Tüccarlar Tedbirli Yaklaşırken ve BTC Destek Ararken Düşüş Duygusu Hakim Oldu: Cuma Vadeli İşlemleri

Cuma Vadeli İşlemleri, OKEx’te üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesidir..

Bitcoin (BTC), OKEx Quarterly Future’a (BTCUSD0626) fiyat.

BTC, Pazartesi günü 10.000 $ ‘ın üzerindeki direnci kırmaya çalışırken yükseliş ivmesini kaybetmeye başladı ve geri çekilme tetiklendi Şubat 2009’dan itibaren (11 yıldan fazla) bir UTXO tarafından Çarşamba günü saat 15.00 civarında zincirde harcanıyor.

Bakmak OKEx ticaret verileri, BTC Uzun / Kısa Oranının Çarşamba günkü geri çekilmesinden sonra 1,0 civarında kaldığını ve BTC Temeli’nin bazı dönemler için negatif bölgeye girdiğini görebiliriz..

Açık Faiz (OI) de bir süredir iyileşme görmediğinden, genel piyasa duyarlılığı düşüş yönüne doğru eğiliyor..

OKEx BTC TablosuOKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0626) 1D grafik. Kaynak: OKEx

OKEx Ticaret Veri Okumaları

Ziyaret etmek OKEx ticaret verileri sayfası daha fazla gösterge keşfetmek için.

BTC Uzun / Kısa Oranı

BTC Uzun / Kısa Oranı, son yedi gün içinde çılgınca dalgalandı. BTC’nin haftalık 10.110 $ ile zirve yaptığı ve ardından geri çekilmeye başlamasıyla ilk olarak Pazartesi günü 1.24’e kadar yükseldi. Oran, BTC fiyatındaki ani düşüşten önce Çarşamba günü yaklaşık 1,2’ye geriledi. Şu anda 1.0 civarında geziniyor, bu da piyasa duyarlılığının dengeli olduğunu gösteriyor..

BTC Uzun / Kısa OranıVeri Toplama Zamanı: 5/15 0:00 a.m. – 5/22 4:00 a.m. (UTC)

Uzun / Kısa Oranı, uzun pozisyon açan toplam kullanıcı sayısının kısa pozisyon açmaya oranını gösterir. Oran, tüm vadeli işlemlerden ve kalıcı takaslardan derlenir. Bir kullanıcının uzun / kısa tarafı, BTC’deki net pozisyonlarına göre belirlenir..

Türev piyasasında, ne zaman açılan uzun bir pozisyon varsa, onu dengelemek için açılan bir kısa pozisyon da olmalıdır. Toplam uzun pozisyon sayısı, toplam kısa pozisyon sayısına eşit olmalıdır. Oran düşük olduğunda, daha fazla kişinin şort tuttuğunu gösterir..

BTC Temeli

OKEx BTC Üç Aylık Gelecek prim Pazartesi günü yaklaşık 30 $ ‘a yükseldi ve Çarşamba günkü düşüşe kadar pozitif kaldı. Ancak o zamandan beri, prim birkaç kez negatif bölgeye girdi ve hala 0 $ civarında seyrediyor.

BTC temeli, geçen haftanın en yüksek seviyesi olan 80 $ ‘dan mevcut 0.19 $’ a düştü ve bu da piyasa duyarlılığının nasıl değiştiğini yansıtıyor..

OKEX BTC TemeliVeri Toplama Zamanı: 5/15 0:00 a.m. – 5/22 4:00 a.m. (UTC)

Bu gösterge, üç aylık vadeli işlem fiyatı, spot endeks fiyatı ve ayrıca temel farkı gösterir. Belirli bir zamanın temeli, üç aylık vadeli işlem fiyatı eksi spot endeks fiyatına eşittir..

Vadeli işlemlerin fiyatı, tüccarların bitcoin fiyatına ilişkin beklentilerini yansıtır. Baz pozitif olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Temel negatif olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir..

Üç aylık vadeli işlemlerin temeli, uzun vadeli piyasa eğilimini daha iyi gösterebilir. Temel yüksek olduğunda (pozitif veya negatif), bu, arbitraj için daha fazla yer olduğu anlamına gelir.

Açık Faiz ve İşlem Hacmi

Açık Faiz (OI), Pazartesi gününe kadar 6,12 milyon kontrata (1 kontrat = 100 $) ulaşarak, uzun vadeli işlemler tasfiye edilmeden önce Cumartesi gününün en düşük seviyesi olan 5,08 milyondan yükseldi. OI o zamandan beri OI bir gelişme göstermedi ve hala yaklaşık 5,5 milyon sözleşme yapıyor. Bu, hem boğaların hem de ayıların mevcut fiyat seviyelerinde temkinli olduğunu ve önemli bir OI birikimini önlediğini göstermektedir..

Mart ortasındaki çöküşten sonra, büyük OI birikimleri yaygın olarak gözlemlenmiyor ve piyasa katılımcıları, kaldıraç kullanımı konusunda temkinli davranıyor gibi görünüyor. Genel olarak, tasfiyelerin boyutundan da anlaşılacağı üzere, Long’un kaldıraç oranı Shorts’dan daha yüksek olmaya devam ediyor..

OKEX BTC Açık FaizVeri Toplama Zamanı: 5/15 0:00 a.m. – 5/22 4:00 a.m. (UTC)

Açık faiz, belirli bir günde kapatılmamış ödenmemiş vadeli işlemlerin / swapların toplam sayısıdır..

İşlem hacmi, belirli bir süre boyunca vadeli işlemlerin ve kalıcı swapların toplam işlem hacmidir..

2.000 uzun sözleşme ve 2.000 kısa sözleşme varsa, açık faiz 2.000 olacaktır. İşlem hacmi yükselir ve açık faiz kısa bir süre içinde azalırsa, birçok pozisyonun kapandığını veya tasfiye edilmeye zorlandığını gösterebilir. Hem işlem hacmi hem de açık faiz artarsa, çok sayıda pozisyon açıldığını gösterir..

BTC Teminat Borç Verme Oranı

Marj Borç Verme oranı bu hafta BTC ile birlikte hareket etti ve Pazartesi günü haftanın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düştü. Oran şu anda 2.13’te duruyor ve geçen Cuma günkü 1.4’ten daha yüksek, ancak kaldıraçlı spot piyasada agresif satın alma eylemi eşlik etmiyor.

OKEX Marjin Borç Verme OranıVeri Toplama Zamanı: 5/15 0:00 a.m. – 5/22 4:00 a.m. (UTC)

Teminat Borç Verme Oranı belirli bir süre boyunca USDT ödünç alan kullanıcılar ile USDT değerinde BTC ödünç alan kullanıcılar arasındaki oranı gösteren spot piyasa işlem verileridir..

Bu oran aynı zamanda tüccarların piyasa duyarlılığını incelemelerine yardımcı olur. Genel olarak, USDT ödünç alan tüccarlar BTC’yi satın almayı hedefler ve BTC’yi ödünç alanlar bunu kısaltmayı hedefler..

Marj Borç Verme Oranı yüksek olduğunda, piyasanın yükselişte olduğunu gösterir. Düşük olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir. Bu oranın aşırı değerleri tarihsel olarak trendin tersine döndüğünü göstermiştir..

Tüccar içgörüsü

Robbie, OKEx Yatırım Analisti

Vadeli işlem veri göstergeleri, ara sıra negatif prim ve düşük Uzun / Kısa Oran ile düşüş sinyalleri gösterirken, BTC hala yukarıda gösterilen yükselen kanalın dibinde destek buluyor. Kurtarılamazsa ve kanalın altına düşerse, orta vadede 7.400 dolara doğru başka bir dalış görebiliriz..

Kısa vadede, 9.300 dolarlık destek artık güçlü bir direnç haline geldi ve BTC’nin toparlanmada bir atış daha yapmak için onu kırması gerekecek..

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map