OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidi ile Ethereum’da BTC ve daha fazlası nasıl kullanılır

OKEx’te Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanmak için adım adım kılavuz

Bitcoin birçok yönden önde gelen dijital para birimi olmaya devam ederken, çeşitli protokollerle desteklenen DeFi alanı gibi yeni ekosistemlerin büyümesini teşvik etti. Büyümedeki bu patlama ile kullanıcılar, dijital varlıklarını (Bitcoin, ETH veya diğer kripto paralar ve jetonlar) kullanmak söz konusu olduğunda anlaşılır bir şekilde daha fazla esneklik arıyorlar. OKEx, hızla gelişen bu ekosistemlerde kullanıcı katılımını kolaylaştırmak için Çapraz Zincir Ağ Geçidi hizmetini başlatıyor.

OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidi nedir?

OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidi, kullanıcıların herhangi bir işlem ücreti olmadan desteklenen genel blok zincirleri için yerel olmayan bir jetonu yerel bir jetona dönüştürmesine olanak tanıyan tek tıklamayla hizmet veren bir hizmettir. Böyle bir doğrudan dönüşüm mekanizması, kullanıcıların popüler halka açık blok zincirlerinin ekosistemlerine kolayca katılmalarını sağlar. Örneğin, OKEx kullanıcıları BTC’lerini Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanarak dönüştürebilir ve Ethereum destekli DeFi ekosisteminde kullanılabilen uyumlu bir token alabilir..

OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidi şu anda BTC, DOT ve FIL’i desteklemektedir. Bu üç dijital varlık, daha sonra Ethereum ağında kullanılabilecek olan BTCK, DOTK ve FILK gibi K-token’lara dönüştürülebilir. İleride OKEx, zincirler arası dönüşümler için daha fazla token sunacak ve kullanıcılar ayrıca OKExChain ve TRON gibi diğer halka açık blok zincirlerinde K-tokenlerini çekebilecekler..

OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanmanın avantajları nelerdir?

OKEx kullanıcıları, madeni paralarını veya jetonlarını dönüştürmek için Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanırken bir dizi avantajdan yararlanır:

  • Kararlı değer dönüşümü
  • İşlem ücreti olmadan anında dönüştürme
  • Etherscan’da mevcut şeffaf kayıtlar
  • Yüksek likidite

İlk olarak, kullanıcılar kripto varlıklarını 1: 1 oranında K-token’a dönüştürebilirler. Örneğin, 1 BTC doğrudan 1 BTCK’ya dönüştürülebilir. Böyle istikrarlı bir değer dönüşümü, varlıklar arasındaki geleneksel dönüşümler sırasında görülen fiyat oynaklığını ortadan kaldırır..

Dahası, OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidi, kullanıcılar için sorunsuz, tek tıklamayla bir deneyim sunar. Dönüşüm tamamlandıktan sonra, K-tokenleri kullanıcının fon hesabına yatırılır ve bu süreçte herhangi bir işlem ücreti alınmaz..

Çapraz Zincir Ağ Geçidi akıllı sözleşmesi açık kaynaklıdır ve ünlü bir üçüncü taraf kamu denetçisi olan SlowMist tarafından denetlenmiştir. Ek olarak, ilgili bilgiler BTCK, DOTK ve FILK, Etherscan’da herkese açık olarak mevcuttur. 

Son olarak OKEx, Cross-Chain Gateway’de bulunan K-token’ları seçmek için katı standartları benimsemiştir. Bu K-tokenler, piyasa değeri, yüksek zincir likiditesi ve genel popülerlik temelinde seçilir. BTC, DOT ve FIL yukarıdaki kriterleri yerine getirdi ve bunların dönüştürülmesi, Ethereum dahil olmak üzere diğer halka açık blok zincirlerine ek likidite getirebilir..

Varlıkları dönüştürmek için OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanma

Varlıklarınızı OKEx Çapraz Zincir Ağ Geçidini kullanarak birkaç adımda dönüştürebilirsiniz.

Adım 1: Çapraz Zincir Ağ Geçidini Açın


Şu yöne rotayı ayarla "Daha" OKEx web sitesinde üst gezinme çubuğunda ve tıklayın Çapraz Zincir Ağ Geçidi Devam etmek için.

2. Adım: Dönüşüm arayüzüne gidin

Çapraz Zincir Ağ Geçidi sayfası, temel özelliklerini ve avantajlarını ana hatlarıyla belirtir ve kullanıcıların, Tek bir tıklamayla Çapraz Zincir.

3. Adım: Dönüşüm ayrıntılarını girin

Çapraz Zincir Ağ Geçidi hizmeti şu anda BTC ile BTCK, FIL ve FILK ile DOT ve DOTK arasındaki dönüşümü desteklemektedir.

Token dönüşümünden önce, kullanıcılar K-tokenları okuyabilir ve dolaşımdaki token sayısı, stake edilen tokenlar, imha edilen tokenlar gibi istatistikleri görebilir.

Dönüştürme kutusu, dönüştürme isteğinizin ayrıntılarını girmeden önce desteklenen bir varlığı ve karşılık gelen çiftini seçmenize olanak tanır. Hazır olduğunuzda, tıklayın Dönüştürmek devam etmek için ayrıntıları inceleyin ve tıklayın Onaylamak sonuçlandırmak.

4. Adım: İşleminizi görüntüleyin

İşleminizi görüntülemek için üzerine tıklayabilirsiniz. Varlıklarım altındaki açılır listeden "Varlıklar" sağ üst köşedeki menü.

Adım 5: K-tokenlerinizi geri çekin (isteğe bağlı)

K-token’ların çekilmesi için, üzerine tıklayarak başlayabilirsiniz. Çekil altındaki açılır listeden "Varlıklar" Menü.

Şimdi, para çekme para birimini seçin ve seçin Zincir üzerinde veya İç para çekme yöntemi olarak. Zincir üzerinde, tokenlerin çekilmesinin Ethereum blok zincirine kaydedildiği anlamına gelir.

Bu örnekte BTCK’yı geri çekeceğiz. Devam etmek için BTCK adresini, adres notunu, transfer tutarını ve hizmet ücretini girin. Zincir üzerinde para çekme işlemi için minimum hizmet ücreti miktarı 0.0004 BTCK’dır. Para çekme işlemini hızlandırmak istiyorsanız daha yüksek bir hizmet ücreti girebilirsiniz. Tıklayın Devam et Devam etmek için.

Dahili transfer seçeneği, K-tokenlerin başka bir OKEx hesabına zincir dışı transferini ifade eder. Böyle bir transfer için şunu seçin: OKEx alıcı platformu olarak ve adres notuyla birlikte alıcı hesabın kimliğini girin.

Ardından transfer etmek istediğiniz miktarı girin ve tıklayın Devam et Devam etmek için. Zincir içi transferden farklı olarak, dahili para çekme işlemleri için herhangi bir ücret alınmayacağını unutmayın..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map