi için üç gün, yedi gün, 15 gün, 30 gün, 60 gün ve 90 gün arasından seçim yapabilirsiniz. Bu arada, USDT cinsinden minimum yatırım tutarı için mevcut seçenekler 20, 40, 100 ve 200’dür. Minimum yatırım tutarı, kredi talebinizi yerine getirmek isteyebilecek kredi verenler için geçerlidir. Günlük faiz oranı için% 0.01,% 0.02 ve% 0.03 arasında seçim yapabilirsiniz..

Tamamlandığında, kredi sözleşmesini okuyun ve tıklamadan önce alttaki kutuyu işaretleyin Onaylamak Devam etmek için.

Tıklamanız gerekecek Onaylamak kredi talebini pazara göndermek için bir kez daha.

5. Adım: Siparişi inceleyin

Kredi detaylarını onayladıktan sonra mesajı göreceksiniz "istek gönderildi," ve tıklayabilirsin Kredilerim kredi talebinizi gözden geçirmek için.

Kredi işlemi başlatıldığında, durum şu şekilde değişecektir: "Borçlanma."

Teminat miktarını ayarlamak veya krediyi geri ödemek isterseniz, aşağıdaki açılır menüyü tıklayabilirsiniz. "Hareketler" Devam etmek için.

Kredinin detayları için tıklayınız. Detaylar açılır menüden "Hareketler." Bu bölüm, ödeme planınız gibi yararlı bilgileri gösterir.

Bir mobil cihazda C2C kredisi ile USDT ödünç alın

Adım 1: OKEx Kredisine gidin

Aşağı kaydırın ve üzerine dokunun Kredi OKEx mobil uygulamasındaki ürün menüsünden.

Adım 2: Borçlanma bölümüne gidin

Gibi temel işlevler "Hesap," "Aktar," "Kredilerim" ve "Yatırım" kredi bölümünün üst çubuğunda görüntülenir. Kredi bölümü ayrıca, borç verme piyasasındaki mevcut kredileri varsayılan olarak görüntüler. USDT ödünç almak için Kredi devam etmek için ekranın sağ alt köşesindeki düğmesi.

3. Adım: Teminat birimini ve kredi koşullarını seçin

Desteklenen beş kripto para birimi (BTC, ETH, OKB, LTC, BCH, EOS ve BSV) arasından teminat birimini seçin ve ardından mevcut seçeneklerden kredinin süresini seçin. Tıklayın Sonraki Devam etmek için.

4. Adım: Kredi ayrıntılarını girin ve onaylayın

Kredi verenler için kredi tutarı, başlangıç ​​LTV ve minimum yatırım tutarı gibi kredi ayrıntılarını girin.

Kredi sözleşmesini okuyun ve alttaki kutuyu işaretleyin. Şimdi tıklayın Onaylamak Devam etmek için.

5. Adım: İşlemi inceleyin

Ödünç alma işlemini başlattıktan sonra, üzerine dokunarak inceleyebilirsiniz. Kredilerim kredi bölümünün üst çubuğunun altında.

Masaüstünde C2C kredisi ile USDT ödünç verme

Adım 1: OKEx Kazanç’ta C2C kredisine abone olun

C2C kredisi özelliğini kullanarak USDT ödünç vermek OKEx Kazanma bölümünden yapılabilir. Üzerinde gezdirmek "Finansman" üst menüde ve tıklayın Kazanın ona erişmek için.

Seç USDT kripto para birimi olarak "Kazanın" bölümüne gidin ve gidin "C2C Kredileri" tıklamak Tam liste ve mevcut tüm dönemleri ilgili getiri oranları ile görüntüleyin. Tıklayın Abone ol Devam etmek için.

Adım 2: Yatırım yapmak için bir kredi teklifi seçin

Mevcut tüm kredi tekliflerini farklı getiri oranları, kredi dönemleri, minimum ve maksimum yatırımlar, vb. İle görüntüleyebilirsiniz. Örneğimizde, 50 USDT’lik kredi teklifini, bir dönem için% 8,03 APY getiri oranıyla seçeceğiz. 90 gün. Tıklayın Yatırım Devam etmek için.

3. Adım: Abonelik miktarını girin

Örneğimizdeki USDT C2C kredisi için minimum abonelik tutarı 50 USDT ve maksimum tutar 500 USDT’dir. Altında "Abonelik Miktarı" sekmesinde, abonelik tutarını 50’nin katları olarak girebilirsiniz (ör. 100 USDT, 150 USDT, vb.).

4. Adım: Risk kontrolü bölümünü okuyun

Devam etmeden önce, aşağıdaki bilgileri okumanız tavsiye edilir. Risk kontrolü sekmesi. Bu bölümde rehinli varlıklar, kredi-değer oranı ve gecikme faiz oranları olmak üzere üç önemli bilgi bulunmaktadır..

"İcralık mal" Bir borç verenin ödünç verme fonları karşılığında tuttuğu teminatı ifade eder. "Teminat değeri" krediyi güvence altına almak için biriken varlıkların değerini ifade eder. Teminat değeri uyarı seviyesinin altına düştüğünde, borçlu, teminat tutarını artırması için bir hatırlatma alacaktır. Teminat değeri tasfiye seviyesinin altına düşerse ve borçlu teminat tutarını geri alamazsa, yatırımcıya anapara, faiz ve gecikmiş ceza faizini geri ödemek için kredi pozisyonu kapatılacaktır. Böylelikle yatırımcılar, tasfiye durumunda dahi anaparalarını tahsil edebileceklerdir..

"Kredi-değer" bir kredinin satın alınan bir varlığın değerine oranıdır – yüksek LTV oranı, kredinin daha riskli olduğu anlamına gelir. LTV likidasyon seviyesine ulaşırsa, kredi pozisyonu kapatılacaktır..

"Geç faiz oranı" Geç faiz ödemeleri için ceza oranını ifade eder.

C2C kredileriyle ilgili riskleri kabul ettikten sonra, Devam et Devam etmek için.

C2C kredisinin detaylarını tekrar onaylayın ve tıklayın Abone ol.

5. Adım: Kredi bakiyesini inceleyin

Kredi bakiyenizi gözden geçirmek için şu adrese gidin: Varlıklarım açılır menüyü kullanarak "Varlıklar" üst gezinme çubuğundan menü. Şimdi seçin Varlıklar sekme ve git Krediler USDT cinsinden kredi bakiyenizi incelemek için.

USDT kredi tutarının "Yatırım" sütun.

USDT’yi C2C kredisi ile mobil cihazlara borç vermek

Adım 1: OKEx Kredisine gidin

Aşağı kaydırın ve dokunun Kredi OKEx mobil uygulamasındaki ürün menüsünde.

Adım 2: Yatırım yapmak için bir kredi seçin

Kredi bölümü, tüm aktif kredi taleplerini görüntüler. Kredilere yatırım yapmanın daha kolay bir yolu, Filtrele sağ tarafta ve istediğiniz kredi dönemini seçin.

Ardından, simgesine dokunun. Yatırım yatırım yapmak istediğiniz krediye. Bu örnekte, yıllık getirisi% 4,01 olan 90 günlük bir kredi seçeceğiz..

3. Adım: Kredi ayrıntılarını okuyun

Toplanan fon yüzdesi, minimum yatırım tutarı, kredi planı, yıllık getiri ve daha fazlası dahil olmak üzere kredinin yatırım profilini okuyun.

Kredi sözleşmesini okuyun ve üzerine dokunmadan önce alttaki kutuyu işaretleyin. Yatırım Onayı Devam etmek için.

Adım 4: Kredi yatırımını onaylayın

Kredinin yatırım tutarını girin, ayrıntıları onaylayın ve simgesine dokunun. Onaylamak Devam etmek için.

5. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Kredi yatırımını başlattıktan sonra, simgesine dokunarak gözden geçirebilirsiniz. Kredilerim kredi bölümünün üst çubuğunun altında.

OKEx C2C Kredileri hakkında daha fazla ayrıntı

Faiz oranı hesaplamaları ve C2C kredi yatırım limitleri hakkında daha fazla ayrıntı için C2C kredisi SSS bölümümüze bakın..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin.

OKEx’i takip edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map