PayPal Söylentileri Bitcoin Fiyatını Etkiledi, ancak Vadesi Dolan Seçenekler Volatiliteyi Artıracak

Kısaca

  • Bitcoin (BTC) fiyatı, PayPal’ın kriptoyu entegre ettiği söylentileri üzerine 9.600 dolarlık alana sıçradı.
  • Piyasa oynaklığının, büyük BTC opsiyon sözleşmelerinin süresi dolmadan önce artması bekleniyor
  • Veriler, BTC’nin mevcut değerlemesinin daha fazla potansiyel ve büyüme potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor

Piyasa bakış

Kripto para piyasalarındaki duyarlılık, Asya’da Salı sabahı erken saatlerde (UTC 20:00 – 21:00), Bitcoin kısa bir düzeltmeden önce başlangıçta 9.600 – 9.800 $ seviyelerini geri aldı. Geri tepme sonra geldi raporlar vurgulanan Paypal’ın iş ilanları olası bir Bitcoin entegrasyonu söylentilerini körükleyen kripto mühendisleri arıyor.

Ancak, Haziran ayı BTC opsiyon sözleşmelerinin vadesi dolmak üzere olması nedeniyle Paypal söylentilerine rağmen piyasa oynaklığının bu hafta yüksek kalması bekleniyor. Spot piyasaların öncesinde ve büyük opsiyonların vadelerinin dolması sırasında daha değişken olma eğiliminde olduğunu belirtmek gerekir..

Bu arada, Glassnode verileri, BTC’nin Piyasa Değerinin Gerçekleşmiş Değere (MVRV) oranının, son fiyat artışına rağmen nispeten düşük seviyelerde kaldığını gösteriyor..

Bitcoin MVRVBitcoin MVRV oranı (7d-MA); Kaynak: Glassnode

MVRV oranı, BTC’nin gerçekleşen fiyatına göre gerçeğe uygun değerinin üzerinde veya altında işlem yapıp yapmadığını gösterir. Oran 1 ile 2 arasında olduğunda, BTC’nin değerinin düşük tutulabileceği anlamına gelir, oran daha yüksek olduğunda, aşırı değeri yansıtır. Şu anki 1.6 MVRV oranıyla, Bitcoin’in yukarı yönlü potansiyeli, piyasa fiyatları 10.000 $ ‘a yaklaşırken bile büyük kalıyor..

Başka yerde, DigiByte (DGB), Ontoloji (ONT) ve Bitcoin Diamond (BCD) altcoin alanında en çok kazananlar arasında yer alırken, Hycon (HYC) ve Orbs Hybrid Blockchain (ORBALAR) Salı günü erken oturumda% 6 -% 9 arasında vazgeçti.

Fiyat Analizi

BTC / USDT – Henüz bir trendin tersine çevrilmesi değil?

Parite, üçgen paternde alt destekleri sağlam bulduğundan, momentum BTC / USDT için pozitif oldu. Bu yukarı yönlü ivme, RSI ve DMI’da da yansıtılıyor. MACD kırmızı kalmasına rağmen, iki çizgi arasındaki fark daralmaktadır. Bununla birlikte, RSI son trendinden çıkarken + DI, -DI ve ADX’in üzerine çıktı. Her iki gösterge de meydana gelen olumlu bir değişime işaret ediyor.

Duygudaki bu olumlu değişime rağmen, Salı günkü fiyat hareketlerini bir trendin tersine çevrilmesinin başlangıcı olarak adlandırmak zor. Bunun nedeni paritenin hala üçgen deseni içinde işlem görmesi ve kesin bir dönüşü teyit etmek için bir kopuşun gerekli olmasıdır..

Olumlu duyarlılık bozulmadan kalırsa, parite 9.800 ila 10.000 $ alanını yeniden test edebilir ve bu hala önemli bir direnç seviyesidir..

9.200 $ ‘lık destek, izlenecek daha düşük alan olabilir ve test edilirse, bir yıllık direnç-dönüşlü destek trend çizgisini 8.850 $ civarında yeniden ziyaret etme olasılığını artırabilir..

BTC USDT Tablosu BTC / USDT üçgenin alt kısmında destek buldu; Kaynak: OKEx, Tradingview

ETH / USDT – Yapım Aşamasında Kayan Yıldız?

ETH / USDT, BTC / USDT’ye benzer bir ivme atılımını yansıtıyor; ancak, Salı gününün en yüksek seviyesi olan 246 dolar civarında yeterince satın alma gücü görmedik. Bu senaryoda, parite kolaylıkla günlük "Kayan yıldız" tipik olarak uzun bir üst gölgeli bir düşüş şamdanı olan formasyon.

Parite, RSI 70’in altında kalmasına rağmen, aşırı alımın erken bir işareti olarak kabul edilebilecek üst Bollinger Bandına neredeyse ulaştı. Üstelik, ticaret hacmi de fiyatla birlikte önemli ölçüde artmadı ve durumu daha da güçlendirdi. kısa vadeli bir düzeltme. 227 – 251 $ aralığı son yayın geçerliliğini korudu ve bu hala bu haftanın referansı olabilir.

ETH USDT TablosuYapım aşamasında ETH / USDT günlük ‘Shooting Star’; Kaynak: OKEx, Tradingview

XRP / USDT – Kısa vadeli bir toparlanma bekleniyor?

Önceki Teknik Salı’mızda, XRP’nin geçen hafta nasıl kontrol altında kaldığını vurguladık ve XRP / USDT o zamandan beri üçgenin daha düşük desteğine beklendiği gibi dokundu..

İlk işaretler, stokastik yükseliş eğilimi yaratırken ve RSI kırılmaya başlayarak boğaların yakında geri gelmeye başlayabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, kısa vadeli bir toparlanma gerçekleşse bile, üçgenin 0.198’e yakın üst direnci geçerli kalır. Yine, bu noktada bir trendin tersine çevrilmesi teyit edilemez.

XRP USDTXRP / USDT buradan toparlanabilir; Kaynak: OKEx, Tradingview

ONT / USDT – Aşırı alım?

ONT / USDT, bu Salı OKEx ticaret platformunda en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu ve seans sırasında% 5 kazanç elde etti..

Parite, son üçgen formasyonundan yukarı yönde bir kırılma yarattı ve bu yukarı yönlü momentum MACD’de de görülebilir. Ancak, yükseldikçe, güçlü bir direnç seviyesi gibi görünen 365 günlük hareketli ortalamaya da yaklaşıyor..

İzlenecek ilk alan 0.7 $ olabilir, ardından paritenin 0.76 $ ‘a ulaştığını görebiliriz. Olumsuz tarafı, 0,63 dolar aktif kalıyor.

ONT USDT TablosuONT / USDT günlük bir çıkış yaptı; Kaynak: OKEx, Tradingview

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map