OKEx Technical Weekly: 3 Şubat 2020

Bu haftanın kripto ticaret piyasasının teknik analizi

İyimser duygu, koronavirüs salgını devam ederken ve küresel ekonomik büyümeyi nasıl etkileyebileceği için kripto para piyasalarında bozulmadan kaldı. Şubat ayına girerken, Çin’deki piyasa katılımcılarının Ay Yeni Yılı tatillerinin ardından ticarete dönmeleri bekleniyor. Hisse senedi piyasalarındaki gelişme de başka bir odak noktasıdır. SHCOMP Yeni yıl tatilinin ardından açılışta% 9’a kadar düştü. Buna karşılık, Bitcoin fiyatları, Pazartesi gününün erken saatlerinde Asya seansında 9600 seviyesine kısaca dokundu..

Piyasalar, bitcoin’in yarılanmasına üç ay kaldığından, son veriler, kurumsal yatırımcıların ve perakende yatırımcıların artık olumlu olduğunu gösteriyor. BTCOrta vadeli görünümü. Orta vadeli Bitcoin değer algısını ölçen Sentix Strategic Bias, Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan +0,23’e sıçradı. Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy, okumanın artan bir satın alma isteğinin göstergesi olduğuna inanıyor. ve bu varlık sınıfı için olumlu bir sinyal.

Şekil 1: Sentix Bitcoin Stratejik Önyargı (Kaynak: Sentix) Şekil 2: CME Bitcoin Vadeli İşlemleri 1 Saatlik Grafik (Kaynak: Tradingview)

Bununla birlikte, CME bitcoin vadeli işlemlerinin saatlik farkının doldurulmadığını da belirtmek isteriz. Şekil 2, geçen hafta ortaya çıkan açığı 9255 ile 9120 arasında gösteriyor. Bitcoin üzerindeki olumlu duygu ve momentum artmaya devam ederse boşluğun doldurulmayacağına inanıyoruz. Yine de küçük bir düzeltme BTC Kısa vadeli kâr elde etmenin tetiklediği, eğer görülürse, bu boşluğu doldurmak için bir şans yaratabilir. Yine de, yarılanmadan önce başka bir satın alma fırsatı anlamına da gelebilir.

Olumlu duygu, altcoin alanına da yansıyor, çünkü önde gelen altcoinler ETH ve XRP her ikisi de seansta% 5 ila% 6 artarken, orta / küçük büyük harf isimleri XTZ ve ICX sırasıyla% 11 ve% 22 arttı. İlginç bir şekilde, veriler gösteriyor ki ETH madenciler daha fazla biriktiriyor ETH son altı aydaki jetonlar.

Santiment’ten elde edilen veriler, herkesin elinde bulunan eter jetonlarının sayısının ETH maden havuzları tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,69 milyona ulaştı ETH. Pek çok Eth gözlemcisi, token için temelde yatan bir pozitif faktör olarak kabul edildi..

Şekil 3: ETH Madencileri Zaman İçinde Dengesi (Kaynak: Santiment)

Neyi özledin

 • Deutsche Bank, bitcoin’in bir değer deposu haline gelemeyecek kadar “değişken” kaldığına inanıyor. Banka, “Ödemenin Geleceği” adlı son araştırmasında, “kripto para birimlerinin moda olmak için gereken devrilme noktasını geçtiğini” söyledi ve 2018’den 2019’a kadar olan vakalara atıfta bulunarak, bitcoin’in güvenilir bir mağaza olmak için “çok değişken” olduğunu söyledi. değer.
 • Japonya, dijital para birimi için daha da ısınıyor. BoJ Vali Yardımcısı Masayoshi Amamiya, yerleşim sistemlerindeki hızlı teknik gelişmeler kamu talebini artırıyorsa, merkez bankasının dijital para birimlerini vermeye hazır olması gerektiğini söyledi. “BoJ’nin CBDC’ler yayınlama olasılığını incelemeye devam etmesinin gerekli olduğunu ekledi..
 • Kripto topluluğunun artık bitcoin hakkında tweet atmanın bir yolu daha var, bir bitcoin emojisi. Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey, hafta sonu yeni eklenen bir bitcoin emojisini tweetledi. Bitcoin emojisi, kripto topluluğu tarafından sıcak bir şekilde karşılandı ve OKEx CEO’su Jay Hao ve CSO Alysa Xu da dahil olmak üzere birçoğu kendi başına tweet attı..
 • Cardano’nun kurucu ortağı Charles Hoskinson’a göre Cardano, en merkezi olmayan kripto para birimlerinden biri olabilir. Cointelegraph ile yaptığı bir röportajda Hoskinson, token’ın yaklaşmakta olan hard fork’tan fayda sağlayacağına ve sonunda Cardano’nun merkezi olmayan yapısını daha da artırabileceğine inandığını söyledi..

Fiyat Analizi

BTCUSDT

 • BTCUSDT, Ocak ayında% 30 kazanç sağladıktan sonra rallisini uzattı ve parite 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde kalmaya devam etti..
 • Ancak ralli biraz yorgun görünebilir. Fiyat biraz daha yüksek seviyelere çıksa da, hem 9 günlük RSI hem de nihai osilatör aynı şeyi takip edemedi, bu da ralli momentumunun biraz azalabileceğini düşündürdü..
 • 200 günlük hareketli ortalama ve% 61,8 Fibonacci Retreatment, buradan bir fiyat düşüşü görülürse iyi bir destek gibi görünüyor ve bu seviyeler de son kanalın daha düşük desteğiyle eşleşiyor..
 • Dahası, OKEx’in BTC Uzun / Kısa Oranı yakın zamandaki yüksek seviyeye yakın kalıyor ve bu da şortların potansiyel kârının yükseldiğini gösteriyor..

Şekil 4: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 5: OKEx BTC Uzun / Kısa Oranı (Kaynak: OKEx)

XRPUSDT

 • XRPUSDT’nin rallisi, parite 200 günlük hareketli ortalamayı yeniden test etmek üzere göründüğü için kritik bir ana gelebilir..
 • Bollinger Bantları başlangıçta daralmaya başladı, bu da volatilitenin öngörülebilir gelecekte artabileceğini gösteriyor. RSI ayrıca momentumun sağlam kaldığını gösteriyordu..
 • muhtemelen onaylanırsa, izlenecek bir sonraki seviye 0.30 alanı olabilir ve son kanalın alt ucu da alt uç referans olabilir..

Şekil 6: XRPUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

ETHUSDT

 • Göstergeler sürdürülebilir bir ivme göstermediğinden, son ETHUSDT rallisi, RSI rallinin yanında bazı daha yüksek yüksekler üretemediği için buhar tükeniyor olabilir..
 • Ayrıca, onaylanırsa kısa vadeli bir düşüş sinyali olarak kabul edilen bir MACD düşüş eğilimi yapım aşamasında görünüyor..
 • Ocak ortasında, fiyatların yükseldiği ve momentum göstergelerinin takip etmediği benzer bir durum gördük..
 • Çift, eğer tarih kendini tekrar ederse, 182 alanında olan alt kanal desteğini test edebilir..

Şekil 7: ETHUSDT 4 Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKEx’i takip edin:

https://twitter.com/OKEx

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map