Son Fiyat Değerlenmesine Rağmen Çit Üzerinde Bitcoin Vadeli İşlemleri Tüccarları

Cuma Vadeli İşlemleri, OKEx’te üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesidir..

Eylül ayının başından bu yana 10.000 $ ‘lık desteğe saygı duyan geçen hafta Bitcoin (BTC)% 8 yükseldi. Önde gelen dijital para birimi kabaca 10.400 ila 11.300 dolar arasında dalgalanırken, direnci 10.750 dolardan aşmayı başardı ve şu anda OKEx Üç Aylık Vadeli İşlemler (BTCUSD1225) fiyatına göre 11.000 dolar civarında işlem görüyor..

Piyasa katılımcıları ayrıca OKEx Üç Aylık Geleceğinin BTCUSD0925’ten BTCUSD1225’e taşındığını çünkü eski gelecek Cuma günü sona erecek..

Üç aylık gelecekteki sona erme tarihinin Aralık ayı sonuna nasıl kaydığı göz önüne alındığında, en bariz sonuç BTC Temeli’nin% 2’nin üzerine çıkmasıdır. Ancak bu kadar açık olmayan şey, fiyatlar hafta içinde yükselmeye devam ederken BTC’nin uzun / kısa oranının düşmeye devam etmesinin nedenidir. Uzun / kısa oran rekor düşük seviyelere ulaşmaya devam ederken, bir açıklama arbitrajcıların BTC’lerini verim çiftliği için Ethereum blok zincirine taşıması ve türevleri kullanarak pozisyonlarını korumaya almaları olabilir..

Öte yandan açık faiz, bu hafta sorunsuz bir seyir izledi ve birikerek 900 milyon doların üzerine çıktı. Balinalardan büyük bir hareket görmedik, ancak spot kaldıraçlı piyasa, fiyatların artmaya devam edeceğinden daha az emin görünüyor. Bu, düşen uzun / kısa oranla birleştiğinde, orta ve kısa vadede olası bir konsolidasyon dönemine işaret ediyor..

OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD1225). 18 Eylül TSİ 07:00 itibariyle Kaynak: OKEx, TradingView

OKEx ticaret veri okumaları

Daha fazla göstergeyi keşfetmek için OKEx ticaret verileri sayfasını ziyaret edin

BTC uzun / kısa oranı

Bitcoin’in fiyatı 11.000 $ ‘a yükselmesine rağmen uzun / kısa oran hafta boyunca düşmeye devam etti ve BTC haftalık en yüksek seviyesini 11.300 $ olarak kaydettiğinde 0.68’de kaldı..

Bu davranış için iki olası açıklama, perakende tüccarların daha fazla takdir edilmeye duyulan güven eksikliğinden dolayı yüksek fiyatlardan şortlara girmesini ve varlıklarını Ethereum’a taşıdıktan sonra türevler yoluyla BTC pozisyonlarını koruma altına alan çiftçilerdir..

Şu anki 0.7’lik uzun / kısa oran, açıkça tüm zamanların en düşük seviyesinde, geçen haftanın ortalaması olan 1.1’in çok altında. Bununla birlikte, gelecekte, hedge edilmiş kısa pozisyonlar kapatıldığında, güçlü uzun vadeli pozisyonlar olarak hareket edeceklerdir..

Veri Toplama Zamanı: 9/11 4:00 am UTC – 9/18 4:00 am UTC

Uzun / kısa oran, uzun pozisyon açan toplam kullanıcı sayısı ile kısa pozisyon açan kullanıcı sayısını karşılaştırır. Oran, tüm vadeli işlemlerden ve sürekli takaslardan derlenir ve bir kullanıcının uzun / kısa tarafı BTC’deki net pozisyonuna göre belirlenir..

Türev piyasasında uzun pozisyon açıldığında kısa pozisyon ile dengelenir. Toplam uzun pozisyon sayısı, toplam kısa pozisyon sayısına eşit olmalıdır. Oran düşük olduğunda, daha fazla kişinin şort tuttuğunu gösterir..

BTC temeli

Hafta boyunca üç aylık vadeli işlemler için negatif primler görmemize rağmen, çeyreklik vadeli işlem sözleşmesinin Aralık ayına kaymasının ardından baz yaklaşık 100 $ ‘a yükseldi..

Prim Pazartesi sabahı 75 $ ‘a kadar düştü, ancak hafta boyunca art arda üç gün süren kazançlar onu yükseltti ve şu anda% 2.0 veya 200 $’ ın üzerinde..

Veri Toplama Zamanı: 9/11 4:00 am UTC – 9/18 4:00 am UTC

Bu gösterge, çeyreklik vadeli işlem fiyatını, spot endeks fiyatını ve ayrıca baz farkını gösterir. Belirli bir zamanın temeli, üç aylık vadeli işlem fiyatı eksi spot endeks fiyatına eşittir..

Vadeli işlemlerin fiyatı, tüccarların Bitcoin fiyatına ilişkin beklentilerini yansıtır. Baz pozitif olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Temel negatif olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir..

Üç aylık vadeli işlemlerin temeli, uzun vadeli piyasa eğilimini daha iyi gösterebilir. Temel yüksek olduğunda (pozitif veya negatif), bu, arbitraj için daha fazla yer olduğu anlamına gelir.

Açık faiz ve işlem hacmi

Açık faiz, geçtiğimiz Cuma günü 788 milyon $ ‘a düştü ve 900 milyon $’ lık mevcut değerine geri döndü. Ancak, bu haftaki fiyat artışına işlem hacminde önemli bir artış eşlik etmedi..

OI’deki değişiklikler bu hafta fiyat hareketleriyle daha uyumluydu ve fiyat düştükçe hızlı OI artışlarının olmaması, balinaların şort giyme eksikliğini gösteriyor..

Veri Toplama Zamanı: 9/11 4:00 am UTC – 9/18 4:00 am UTC

Açık faiz, belirli bir günde kapatılmamış ödenmemiş vadeli işlemlerin / swapların toplam sayısıdır..

İşlem hacmi, belirli bir süre boyunca vadeli işlemlerin ve kalıcı swapların toplam işlem hacmidir..

2.000 uzun sözleşme ve 2.000 kısa sözleşme varsa, açık faiz 2.000 olacaktır. İşlem hacmi yükselir ve açık faiz kısa bir süre içinde azalırsa, birçok pozisyonun kapandığını veya tasfiye edilmeye zorlandığını gösterebilir. Hem işlem hacmi hem de açık faiz artarsa, çok sayıda pozisyon açıldığını gösterir..

BTC marjı borç verme oranı

BTC marjı borç verme oranı hafta boyunca oldukça rastgele göründü. Hala fiyatla hareket etmesine rağmen, temelde 4,5 ile 6,8 arasında kaldığı için değişiklikler minimum düzeydeydi..

Özellikle, oran Bitcoin’in Çarşamba günü 11.000 $ ‘ın üzerine çıkmasının ardından hızla düştü ve bu durum, spot kaldıraçlı tüccarlar arasında fiyatın artmaya devam edeceğine dair güven eksikliğine işaret ediyor..

Veri Toplama Zamanı: 9/11 4:00 am UTC – 9/18 4:00 am UTC

Teminat ödünç verme oranı, belirli bir süre boyunca USDT ödünç alan kullanıcılar ile USDT değerinde BTC ödünç alan kullanıcılar arasındaki oranı gösteren spot piyasa işlem verileridir..

Bu oran aynı zamanda tüccarların piyasa duyarlılığını incelemelerine yardımcı olur. Genel olarak, USDT ödünç alan tüccarlar BTC’yi satın almayı hedefler ve BTC’yi ödünç alanlar bunu kısaltmayı hedefler..

Teminat ödünç verme oranı yüksek olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Düşük olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir. Bu oranın aşırı değerleri tarihsel olarak trendin tersine döndüğünü göstermiştir..

Tüccar içgörüsü

Robbie, OKEx Yatırım Analisti

Bitcoin’in geçen hafta 10.750 dolarlık direnci aşmasıyla kısa vadeli değer kazanımı kartlarda kalırken, 30 ve 60 günlük hareketli ortalamalarda güçlü direnç seviyeleri oluşuyor..

Ek olarak, Çarşamba günkü DeFi çöküşü sırasında Bitcoin’in değer kazanmasını nasıl gözlemlediğimize bakılırsa, piyasa katılımcıları DeFi düşüşleri ile BTC kazançları arasındaki korelasyon işaretleri için piyasayı izlemeye devam etmelidir..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map