OKEx DEX’te nasıl ticaret yapılır

Merkezi olmayan borsalar, 2020’deki merkezi olmayan finans patlamasının ardından kripto topluluğunda ilgi gördü. Bu yılın Temmuz ayında, DEX’ler Ayarlamak Haziran ayına göre% 174 artışla 4,3 milyar dolarlık rekor yüksek ticaret hacmi.

Merkezi olmayan borsalar, varlık ticareti platformları olarak hizmet eder ve DeFi ekosistemine likidite sağlamada kritik bir rol oynar. OKEx’in DeFi ekosisteminin büyümesini desteklemeye yönelik devam eden çabalarında, kullanıcılarımıza sorunsuz, merkezi olmayan bir ticaret deneyimi sunmak için OKEx DEX’in test ağını başlattık..

Merkezi olmayan bir borsada kripto para ticareti yapmayı öğrenmek istiyorsanız, bu kılavuz OKEx DEX’e başlamanıza yardımcı olacaktır..

OKEx DEX nedir?

OKEx DEX, OKExChain adlı kendi blok zincirimiz tarafından desteklenen merkezi olmayan bir borsadır. OKExChain, büyük ölçekli ticari uygulamaları teşvik etmeyi amaçlayan bir dizi açık kaynaklı halka açık blok zinciridir. OKExChain’deki ilk uygulama olan OKEx DEX, aşağıdaki özelliklere sahip sınırsız, merkezi olmayan bir ticaret platformu sunar:

  • Güvenlik: Secp256k1 eliptik eğri algoritması OKEx DEX için oldukça güvenli bir ortam sağlamak için benimsenmiştir.
  • Küstodial olmayan: Kullanıcılar, varlıkları ve cüzdanları üzerinde tam erişim ve kontrole sahiptir.
  • Eşleştirme sırası: OKEx DEX, bir açık artırmayı aramak mekanizma, bir ticaret çiftinin bir blokta yalnızca bir işlem gören fiyatı olmasını sağlar.

Kullanıcılar OKEx DEX’te işlem yaparken daha sorunsuz bir ticaret deneyiminin ve daha düşük işlem ücretlerinin keyfini çıkarır. Ethereum gibi halka açık blok zincirleriyle karşılaştırıldığında OKExChain, DApp’ler ve DEX’lerle ticaret yapmak için daha iyi, özel bir altyapı sağlamaya odaklanır. Bu, doğrudan ticari DApp’lerini kullanan geliştiriciler için daha düşük maliyetlere ve dolaylı olarak kullanıcılar için daha düşük işlem ücretlerine yol açar..

OKEx DEX’te işlem yapmaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin..

Adım 1: OKEx hesabınızda oturum açın

OKEx ana sayfasına gidin ve tıklayın Oturum aç sağ üst köşede hesap bilgilerinizi girmek için.

Adım 2: OKEx DEX test ağını açın

Şu yöne rotayı ayarla Ticaret OKEx ana sayfasındaki üst menüde ve seçin DEX Ticareti altında "Yer" OKEx DEX test ağını açmak için.

3. Adım: OKExChain cüzdanınızı oluşturun

OKEx DEX’te işlem yapmaya başlamadan önce bir cüzdan oluşturmanız veya içe aktarmanız gerekir. Aşağı kaydırın "Hızlı başlangıç" OKEx DEX sayfasının bölümünü ve tıklayın Cüzdan oluştur altında "1. OKExChain cüzdanı oluşturun."

Ardından, en az 10 karakterden oluşan bir şifre oluşturmanız gerekir. Parola en az bir büyük harf, bir küçük harf ve bir sayı içermelidir. OKEx DEX’in şifrelerinizden veya ilgili verilerinizden hiçbirini kaydetmeyeceğini onayladıktan sonra, Sonraki Devam etmek için.

Bir sonraki adım, anımsatıcı ifadenizi oluşturmanıza ve indirmenize / kaydetmenize izin verecektir. Tıklayın anlıyorum Devam etmek için. Anımsatıcı ifadenizi güvenli bir yerde yedekledikten sonra, Ben kopyaladım. Şimdi doğrulayın Devam etmek için.

Sonraki adımda anımsatıcı ifade doğrulamasını gerçekleştirin ve tıklayın Onaylamak.

Doğrulamanın ardından, özel anahtarınızı kontrol edip kaydedebilirsiniz. Lütfen kullanıcıların özel anahtarlarını korumaktan ve korumaktan tamamen sorumlu olduğunu unutmayın..

4. Adım: DEX test jetonlarınızı talep edin

Kullanıcılar OKEx DEX’i denemeden önce ücretsiz test jetonları talep edebilir.

OKEx DEX sayfasından talep sayfasını, üzerine tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Test para birimlerini alın veya bu bağlantıya tıklayarak.

Şimdi, OKExChain cüzdanınızın adresini (önceki adımda oluşturduğunuz) girmeniz ve tıklamanız gerekir. Onaylamak test jetonlarınızı almak için.

5. Adım: Varlık bakiyenizi inceleyin

Artık DEX ticaret panosunu ana sayfadan üzerine tıklayarak açabilirsiniz. Ticarete başla veya bu bağlantıyı ziyaret ederek.

Bu ekranda imleci Cüzdan sağ üst köşede ve tıklayın Varlık Bakiyesi test jetonlarınızı görüntülemek için.

Tüm kullanıcılar 1 testnet Bitcoin (TBTC), 1,000 testnet OKB (TOKB), 1,000 testnet OK token (TOKT), 100 testnet USDK (TUSDK) alır – aşağıda gösterildiği gibi.

6. Adım: Bir işlemi başlatın

Bu test tokenleri ile ticarete başlamak için OKEx DEX’in alım satım panosuna gidin ve bir işlemi başlatmak için üst çubuktan alım satım çiftini seçin. Bu eğitim için seçtik "TOKB / TUSDK."

7. Adım: İşlem ayrıntılarını girin ve devam edin

Bu durumda, TOKB satın almak için TUSDK kullanıyoruz. İşlem detaylarını işlem sayfasının sağ alt köşesine girebilir ve üzerine tıklayabilirsiniz. TOKB satın al Devam etmek için.

Aşağıda gösterildiği gibi, bu örnekte 4.177’ye bir limit sipariş belirleyerek 10 TOKB satın alıyoruz, bu da 1 TOKB satın alma maliyetinin 4.177 TUSDK olduğu anlamına geliyor. Siparişimizin toplam maliyeti 41.77 TUSDK.

Son olarak, işlemi onaylamak için (daha önce oluşturduğunuz) cüzdanınızın şifresini girmeniz gerekir..

8. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Git Varlık Bakiyesi -den "Cüzdan" üst menüdeki açılır listeyi seçin ve seçin İşlem kaydı tamamlanan işlemleri gözden geçirmek için.

Kendi DEX’inizi oluşturun

OKEx DEX’te ticaret yapmanın yanı sıra, OpenDEX aracılığıyla kendi merkezi olmayan borsanızı oluşturabilirsiniz. OKExChain tarafından desteklenen OpenDEX, eşleştirme bilgilerini daha şeffaf hale getirmek için tam zincir içi eşleştirme ve zincir üstü sipariş defteri yönetimini sağlar.

OpenDEX hakkında daha fazla bilgi için bkz. Bu makale.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map