OKEx Teknik Haftalık: 2 Mart 2020

Kripto para piyasaları, bitcoin fiyatları hafta sonu 10000 seviyesinden 8500 seviyelerine düştükten sonra başlangıçta istikrar kazandı. Teknik Haftalık dergimizin son sayısında, BTC piyasa ralliyi tehlikeye atabilir ve kısa vadede fiyatı olumsuz etkileyebilir. O zamandan beri, BTC bir haftada yaklaşık% 14 değerinden vazgeçti ve 200 günlük hareketli ortalamadaki desteğini sürdüremedi.

Piyasalar genel olarak olumlu kalsa da BTC Yaklaşan yarılanma nedeniyle, iştahsızlık nispeten yüksek göründüğünden, önyargının kısa vadede hala nötr / hafif negatife doğru eğilebileceğine inanıyoruz. OKEx BTC Uzun / Kısa Oranının yakın zamandaki yüksek seviyelerden düştüğünü gördük, ancak yine de Ocak başındaki (1.06 ~ 1.33) okumalara kıyasla nispeten yüksek seviyelerde (2.34)..

Şekil 1: OKEx BTC Uzun / Kısa Oranı (Kaynak: OKEx)

Bu kararsızlık duygusu, açık faiz ve ticaret hacmine de yansıdı. Farkettik ki bizim BTC Şubat ortasından bu yana açık faiz düşüyor ve bu da piyasaya daha az yeni para aktığını gösteriyor. Ancak bu, mevcut fiyat eğiliminin sona erebileceği anlamına da gelebilir. Ayrıca, ticaret hacmi düşmeye başladı ve bu, tüccarların pozisyonlarını korudukları anlamına gelebilir ve fiyat istikrarının bir işareti olarak düşünülebilir..

Şekil 2: OKEx BTC Vadeli İşlemleri Açık Faiz ve Ticaret hacmi (Kaynak: OKEx)

Piyasalar ayrıca altcoin alanında yumuşak bir başlangıç ​​için hazırlandı. ETH ve XRP yaklaşık% 2 düştü XTZ ve BAĞLANTI Erken Asya ticaretinde% 6’dan fazla vazgeçti. Ayrıca, Total Ex-BTC Crypto Market Cap, 365 günlük hareketli ortalamada desteğini koruyabildiğinden, altcoin alanında bir ilk istikrar işareti gördük. Altcoin izleyicileri muhtemelen bu grafiği radarlarının altında tutmak istiyor.

Şekil 3: Ex-BTC Toplam Kripto Piyasası Değeri (Kaynak: Tradingview)

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Kısa vadeli toparlanma bilgisi?

 • BTCUSDT geçen hafta desteğini 200 günlük kritik hareketli ortalamada tutmakta başarısız oldu; ancak göstergeler, mevcut durumun kısa vadeli bir toparlanmayı destekleyebileceğini gösterdi..
 • Yapım aşamasında pozitif bir günlük mum çubuğu gördük, eğer teyit edilirse, yedi ardışık negatif mum çubuğundan sonra ilk mum olacaktır. Desen açısından, Kasım sonu ve Aralık ortasında olana benzer bir sabah yıldızı desenine (kırmızı kutular) dönüştürülebilir. Her iki vaka da bir sabah yıldızı paterninden sonra kısa vadeli bir toparlanma olduğunu gösterdi..
 • Momentum göstergeleri de aynı tabloyu boyadı. Hem RSI hem de nihai osilatör, Kasım ve Aralık vakalarında aşırı satım alanında dibe vurdu. Benzer bir durum da yakın zamanda görüldü, 9 günlük RSI 29’da ve UO 40’a dokundu..
 • Kısa vadeli bir toparlanma mümkün olsa da, orta vadeli fiyat iyileşmesi hala sorgulanabilir ve gerçek bir tersine dönüş demek için henüz çok erken.
 • 200-SMA, 8700’lerin ortalarında olan kolların etrafında izlenmesi gereken ilk seviye olabilir. Görülürse,% 38,2 Fibonacci geri çekilmesi daha fazla direnç görebilir. 8220’de daha düşük destek başka bir referans olacaktır.

Şekil 4: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT – Yapım aşamasında bir patlama?

 • ETHUSDT parite hala büyük ölçüde 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kaldığından, Bitcoin ve diğer bazı büyük altcoinlerden nispeten daha iyi durumda..
 • Bununla birlikte, son fiyat düzeltmesi pariteyi günlük azalan bir üçgen modeline sokuyor gibi görünüyor ve yakında bir kırılma ortaya çıkıyor ve muhtemelen olumsuz yönde. Görülürse, fiyatı Kasım ayının en yüksek seviyesi olan 195-198 seviyelerini yeniden test edecek şekilde ayarlayabilir. Beklenen patlama, Ocak-Şubat trend çizgisi desteğini de test edecek..
 • Momentum göstergeleri paritenin henüz aşırı satılmadığını gösteriyor. Ayrıca bunun gibi BTC, OKEx ETH Uzun / Kısa Oranı nispeten yüksek bir seviyede kaldı. İki faktör bir düşüşü güçlendirdi ETH.
 • 195-198 Kasım’ın yükseği bakılacak ilk alan olabilir.

Şekil 5: ETHUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 6: OKEx ETH Uzun / Kısa Oranı (Kaynak: OKEx)

XRPSDT – Aşağı inmek için daha fazla alan?

 • XRPUSDT halihazırda beş günden fazla bir süredir 200 günlük hareketli ortalamanın altında, bu da görece daha zayıf bir performans. ETH.
 • Parite, orta vadeli bir yükselişten aşağıya dönüşün bir işareti olabilecek bir baş ve omuz modeli oluşturmuş gibi görünüyor..
 • Formasyon, paritenin Aralık ortasının en düşük seviyesi ile aynı hizada olan 0.175 seviyelerine gerilemesine izin verebilir. Böyle bir seviye görülürse, bu 2020 kazançlarını buharlaştırabilir..
 • Fiyatın kısa sürede bu seviyelere düşmesini beklemesek de, kısa vadede bazı kısa vadeli toparlanmalara bile izin veriliyor. 0.213 ila 0.216’nın izlenecek önemli bir alan olacağına inanıyoruz.

Şekil 7: XRPUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

https://www.facebook.com/okexofficial/

https://www.linkedin.com/company/okex/


https://t.me/OKExOfficial_English

https://www.reddit.com/r/OKEx/

https://www.instagram.com/okex_exchange

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map