OKEx Technical Weekly: Büyük bir hamle yapmak (20 Nisan 2020)

Temel Çıkarımlar

 • Teknik göstergeler şunu gösteriyor: BTC fiyatlar haftalarca süren bölgesel ticaretten sonra bazı önemli hareketler görebilir.
 • XRP önyargı ile daha olumlu tarafta bir kopuşa sahip olacak şekilde ayarlandı.
 • ETH Boğalar üst 180 kulpta mola vermek zorunda kalabilir.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, fiyatların ardından kararsız kaldı. BTC üzerinde günlük kapanış üretemedi Amerikan Doları Hafta sonu 7200 seviye. Önde gelen kripto 11 Mart’tan beri bu seviyelerin üzerine kapanmadı. Amerikan Doları 7000 alan sağlam kalıyor gibi görünüyor.

Geçmiş yayınımızda <OKEx Haftalık Teknik Dergisi: 14 Nisan 2020,>, direnişlerin Amerikan Doları 7200 önemli kaldı ve önceki baş ve omuzların boyun çizgisi bu hafta odakta kaldı.

Tüccarlar ve yatırımcılar, Mayıs ayı ortasında gerçekleşmesi beklenen bitcoin ödül yarılanma olayından önce yön ararken, yeni veriler BTC fiyatlar önemli ölçüde artacak. Bu oynaklık artışı kısa sürede gerçekleşebilir.

Anket Sentix, Bitcoin Süper Tarafsızlık Endeksi’nin 26 haftanın en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor. Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy, bazılarının BTC BSNI en son yükselişe geçtikten sonra fiyat hareketleri meydana geldi ve BTC 2500 ABD Doları fiyatları ve bu mevcut piyasa için geçerli olabilir. Ancak Hussy, bu tür verilerle hareketin yönünün belirlenemediğini sözlerine ekledi..

Şekil 1: Sentix Bitcoin Süper Tarafsızlık Endeksi

Kaynak: Sentix

Şekil 2: Bitcoin Vadeli İşlemleri COT Özeti

Kaynak: CME Group

Bu arada, kurumsal yatırımcılar daha proaktif bir yaklaşım benimsemiş görünüyor. BTC piyasa, kripto topluluğu yarılanma olayı için geri sayarken. CME’den alınan veriler, vadeli işlemlere olan açık ilginin arttığını gösteriyor. Ancak, varlık yöneticileri ve kaldıraçlı hesapların bir yayılma görünümü var gibi görünüyor. Varlık yöneticileri kısa pozisyonlarını artırırken, kaldıraçlı isimler bazı şortlarını kapattı.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Bekleyen büyük hamleler?

 • Teknik göstergeler, piyasaların bazı cesur fiyat hareketleri görebileceğini gösterdi. BTC, Bollinger bantları günlük grafikte daha da sıkıştı. Bu, Sentix’in bu makalenin önceki bölümlerinde bahsedilen bulgusunu yansıtıyor. Fiyat oynaklığı gelecekte artabilir, ancak kırılmanın yönü belirsizdir..
 • Boyun çizgisi odakta kalırken, RSI aşağı doğru bir kanalda hareket ederken ivme yavaşlıyor gibi görünüyor. Kanalda bir kırılma görülürse, fiyatın olumlu bir şekilde kırılması durumunu güçlendirebilir..
 • Orta / uzun vadeli bir bakış açısına göre, zorluk şeridi bir sıkışma içinde kaldı, bu da mevcut fiyat seviyelerinin hala birikimler için ideal olabileceği anlamına gelebilir. Aralık sonundaki zorluk şeritlerinin sıkışmasının ardından Ocak ayı başlarında yeni bir yükseliş trendi başladı..
 • Seviye açısından, eğer fiyat boyun çizgisinin üzerinde sabitlenebilirse, 7700 seviyelerini test etmek için temel oluşturabilir. 6500’ün alt seviyeleri, izlenecek başka bir kritik alan.

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafiği

Kaynak: OKEx; TradingView

XRPUSD – Yapım aşamasında patlama?

 • XRPUSD bir haftadan uzun süredir günlük% 38,2 Fibonacci Geri Çekilme değerinin altında işlem görüyor. Parite, üçgen desen sonuna doğru yaklaştıkça, bir kırılma oluşturması bekleniyor..
 • Bollinger bantlarının ek sıkışması da fiyat oynaklığının artmasının beklendiğini gösteriyor..
 • Momentum göstergesi, son düşüş trendinden tersine döndü ve gücün artmakta olduğunu gösteriyor. Bunun da ötesinde, başlangıçta yavaş stokastikte u şeklinde bir taban oluşmuştur, bu da potansiyel olarak pozitif bir fiyat düşüşüne sahip olmanın başka bir göstergesi olabilir..
 • 0.196’daki% 38.2 FR, izlenecek ilk seviyedir. Görülürse, 0.213’ten 0.215’e yeniden test etme aşamasını ayarlayabilir. Bu arada, 0.187 izlemek için daha düşük seviye olabilir.

Şekil 4: XRPUSD Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ETHUSDT – Bull’un molaya ihtiyacı var?

 • Son sayımızda OKEx Haftalık Teknik, onayladık ETHUSDTYükselen bir üçgen desen oluşturduktan sonraki pozitif kırılma noktası.
 • ancak, ETH Stokastik osilatörde düşüş eğilimi görüldüğü için boğaların mola vermesi gerekebilir, bu da ralli momentumunun yavaşlamaya başladığını düşündürür. Bu arada, yavaş stokastik bir çift tepe oluşturuyor gibi görünüyor.
 • Boğaların kısa bir mola vermesi gerekse de, bu orta vadeli rallinin sona erdiği anlamına gelmez. Nihai osilatör Mart-Nisan yükseliş trendinde kaldığından, kısa vadeli bir düzeltme bir satın alma fırsatını temsil edebilir..
 • 184 alanı etrafındaki 100 günlük MA, izlenecek ilk seviye olabilir ve 170 yakınında bulunan kanal desteği olabilir. Ayrıca, 163’e yakın% 38,2 FR, başka bir odak noktası olabilir..

Şekil 5: ETHUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

ZECUSDT – Ralli yoruluyor?

 • ZEC Pazartesi Asya seansında en iyi performans gösteren altcoinlerden biriydi ve karşısında neredeyse% 6 daha yüksek işlem gördü USDT.
 • Bununla birlikte, RSI önceki iki düzeltme dönemiyle tutarlı seviyelerde olduğundan burada boğalar için bir dönüş olabilir..
 • Şimdi bir dönüş, eğer görülürse, önceki direnci desteğe çevirip çeviremeyeceğini görmek için fiyatın üçgen boyun çizgisini test etme şansını artıracaktır..
 • İzlenecek ilk seviye 42 olabilir. Eğer ödün verilirse, yeniden test etme durumunu güçlendirebilir 38.

Şekil 6: ZECUSDT Günlük Grafik

Kaynak: OKEx; TradingView

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map