OKEx Birleşik Hesabı: Giriş, avantajlar ve eğitim

OKEx’te sorunsuz ticaret için yeni Birleşik Hesap özelliğini kullanma kılavuzu

OKEx olarak, mevcut hizmetleri iyileştirirken ve yeni teklifler ve özellikler sunarken sürekli olarak mükemmellik için çabalıyor ve kullanıcılarımızın geri bildirimlerine değer veriyoruz. İyileştirme için belirlediğimiz alanlardan bazıları aşağıdakileri içerir:

  • Fonlar farklı hesaplara ayrılmıştır ve bunları yönetmek karmaşık hale gelebilir.
  • Kullanıcılar, marj fonlarını çeşitli türev hesaplarında paylaşamaz, bu da rahatsızlığa ve düşük sermaye kullanımına neden olur.
  • Türevlerin yavaş ödenmesi, kullanıcıların karlarını anında gerçekleştiremeyeceği anlamına gelir.

Tüm kullanıcılara OKEx’te daha sorunsuz ve verimli bir ticaret deneyimi sunmak amacıyla, platformumuz için Birleşik Hesap özelliğini duyurduk. Tüccarları kolaylaştırmak için şu anda bu yeni özelliği aşağıdaki üç modla kullanıma sunuyoruz:

  • Basit hesap modu
  • Tek para birimi marj modu
  • Çoklu para birimi marj modu

Kullanıcılar, Birleşik Hesap özelliği altında bulunan farklı modları seçebilir ve çoklu para birimi marj modunu etkinleştirmek için kısa bir sınavı geçmeleri gerekir..

Basit bir hesap altında, kullanıcılar yalnızca spot piyasada işlem yapabilir ve opsiyon sözleşmeleri satın alabilir. Kaldıraçlı, sürekli takas ve vadeli işlemlerde spot ticaret yapmak veya opsiyon sözleşmeleri satmak isteyen kullanıcıların diğer iki birleşik hesap modunu dikkate alması gerekecektir..

Tek dövizli bir marj hesabı altında, kullanıcılar spot, spot kaldıraçlı, kalıcı swaplar, vadeli işlemler ve opsiyonlar dahil olmak üzere tüm ürünleri alıp satabilir ve açık pozisyonlarla çapraz marj veya izole marj kullanmayı seçebilirler. Çapraz marj modunda, kapatma için aynı para birimini kullanan tüm enstrümanlar marjı paylaşabilir. Bu, risk hesaplaması sırasında kazançların ve kayıpların birbirine karşı dengelenebileceği anlamına gelir..

Tek para birimi marjlı bir hesapta pozisyon açarken, kullanıcıların karşılık gelen para biriminde yeterli bakiyeye sahip olduklarından emin olmaları gerekecektir. Bir pozisyon açtıktan sonra, kullanıcılar marjın içine ve dışına manuel olarak transfer edebilir, ancak sadece İlk Teminat Gereksinimi (veya IMR) üzerindeki miktar transfer edilebilir. Karşılık gelen para biriminde yeterli teminat yoksa, pozisyonların azalmasını, tasfiyeyi veya o para birimindeki tüm varlıkların olası kaybını tetikleyebilir. İzole marj modunu kullanarak, kullanıcılar farklı pozisyonların riskini ayırabilir..

Çoklu para birimi marjı hesabı altında, kullanıcılar tüm ürünleri alıp satabilir ve farklı para birimlerindeki varlıkları USD değerine dönüştürüldükten sonra teminat olarak kullanılacaktır. Bu, bir kullanıcının tek bir para biriminde yetersiz bakiyesi veya özsermayesi olsa bile, USD cinsinden yeterli toplam teminatı varsa işlem yapabileceği anlamına gelir. Bu hesap türü ayrıca çapraz marj ve izole marj pozisyonlarını destekler ve çoklu para birimi marjı kullanılırken hem kar hem de zarar ofseti ve risk ofseti desteklenir..

Her bir para biriminin piyasa likiditesindeki büyük farklılıklar nedeniyle, platform, her bir para biriminin gerçek USD değerini likidite düzeyine göre bir indirimle hesaplar. Bu hesap türünde, USD cinsinden toplam varlıklar, tüm pozisyonlar için sürdürme marjı gerekliliğine göre yetersiz olduğunda, bir pozisyon azaltma veya bir tasfiye tetiklenecektir..

OKEx’te birleşik hesap modları kullanılarak nasıl ticaret yapılır?

OKEx kullanıcıları, üç birleşik hesap modu (basit, tek para birimi marjı veya çoklu para birimi marjı) arasından seçim yapabilir ve her biriyle işlem yapmaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyebilir..

Basit mod

Basit ticaret modunda, kullanıcılar spot ticaret ve satın alma opsiyon sözleşmeleri gerçekleştirebilir.

Adım 1: Ticaret için Basit modu seçin

OKEx ana sayfası üzerinden hesabınıza giriş yapın ve ardından şu adrese gidin: "Varlıklar" sağ üstte ve tıklayın Demo ticaretine başlayın.

Aşağıdaki ekranda, öğenin yanındaki araç kutusu simgesine tıklayın. "Bilgi" ticaret modunu seçmek için. Varsayılan seçim şudur: "Basit."

Adım 2: Bir ticaret çifti seçin

Bir ticaret çifti seçebilirsiniz. BTC / USDT (varsayılan seçim) açılır menüyü açmak için ticaret sayfasının sol üst köşesinde.

3. Adım: İşlem ayrıntılarını girin

Bir ticaret çifti seçtikten sonra işlem ayrıntılarını girin. Bu örnekte, 20 BTC satın almak için bir limit emri kullanacağız. Hazır olduğunuzda tıklayın BTC satın alın Devam etmek için.

4. Adım: Siparişinizi inceleyin

Siparişinizi gönderdikten sonra, aşağıdaki sayfada inceleyebilirsiniz. "Açık siparişler" sekme.

Tek para birimi marj modu

Tek para birimi marjı, profesyonel olmayan tüccarları hedefleyen bir ticaret modudur. Bu kullanıcılar spot, vadeli işlemler, opsiyonlar, kalıcı sözleşmeler ve kaldıraç ticareti yapabilir ve marj modu olarak izole veya tek para birimi arasında seçim yapabilirler..

1. Adım: Tek para birimi marj modunu etkinleştirin

Farklı bir mod seçmek için, bir kez daha yanındaki araç kutusu simgesini tıklayın. "Bilgi" ticaret ekranında. Hesap modunu seçtiğinizde, üç modun yanı sıra seçeneği içeren bir kutu göreceksiniz. "Etkinleştir" diğer ikisi.

Adım 2: Tek para birimi marj modunu etkinleştirmek için sorumluluk reddi beyanını okuyun

Bir kez tıkladıktan sonra Etkinleştir, Türev alım satımını etkinleştirmek için açıklamayı ve vadeli işlemler, kalıcı takas ve opsiyon ticareti için ticari kullanıcı sözleşmelerini okuyun. Sözleşmeleri okuduktan sonra, onay kutusunu değiştirin ve tıklayın Ticareti Etkinleştirin Devam etmek için.

Ondan sonra göreceksin "Tek para birimi marjı" aktif hesap modu olarak.

Adım 3: Bir ticaret çifti ve marj modu seçin

Bu örnekte, Demo Trading aktifken BTC vadeli işlemlerinde işlem yapacağız. Üzerinde gezdirmek "Ticaret" üst menü çubuğundan ve tıklayın Vadeli İşlemler altında "Türevler."

Şimdi, işlem sayfasının sol üst köşesindeki para biriminin yanındaki açılır menüye tıklayarak bir işlem çifti seçin. Bu örnekte, başlıklı vadeli işlem sözleşmesini uzun tutacağız. "BTCUSD1218," vadeli işlem sözleşmesinin 18 Aralık’ta yapılacağı anlamına gelir. Bir alım satım çifti seçtikten sonra, artık aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz: Çapraz veya Yalıtılmış kenar boşluğu modu olarak. Biz seçeceğiz Yalıtılmış bu örnekte.

4. Adım: İşlem ayrıntılarını girin

İşleminiz için sipariş türünü seçin: Sınırı, Market veya Dur. Bu örnekte limit emrini seçeceğiz ve istediğimiz işlem detaylarını gireceğiz..

Vadeli işlem piyasasında uzun bir pozisyon girerken, kaldıraç miktarını tıklayarak ayarlayabiliriz. Uzun altında "Miktar."

Kaldıraç miktarını girin ve tıklayın Onaylamak. Sonra tıklayın Uzun açık (Demo Ticaret) Devam etmek için.

5. Adım: İşleminizi gözden geçirin

İşleminiz gerçekleştirildikten sonra, pozisyonunuzun durumunu tıklayarak gözden geçirebilirsiniz. Sipariş Geçmişi ticaret ana sayfasının altındaki sekme.

Bu bölüm size aşağıdaki gibi yararlı bilgileri gösterir: "Ort. Fiyat," "Ücret," "Durum" ve bunun gibi.

Çoklu para birimi marj modu

Çoklu para birimi marjı modu, profesyonel tüccarlara ve API kullanıcılarına hitap eder. Bu ticaret modu, kullanıcıların spot, opsiyonlar, vadeli işlemler, kalıcı sözleşmeler ve kaldıraç ticareti yapmalarına ve izole marj modu ile tüm para birimlerinin marj olarak kullanılmasını sağlayan çapraz mod arasında seçim yapmalarına olanak tanır..

Adım 1: Çoklu para birimi marjı modunu etkinleştirin

Bir kez daha, yanındaki araç kutusu simgesini tıklayın. "Bilgi," mod türünü değiştirin ve Etkinleştir çoklu para birimi marj modu.

2. Adım: Testi yanıtlayın ve sorumluluk reddi beyanını okuyun

Çoklu para birimi marjı modunda işlem yapmaya başlamak için, kullanıcıların kısa bir sınavı geçmesi ve vadeli işlemler, kalıcı takaslar ve opsiyon ticareti için ticari kullanıcı sözleşmelerini okumaları gerekir..

Testi tamamladıktan ve ticari kullanıcı sözleşmelerini okuduktan sonra, Ticareti Etkinleştirin Devam etmek için.

Adım 3: İşlem çiftini ve marj modunu seçin

Bu örnekte, BTCUSD kalıcı takas sözleşmesi ile uzun bir pozisyon başlatacağız. Bir kez daha gidin "Ticaret" üst menüden ve tıklayın Sürekli altında "Türevler."

Alım satım çifti menüsünde aşağıdakiler arasından seçim yapabilirsiniz: Çapraz veya Yalıtılmış kenar boşluğu modu olarak. Biz seçeceğiz Çapraz bu örnekte.

4. Adım: İşlem ayrıntılarını girin

İşleminiz için sipariş türünü seçin: Sınırı, Market veya Dur. Ardından işlem ayrıntılarını girin.

Vadeli işlem piyasasında uzun bir pozisyon girerken, kaldıraç miktarını tıklayarak ayarlayabiliriz. Kaldıraç altında "Miktar."

Kaldıraç miktarını girin ve tıklayın Onaylamak. Bu örnekte kaldıraç oranını 15x olarak belirledik. Hazır olduğunuzda tıklayın Uzun açık (Demo Ticaret) Devam etmek için.

5. Adım: İşleminizi gözden geçirin

Yatırımcılar marj pozisyonlarını sekmede izleyebilirler "Çapraz Risk Bilgisi." Bu sekme, mevcut teminat bakiyesi, başlangıç ​​teminatı, koruma teminatı ve çapraz teminat oranını gösterir.

İşleminiz gerçekleştirildikten sonra, pozisyonunuzun durumunu tıklayarak gözden geçirebilirsiniz. Sipariş Geçmişi ticaret ana sayfasının altındaki sekme.

Bu bölüm size aşağıdaki gibi yararlı bilgileri gösterir: "Ort. Doldurma Fiyatı," "Ücret," "Durum" ve bunun gibi.

Birleşik Hesapları deneyin ve ödüller kazanın

Tüm yatırımcıları USDT ödülleri kazanma şansı için yeni Birleşik Hesap sistemini denemeye çağırıyoruz.

OKEx Birleşik Hesap Elit Yarışması’nda ticaret becerilerinizde ustalaşın ve toplam 260.000 USDT’lik ödül havuzunu paylaşın! OKEx Unified Account Elite yarışması, sırasıyla 150.000 USDT ve 110.000 USDT ödül havuzlarına sahip bir Ticaret Yarışması ve Geri Bildirim Yarışması ile başlayacak..

Uygunluk ve ödüllerle ilgili ayrıntılar için lütfen resmi duyuruya bakın.

OKEx’i takip edin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map