Tesla, BTC fiyatını artırıyor ve altcoinler canlanmaya başlıyor

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Geçen hafta, toplam piyasa değeri yaklaşık 1,2 trilyon dolardan yaklaşık 1,5 trilyon dolara yükselirken kripto piyasasında patlama yaşandı. Artış, Tesla’nın 8 Şubat’ta 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını açıklamasının ardından geldi ve bunu yoğun medya kapsamı ve artan perakende ilgisi izledi. Sonuç olarak, OKEx BTC spot fiyatına göre Bitcoin son yedi günde 37.344 USDT’nin en düşük seviyesinden 49.705 USDT’ye yükseldi..

Önde gelen dijital para birimi haftayı 48.543 USDT ile kapatırken – haftalık% 25’in üzerinde bir kazanç kaydederken – bugün erken saatlerde bu seviyeleri kaybetti ve 46.700 USDT civarında işlemlere geri dönmeden önce 45.680 USDT’ye kadar düştü..

OKEx BTC / USDT 4 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Ancak geçen hafta boyunca piyasa duyarlılığı olumlu kaldı ve Cuma günü BTC vadeli işlemler veri analizimize yansıdı. Bitcoin o dönemde 50.000 $ eşiğini geçmeyi başaramazken, orta vadeli beklentileri pozitif kaldı..

Alt sezon geliyor

Geçen hafta,% 20’nin üzerinde kazanç sağlayan bir avuç dolusu en iyi kripto para görülürken, bu hafta alts cinsinden daha geniş bir ralli gördü – BCH haftalık% 65’lik bir kazanç, ardından XRP, LTC ve OKB% 42,% 41.59 ve% 40.29 ile izledi. , sırasıyla.

ETH göreceli olarak% 13.26 oranında evcilleştirirken, her ikisi de bir hafta önce çok iyi performans gösteren DOGE ve ADA ilgide düşüş gördü. ADA, hafta boyunca% 31 ile hala güçlü bir performans sergilerken, DOGE haftayı% 13.72’lik bir kayıpla kapattı..

Başlıca altcoinlerin haftalık getirileri, 2/8 – 2/14. Kaynak: TradingView

Yükselen fiyatlar "daha eski" LTC, XRP, BCH ve XLM gibi kripto paralar, piyasanın aşırı iyimser hissetmeye başladığını gösteriyor ve önümüzdeki haftalarda Bitcoin 48.000 ila 49.000 USDT aralığını koruyabildiği sürece bu eğilimin devam ettiğini görebiliriz..

DeFi TVL 60 milyar dolara yaklaştı

Verilere göre, bir önceki haftaya kıyasla, geçen hafta DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer yaklaşık 10 milyar dolar artarak toplamda 58 milyar dolara ulaştı. DeBank.


DeFi’de kilitlenen toplam değer. Kaynak: DeBank

Merkezi olmayan borsalar arasında Uniswap, TVL’de 8 milyar dolar ile liderliğini sürdürdü, ardından her ikisi de kabaca 4 milyar dolarlık TVL’ye sahip olan Curve ve Synthetix izledi..

Fiyatlar açısından, önceki hafta en iyi performans gösteren AAVE, geçen hafta negatif% 2,41, ardından COMP ve CRV’den sırasıyla% 4,78 ve% 1,53 ile küçük kazançlar elde etti..

Geçen haftanın en iyi DeFi performansı% 43,53’lük kazançla YFI oldu ve onu sırasıyla% 26,55,% 26,35 ve% 24,26 ile BAL, LRC ve SNX izledi..

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık iadeleri, 2/8 – 2/14. Kaynak: TradingView

Geçen hafta daha geniş pazara kıyasla DeFi tokenlerinde nispeten düşük kazançlar, piyasanın daha önce sessiz kalan altcoinler arasında bir sonraki büyük performans gösterenleri bulma eğilimini de yansıtıyor..

Kurumlar son ralliyi dikkatle inceledi

CME, en son (9 Şubat itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini güncelledi konum verileri 14 Şubat’ta. Bu raporlama döneminde, Tesla haberleri çıktı ve Bitcoin 40.000 USDT’nin altından 44.000 USDT’nin üzerine çıktı..

Veriler, açık ilginin iyileşme sağlamak için yükseldiğini ve 9.500’ün altından 11.000’in üzerine çıktığını gösteriyor. Varlık-yönetici hesapları bu dönemde kısa pozisyonlarını 357’den 265’e düşürdü ve long’larını 308’den 348’e çıkardı..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Varlık yöneticisi hesaplarının uzun ve şort sayısı. Kaynak: Quandl

Bununla birlikte, kaldıraçlı fon hesapları, arka arkaya üç hafta boyunca her iki yönde pozisyonları azalttıktan sonra, nihayet onları artırmaya karar verdi. Kısa pozisyonları 7.224’ten 8.481’e yükseldi ve uzun pozisyonları da 3.031’den 3.149’a yükselirken genel görünüm düşüşe geçti..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Kaldıraçlı fon hesaplarının sayısı, uzunlar ve şortlar. Kaynak: Quandl

Özellikle, CME’nin ETH vadeli işlemleri geçen hafta işlem görmeye başladı ve 12 Şubat itibariyle açık faizde 595 ETH ve hacim olarak 427 ETH’ye sahipti..

Bu hafta ileriye bakıyorum

Bitcoin başka bir dalgalı aşamaya girdiğinden, piyasa katılımcıları bu hafta daha fazla ipucu için hisse senetlerini takip etmelidir. En önemli kilometre taşı görüşü, BTC için kısa vadede daha yükseğe fırlatabilecek ve tüm piyasayı yeni zirvelere taşıyabilecek 50.000 $ seviyesidir. Aksine, Bitcoin yükseliş trendini devam ettiremezse, geç alt-eylemde bir durma görebilir ve zayıf temellere sahip madeni paralarda dik düzeltmelere tanık olabiliriz..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map