OKEx Teknik Haftalık: Son dans… şimdilik? (27 Nisan 2020)

Temel çıkarımlar

 • Etrafında oluşan olumlu duygu BTC ikiye bölmek zorlayabilir BTC fiyatlar marjinal olarak daha yüksek. Ancak veriler, partinin yakında sona erebileceğini gösteriyor..
 • ETH Piyasalarda daha fazla Ethereum 2.0 konuşmasının yapıldığı sırada çok yıllık dirençleri test etmek için setler.
 • Ayılar sıkı bir tutuşa sahip BAĞLANTI ralli yorgun göründüğü için.

Piyasa bakış

Kripto para piyasalarındaki duyarlılık, Pazartesi günü Asya’da genel olarak olumluydu. BTC hafta sonu 7700 seviyeye ulaştı. Son baskımız olarak fiyat hareketleri beklentilerimizle uyumluydu. Haftalık Teknik önceki baş ve omuzların boyun çizgisinin, boğaların çalışmaya devam etmesi için önde gelen kripto para biriminin geri kazanması için kritik seviyelerden biri olduğuna dikkat çekti..

Bitcoin yarılanmasının yaklaşık iki hafta içinde gerçekleşmesi beklendiğinden, veriler şunu gösteriyor: BTC Boğalar kısa vadede hala üstünlüğe sahip olabilir. Bununla birlikte, ayılar orta vadeli bir perspektiften kademeli olarak yükseliyor. Sentix’ten bir anket gösterir Bitcoin Aşırı Güven Endeksi’nin +7’ye sıçradığını, bu da bölgenin yakınında bir satışı tetikleyebilecek.

Sentix Genel Müdürü Manfred Hubner, “ruh haliyle birlikte temel güven hala artıyor. Tanımlanan risk henüz akut değil. Ancak bu 1-2 hafta içinde değişebilir. “

Şekil 1: Sentix Bitcoin Aşırı Güven Endeksi

Kaynak: Sentix

Şekil 2: BTC ATM Dolaylı Oynaklık

Kaynak: Skew

İlginç bir şekilde, BTC Opsiyon piyasası da aynı yönü işaret ediyor gibi görünüyor. Skew’den alınan veriler şunu gösteriyor: BTC1 aylık zımni dalgalanma, Nisan ayından bu yana 3 aylık ve 6 aylık zımni dalgalanmadan belirgin şekilde daha düşük oldu ve eğilim bu şekilde devam ediyor.

Opsiyon fiyatlandırması söz konusu olduğunda, zımni oynaklık belirleyici faktörlerden biridir. Daha yüksek zımni oynaklık, opsiyonların daha yüksek bir primiyle sonuçlanır ve bunun tersi de geçerlidir. Bu durumda, opsiyon yatırımcılarının 3 aylık / 6 aylık (uzun vadeli) tercih ettikleri görülüyor. BTC 1 aylık seçenekler (daha kısa vadeli).

Bu kısa vadeli yükselişe inanıyoruz BTC yaklaşan yarılanmayla oldukça ilgilidir. OKEx Kantitatif Strateji Uzmanı Thomas Tse, yarılanma oyun kitabının “yarılanmadan çok önce, yarılanma tarihinde kısa ve yarılanmadan üç gün sonra son konumu gevşetebileceğini” öne sürdü.." Okuyun <Etkinlik Arbitrajı: Yarılanmalarda Nasıl Ticaret Yapılır> daha fazlası için.

Başka yerlerde, altcoin alanının çoğunlukla yeşil renkte olduğunu gördük. ETH ve XRP % 2 daha yüksek işlem gördü ADA % 10’dan fazla arttı. Artıyordu tartışmalar etrafında ETH Piyasalardaki fiyatlar, ikinci en büyük kripto para biriminin çok yıllık direnişine aynı anda yaklaşıyor. Ethereum 2.0 Temmuz ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu, bitcoin’in yarılanmasının ardından daha geniş kripto para piyasası için bir sonraki büyük odak noktası olabilir.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Boğalar için sınırlı yer, ayılar yakında devralabilir?

 • Önceki sayımızda OKEx Haftalık Teknik, şartlarından birinin altını çizdik BTC 7700 seviyelerini yeniden test etmek için, fiyatın son baş ve omuz boyun çizgisinin üzerinde dengelenmesi gerekiyor. Şimdi parite boyun çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, boyun çizgisinin desteği test edilmedi ve bu, tüccarların yarıya inerken göz atması gereken yer olabilir..
 • RSI, önceki yükseliş trendine kıyasla yatay seyrettiğinden momentumun yavaşladığı görülüyor. Gösterge yakın vadede bazı yüksek zirveler üretemezse, bu, olumsuz tarafa olan önyargıyı güçlendirebilir..
 • Stokastik osilatör ayrıca, hem hızlı hem de yavaş hatlar zaten fiyatın daha önce bazı kısa vadeli düzeltmeler yaptığı aşırı alım bölgesinde olduğundan boğaların yorgun görünmeye başlayabileceğini öne sürdü..
 • Yazma sırasında, 7700 seviyeleri tam olarak güvence altına alınmamış gibi görünse de, yarılanmanın arkasındaki yükseliş yine de sürdürebilir. BTC fiyatlar 8100 seviyelerine doğru. İlk gerçek önemli direncin 8140’a yakın olabileceğine inanıyoruz. Bu seviyeler, CME vadeli işlemlerinin alt ucunun 9 Mart’ta (burada gösterilmiyor) aşağıya indiği ve 250 günlük hareketli ortalamanın olduğu seviyelerdi..
 • Yine de buradan kısa vadeli bir düzeltme tamamen göz ardı edilmemelidir. 7400, izlenecek ilk alan olabilir. Görülürse, boyun çizgisini 6900 civarında yeniden test etme olasılığını artırabilir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ETHUSD – 2.0 yükseltmesinden önce çok yıllık direnişi vurun

 • Eter Şubat 2018’den bu yana bozulmadan kalan uzun vadeli haftalık direncini vurarak 200 puana yaklaşıyor..
 • Daha uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, stokastik osilatör ve nihai osilatörün her ikisi de önceki tepelerin üzerine çıktığı momentum sağlıklı gibi görünüyor. Ayrıca, MACD haftalık yükseliş eğilimi gösterdi ve crossover genişliyor gibi görünüyor..
 • Piyasaların yükseliş faktörü olarak kabul edildiği yaklaşan Ethereum 2.0 yükseltmesinin arkasında, parite ilk direncin üzerine çıkabilir. Görülürse 220 alana ulaşma önyargısını artırabilir..
 • Ancak paritenin ikinci trend çizgisini kırıp geçemeyeceğini belirlemek için henüz çok erken..

Şekil 4: ETHUSD Haftalık Grafik


Kaynak: Tradingview

ADAUSDT – Dönme zamanı?

 • Cardano Pazartesi Asya seansında altcoin kazananlardan biri oldu ve USDT, ancak buradan bir dönüş görebiliyorduk.
 • Stokastik osilatör aşırı alım bölgesinde günlük düşüş eğilimi yarattı. En son böyle bir olay meydana geldiğinde, bunu ağır bir satış izler. Tarih tekerrür ederse, buradan da görebiliriz..
 • ADA gözlemciler ayrıca RSI’nin gelişimini yakından takip edebilirler. Daha yüksek bir seviyeyi koruyabilir gibi görünse de, yine de 80 seviyenin üzerine çıkamıyor gibi görünüyor. Bu, ivmeyi yavaşlatmanın başka bir işareti olabilir.
 • İzlenecek ilk alan: 0.041. Görülürse, 0.0385’e yakın% 38.2 Fibonacci geri çekilmesinin tekrar testi göz ardı edilmemelidir..

Şekil 5: ADAUSDT Günlük Grafiği

Kaynak: OKEx; TradingView

LINKUSDT – Ayılar sağlam bir tutuş sağlar

 • Zincir bağlantı Birden fazla gösterge ayıların sıkı bir şekilde tuttuğunu gösterdiğinden kısa vadede daha fazla olumsuzluk ile karşılaşabilir..
 • Momentum göstergeleri, son haftalardaki fiyat hareketlerine uzun süredir karşı çıkıyor, çünkü RSI dört katına düştü. Diğer bir deyişle, fiyat biraz daha yüksek seviyeler ürettiği için RSI bunu takip etmedi..
 • Ticaret hacmi de aynı düşüş farklılığını gösterdi. Parite yükseldikçe hacim düştü.
 • Günlük MACD düşüş eğilimi yapım aşamasında görünüyor. Onaylanırsa, bu başka bir düşüş sinyali olabilir.
 • Bollinger bantları daraldığı için yakın vadede fiyatta büyük bir hareket beklemek mantıklı..
 • İzlenecek ilk alan, bu ayın başlarında en düşük olan 2,94 ile 2,97 arasında olabilir..

Şekil 6: LINKUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map