BTC, karma duyarlılıkla anahtar direncini test edecek.

Temel Çıkarımlar

– BTC, hafta sonu boyunca yatay işlem yaptıktan sonra USD7000-7200 seviyelerini test edecek..

– Son hash rate düşüşü boğaları güçlendirebilirken, diğer veriler yatırımcıların aşırı özgüvenli olduğunu gösteriyor..

– Kısa / orta vadeli fiyat oynaklığı büyük altcoinlerde toplanacak.

Piyasa bakış

Görünüşe göre kripto para piyasası için karışık bir başlangıç ​​yaptı. BTC haftasonu 6600 USD ve 7200 USD seviyeleri arasında yatay seyrederken, önemli gelişmeler olmadı. Bitcoin blok ödülü yarıya indirildiği sırada beklenen 40 günden daha kısa bir sürede gerçekleşmesi beklenen kripto para üzerindeki kısa vadeli duyarlılık, son piyasa toparlanmasına rağmen nispeten düşük kaldı. BTC yatırımcılarının altı aylık beklentilerini ölçen Sentix Bitcoin Strategic Bias, geçen hafta keskin bir şekilde toparlandı. Ancak Sentix Genel Müdürü Manfred Hubner, “Aşırı Güven Endeksi (burada gösterilmiyor) +5 seviyesinde işlem görüyor, bu daha çok yatırımcılar açısından çok fazla özgüven anlamına gelen bir bölgede. Dolayısıyla, artan bitcoin fiyatları için net bir pozitif gösterge yok. “

Şekil 1: Sentix Bitcoin Stratejik Önyargı (Kaynak: Sentix)

Şekil 2: Bitcoin Hash Ribbon (Kaynak: Woobull Charts)

Öyle olsa bile, temeller şunu öne sürüyor gibi görünüyor: BTC fiyatlar dibe vurmuş olabilir. Tanınmış Bitcoin analisti Willy Woo tweet attı Hash Ribbons’ın son çöküşü, 12 Mart’taki piyasa çöküşü sırasında bazı madenci kapitülasyonlarının gerçekleştiğini gösterdi ve madencilerin buradan daha fazla satış baskısı eklemeyeceğine inanıyor..

Başka yerlerde, karışık bir çanta oldu. BSV yaklaşık% 1 daha düşük işlem görürken TRX % 7’den fazla kazandı. MKR Maker Foundation olacağından odakta kaldı çözüldü tamamen ademi merkeziyetçi olmak için hareket, kendi kendini idame ettiren bir MakerDAO yaratma çabalarının bir parçasıdır.. MRK Asya’da işlem gördü Pazartesi% 7 düşürüldü.

BCH izleyiciler, 8 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen blok ödül yarılanmasını da kaçırmak istemiyorlar.. BCH madencilerin ödülü 12,5’ten başlayacak BCH 6.25’e kadar BCH blok başına. BCH Pazartesi oturumunda yarı yarıya düşük işlem gördü.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Odakta boyun çizgisi direnci

 • BTCUSDT 12 Mart’taki satıştan toparlanıyor ve önceki boyun ve omuz deseninin boyun çizgisine yakın olduğu% 61,8 Fibonacci Retracement’e yaklaşıyor gibi görünüyor.
 • Momentum açısından, biraz karışık oldu, ancak önyargı biraz olumlu tarafa doğru görünüyor, RSI biraz daha yüksek zirveler yaratırken, UO biraz daha düşük zirveler üretiyor. Bununla birlikte, OBV’de küçük bir kırılma oluşuyor gibi görünüyor, eğer teyit edilirse, yükseliş vakası olasılığını artırabilir..
 • 200-MA’nın biraz üzerinde 100-MA ile küçük bir altın haçın da yapım aşamasında olduğunu belirtmek gerekir..
 • % 61,8 FR’nin kısa vadede yeniden test edilmesi muhtemel olsa da, 7200 ila 7300 USD civarında boyun çizgisi direncinin yine de sağlıklı olabileceğine inanıyoruz..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview)

ETHUSD – bir patlama bekleniyor

 • ETHUSDT yükselen bir üçgen örüntüsü oluşturdu ve kısa vadede bir kırılma yakın görünüyor. Bollinger Bantlarındaki sıkışma, fiyat oynaklığının artmasının beklendiğini de gösteriyor..
 • RSI ve OBV, çiftin satın alma momentumunun arttığını ve fiyatın belirleyici bir şekilde kırılmasının durumunu güçlendirdiğini düşündüren pozitif kırılmalar üretti..
 • İzlenecek ilk seviye, 172 civarında 200-MA olabilirken, 120’ye yakın daha düşük destek başka bir kilit alandır..

Şekil 4: ETHUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

ATOMUSDT – geliştirmede yeni bir trend?

 • ATOMUSDT RSI net bir çıkış sağladığından, başlangıçta güçlü bir ivme ile Şubat-Mart trend çizgisi direncinin üzerine sıçradı..
 • Fiyat trend çizgisinin üzerinde durabilirken, Bollinger Bantları sıkıştırması fiyat oynaklığının buradan artabileceğini gösteriyor..
 • OBV’nin ilk tersine dönmesi, satın alma momentumunun arttığını, yukarı yönlü momentumun daha da artmasının, fiyatın bu noktadan itibaren yeni bir orta vadeli trend başlatmasına izin verebileceğini gösteriyor..
 • 20 Mart’ın yükseği 2.48, izlenecek ilk seviye olabilir.

Şekil 5: ATOMUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKEx’i takip edin:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me