OKEx Teknik Haftalık: 30 Mart 2020

Kontrolü ele alıyor, duygu kötüleşti.

Temel Çıkarımlar

 • – Hafta sonu BTC’nin fiyat hareketleri, küresel hisse senetleri ve petrolün düşmeye devam etmesiyle kripto piyasasının güvenini zayıflattı..
 • – Veriler, orta vadeli duyarlılığın aşağı yönde değiştiğini gösteriyor.
 • – Teknik göstergeler, büyük altcoinlerin fiyat oynaklığının artıştan kaynaklandığını gösteriyor.

Darbe desteği

Küresel koronavirüs vakaları 720.000’i aştığı için, kripto ayıları Asya Pazartesi günü kripto para piyasalarında sıkı bir tutuşa sahip. Yatırımcılar, salgının makroekonomik yansımalarına yeniden odaklandılar ve büyük ekonomilerin devam eden kilitlenmesi, küresel büyüme görünümüne gölge düşürdü. Önceki yayınımızda, bitcoin’in itibari para biriminin devalüasyonlarına karşı iyi bir koruma olabileceğini, ancak küresel bir durgunluğa karşı olmadığını vurguladık. Merkez bankaları ve politika yapıcılar hasarı sınırlamak için agresif adımlar atıyor olsalar da, durgunluk anlatısı giderek daha dikkat çekici görünüyor ve ilgi görüyor. Yatırımcılar ve tüccarlar muhtemelen bunun nasıl sonuçlanacağını kaçırmak istemeyecekler.

Fiyatları BTC 5800 alanına dokunduktan sonra 6000 civarına hafifçe sıçradı. Başlıca altcoinler çoğunlukla kırmızı renkteydi. BSV değerin% 4’ünden fazlasını bıraktı ve ETH, XRP, ve TRX % 2 ila% 4 daha düşük işlem görmüştür. Bunu belirtmeye değer BTC ve SPX yüksek bir korelasyonda kaldı altın kripto ve hisse senetlerinden daha iyi performans gösteriyor. Likidite riski yatırımcıları diğer varlıklardaki kayıplarını telafi etmek için bitcoinlerini satmaya zorlayabileceğinden, hisse senetlerindeki ve petrol piyasalarındaki büyük satış devam ederse korelasyonun çoğunlukla kırılmayacağına inanıyoruz..

Şekil 1: Şubat Ayından Beri BTC / SPX / GOLD – Günlük Grafik (Kaynak: Tradingview) Şekil 2: Sentix’in Bitcoin Stratejik Yanlılığı (Kaynak: Sentix)

Ek olarak, orta vadeli duyarlılık da kötüleşiyor gibi görünüyor. Genel yatırımcılardan kripto varlığın 6 aylık beklentilerini ölçen ve piyasanın öncü göstergesi olarak kabul edilen Sentix’in Bitcoin Stratejik Önyargısı, bu hafta 12 puan düştü. Sentix’in Genel Müdürü Patrick Hussy, “Bir sonraki bitcoin satış dalgasının yakın olduğunu önerecek çok şey var” dedi.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Fiyat dalgalanması toparlanmak üzere?

 • Cuma günü hisse senetlerinde satıştan sonra hafta sonu aşağı yönde bir kırılma meydana geldi.. BTCUSDT 12 saatlik düşük Bollinger Bandına yaklaşıyor ve bantlar sıkıştı, bu da fiyat oynaklığının artabileceğini gösteriyor..
 • MACD, 12 saatlik bir düşüş eğilimi yarattı. Bu, aşağı tarafa doğru bir ivmenin değiştiğini gösterebilir.
 • Fiyatlar daha düşük düşük seviyeler üretiyor, RSI başlangıçta izledi, ancak UO henüz daha düşük bir düşük oluşturmadı. Görülürse, fiyatın daha düşükleri gerçekleşebilir.

İleriye bakıldığında,% 61,8 Fibonacci Retracement testi kaçınılmaz görünüyor. Satış hızlanırsa,% 38,2 FR seviyelerinin yeniden test edilmesi mümkün olabilir..

Şekil 3: BTCUSDT – 12 Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – Ayılar fiyatı 117’ye gönderebilir?

 • ETHUSDT Yaklaşık üç hafta boyunca kesintisiz kalan 12 saatlik direncinin ötesine geçemedi.
 • Bollinger bantlarındaki daralma, fiyat oynaklığının bir artıştan kaynaklanabileceğini düşündürdü. Direnç geçerli kalırsa, ki bu daha büyük olasılıkla mevcut duyarlılık göz önüne alındığında, fiyatta daha fazla düzeltme yapılması durumunu güçlendirebilir..
 • 117’den 120’ye, izlenmesi gereken ilk alan, geçen haftanın en düşük seviyesi olabilir. Bu seviyeler tehlikeye atılırsa, 105 bölgesine doğru daha fazla kayma olasılığı giderek artabilirdi..

Şekil 4: ETHUSDT 12-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

TRXUSDT


 • TRON fiyat biraz daha düşük zirveler üretti ve RSI aynı fikirde değildi.
 • Normal piyasa koşullarında bu tür bir farklılaşma olumlu olarak kabul edilebilirse de, mevcut karamsar ortam göz önüne alındığında, burada kafa sahtekarlığı yapma şansı göz ardı edilmemelidir..
 • Beklenen kırılmanın yönüne bakılmaksızın, Bollinger bantları sıkıştığı için fiyat oynaklığının artma olasılığı nispeten yüksektir..
 • İzlenecek ilk seviye, geçen haftanın en düşük seviyesi olan 0.01007 olabilir. Parite 0.01209 alanının üzerinde kırılabilirse, kısa vadeli bir tersine dönüş teyit edilebilir..

Şekil 5: TRXUSDT 12-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKBUSDT

 • OKB % 38,2 Fibonacci Retracement civarında işlem görüyor ve 2 aylık trend çizgisi direncine yaklaşıyor.
 • Borsa jetonunun genel kripto piyasası ile nispeten ilişkisiz olabileceği göz önüne alındığında, göstergeler, yukarı yönlü momentumun bozulmadan kaldığını, olumlu bir tersine dönme şansını artırdığını ve haftanın gelecekteki fiyat hareketlerinin gelişimi açısından çok önemli olabileceğini gösterdi..
 • 20 Mart’ın en yüksek seviyesi olan 4,83, izlenecek ilk seviye olabilir. Görülürse,% 61,8 FR’ye ulaşma olasılığı artabilir. 3.9’daki 20-MA, izlenecek daha düşük seviye olabilir.

200-MA ve% 23.6 FR 3.32 alanına yakın.

Şekil 6: OKBUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKEx’i takip edin:

 https://twitter.com/OKEx

 

https://www.facebook.com/okexofficial/

 

https://www.linkedin.com/company/okex/

 

https://t.me/OKExOfficial_English

 

https://www.reddit.com/r/OKEx/

 

https://www.instagram.com/okex_exchange

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map