OKEx Technical Weekly: 17 Şubat 2020

Asya seansı sırasında Bitcoin fiyatlarının Pazartesi günü 10400 seviyesinden yaklaşık 9800’e gerilemesi sonrasında daha geniş kripto para piyasasındaki duyarlılık karıştı. Veriler, piyasa katılımcılarının önde gelen kripto para biriminin orta vadeli görünümlerine göre bölündüğünü gösteriyor. Sentix tarafından yapılan yeni bir anket, kurumsal yatırımcıların Bitcoin konusunda biraz kötümser bir görüşe sahip olduklarını, perakende yatırımcıların ise nispeten olumlu olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, duyarlılıktaki bölünme, kısa sürede fiyat oynaklığında bir artışa neden olabilir..

Sentix Genel Müdürü Patrick Hussy, “Ne zaman bu kadar büyük bir fikir ayrılığı ortaya çıksa, sonrasında heyecan verici bir hal aldı. Bunun nedeni, yatırımcı gruplarından birinin geçmişe bakıldığında daha fazla ayarlama ihtiyacı duymasıydı. Sonunda, önyargı açığı genişlediğinde genellikle özel yatırımcılar başı çekiyorlar. “

Şekil 1: Sentix Bitcoin Strategic Bias – Inst. Vs. Rtl. (Kaynak: Sentix) Şekil 2: CME Bitcoin Vadeli İşlemleri 1 Saatlik Grafik (Kaynak: Tradingview)

Tüccarlar, CME bitcoin vadeli işlemlerinin saatlik farkındaki gelişmeleri kaçırmak istemeyecekler. CME bitcoin vadeli işlemleri Pazartesi günü bir saatlik bir boşlukla açıldı ve boşluk 10460 ile 10080 arasında bulunuyor. Geçmiş yayınlarımızda CME bitcoin vadeli işlemlerinde boşluk doldurma eğiliminin yüksek olduğuna işaret etmiştik. Görülürse, BTC bir sonraki gelişmeden önce 10500’e yakın bir değere geri dönebilir..

Başka yerlerde, ETH% 7’den fazla pes ederken, XRP yaklaşık% 10 düştü. TRX ve ATOM gibi daha küçük isimler% 10’dan fazla azalmıştır. Aşağıda, bazı altcoin gözlemcilerini endişelendirebilecek BTC çıkışlı toplam kripto piyasa değeri tablosunu vurgulamak istiyoruz. Grafik, 120B’ye yakın ilk direnç seviyelerini geri alamadı. Tersine çevirmek için henüz çok erken olsa da, düzeltmenin devamı, daha geniş altcoin rallisinin sürdürülebilirliğini sorgulanabilir hale getirebilir..

Şekil 3: Toplam Kripto Ex-BTC Piyasa Değeri (Kaynak: Tradingview)

Fiyat Analizi

BTCUSDT

 • Son sayımızda Haftalık Teknik, BTCUSDT’nin rallisinin Ekimin yükseği 10500’ü geri kazanmadan önce kısa vadeli bir ara vermesi gerekebileceğini belirttik.
 • Mevcut kanalın alt uç desteğinin iyi olması gerektiğine inanıyoruz ve 9300 yakınlarındaki% 38,2 Fibonacci düzelmesinin başka bir destek seviyesi olacağına inanıyoruz..
 • 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması bekleniyor. Son altın haç, Mayıs’tan Temmuz’a kadar büyük bir mitingle sonuçlandı..
 • Bununla birlikte, OKEx BTC Uzun / Kısa Oranı YTD’nin yüksek seviyesinde kaldı, bu da daha büyük bir sermayenin kısa pozisyonlarda olduğunu ve potansiyel kârlarının uzunlardan önemli ölçüde daha yüksek olabileceğini gösterebilir..

Şekil 4: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 5: OKEx BTC Uzun / Kısa Oranı (Kaynak: OKEx)

LTCUSDT

 • LTCUSDT, parite 4 saatlik trend çizgisi desteğini yeniden test ederken istikrar kazanmaya başlayabilir..
 • RSI okuması, paritenin kısa vadede aşırı satılmış olabileceğini gösteriyor. Geçen ay, 4 saatlik RSI 30’un altına düştüğünde fiyat toparlanmıştı..
 • Ayrıca, 200-MA (mor çizgi) Ocak başından bu yana tehlikeye atılmadı ve bu da başka bir destek seviyesi olabilir..

Şekil 6: LTCUSDT 4 Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

BSVUSDT

 • BSVUSDT, parite Pazartesi Asya işleminde% 17’den fazla düşüş gösterdiği için kritik destek seviyesine yaklaşıyor..
 • 235’teki önceki düşük seviye, izlenmesi gereken kritik bir seviye olabilir ve bu da 200-MA’ya yakın. Uzlaşılırsa, daha fazla düzeltme görülebilir.
 • MACD, düşüş eğiliminin genişlemesiyle birlikte negatif bölgeye daha da girdi, bot düşüş işareti olarak kabul edildi..
 • BSV vadeli işlemlerinin açık faizinin geri çekilmesi, fiyatın yavaşlamaya başlamış olabileceğini de gösterebilir..

Şekil 7: BSVUSDT 6-Saatlik Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 8: OKEx BSV Vadeli İşlemleri Açık Faiz & İşlem Hacmi (Kaynak: OKEx)

XLMUSDT

 • XLMUSDT, üçlü bir tepe oluşumunun düşüş hissini onaylamasından sonra daha fazla olumsuzluk görebilir..
 • Fiyat başlangıçta 20 günlük hareketli ortalamada sabitlenebilse de, RSI paritenin hala aşırı satım yapmadığını öne sürerek daha fazla olumsuzluk olabileceğine işaret ediyor..
 • 0,06’ya yakın 200-MA, izlenmesi gereken ilk seviye olabilir, eğer ödün verilirse, 0,0549’daki önceki düşük seviye bir sonraki anahtar seviye olabilir..

Şekil 9: XLMUSDT Günlük Grafik (Kaynak: OKEx; Tradingview)

OKEx’i takip edin:

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map