OKEx Technical Weekly: 14 Nisan 2020

Hiçbir yere gitmiyor

Temel çıkarımlar

 • -Kripto piyasası duyarlılığı, 7000-7200 ABD doları seviyelerini geri alma konusundaki son başarısız girişimlere rağmen çok az değişiklik gösterdi veya hiç değişmedi.
 • —Altcoin’in büyük resmi kasvetli görünüyor, çünkü eski BTC piyasa değeri düşüş eğilimi gösteriyor.
 • —Bitcoin Gold, bu hafta yarılanma beklendiği için odak noktasında.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, ılık bir coşkuyla karşılık verdi. BTC fiyatlar 7200 ABD Doları seviyelerinde birden çok ret aldı. Önde gelen kripto para birimi, Paskalya uzun hafta sonu boyunca 6500 USD seviyelerine kısa bir süre dokunduktan sonra Salı günü Asya’da 6800 USD alanı yakınında el değiştiriyor. Technical Weekly’nin son sayımızda, daha önce bahsedilen boyun çizgisine yakın direncin güçlü kaldığını ve görünüşe göre bozulmadan kaldığından bahsetmiştik..

Veriler, duyarlılık açısından orta vadede BTC yatırımcıların beklentilerinde çok az değişiklik olur veya hiç yoktur BTC bazı kısa vadeli tüccarlar biraz olumlu görüş bildirmesine rağmen fiyatlar. Sentix Bitcoin Duyarlılık Endeksi toparlandı ve neredeyse nötr seviyeye dokundu. Yine de, Sentix Genel Müdürü Manfred Hubner, inanıyor “Bitcoin, fiyatları daha da yukarı çekmek için önemli bir stratejik önyargı kazanımına ihtiyaç duyar. Bu önyargı şu anda hissiyattan daha büyük olsa da, daha fazla artmadı. Böylece, temelde yeni bir durum ortaya çıkmadı.

Şekil 1: Sentix Bitcoin Duyarlılık Endeksi Kaynak: Sentix

Şekil 2: Kripto Toplam Kaynağı: Tradingview

Başka yerlerde, büyük altcoinler çoğunlukla BTCRibaund. Fiyatları BCH ve BSV geçen haftaki hard forktan sonra başlangıçta stabilize oldu. Ön sert çatal fiyat eylemleri gönderildi BCH 280 USD seviyelerine, BSV 220 USD alanına çarptı.

Ancak daha geniş bir perspektifte, altcoin izleyiciler piyasalar hakkında endişelenmek için nedenler bulabilirler. Toplam eski BTC kripto piyasası kapağının momentum göstergesi, fiyatla düşüş eğilimi gösteriyor ve bu da altcoin’in daha geniş toparlanmasının kısa ömürlü olabileceğini gösteriyor olabilir. Elbette bu, kısa vadede bir altcoin satışının başlangıcı anlamına gelmez. Ancak, buradaki daha büyük resim kasvetli olabilir.

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Destek ve direnç birbirine yaklaşıyor

 • Önceki baş ve omuz boyun çizgisi, geçen hafta boyun çizgisinin üzerinde başarısız fren girişimlerinin ardından gelen ve düşüş işareti olarak değerlendirilen yıldız benzeri bir patern bırakan çift için güçlü bir direnç olarak kaldı..
 • Bunun da ötesinde, 50 günlük hareketli ortalama bir başka önemli direnç gibi görünüyor..
 • Momentum açısından, karışık bir sinyal gösterdi, MACD daralırken, OBV yanal bir modelde kaldı ve bir tersine dönüş henüz onaylanmadı..
 • Daha geniş ılımlı duyarlılık düşünüldüğünde, fiyatın boyun çizgisinin üzerine çıkma şansının en azından kısa vadede azaldığına inanıyoruz. Bununla birlikte, önemli bir düzeltme yapma olasılığı da düşüktür..
 • Kısa vadede 7100’den 7200’e tekrar girişimi göz ardı edilmemelidir. İzlenecek alt alan 6700 ila 6500 olabilir, eğer görülürse, 6300 yakınındaki% 61,8 Fibonacci Retracement’in yeniden test edilmesi daha olası hale gelecektir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik Kaynak: OKEx; TradingView

ETHUSDT – Test edilecek ana eğilim çizgisi desteği

 • Sonuncumuzda günlük yükselen üçgen oluşumunu vurguladık. <Haftalık Teknik>, ve olumlu bir kırılma teyit edildi. Şimdi soru, yükselen fiyat eğiliminin devam edip edemeyeceğidir..
 • Nihai osilatör trend çizgisi destek seviyelerine düşerken, MACD momentumun azaldığını öne sürdüğü için, önyargı aşağı yönde hafifçe eğilebilir..
 • Bununla birlikte, stokastik osilatörde günlük yükseliş eğilimi görülüyor ve bu da parite girişlerinin yakın vadede arttığını gösteriyor..
 • İzlenmesi gereken kritik seviye, önceki yükselen üçgenden dirençle çevrilmiş destek seviyeleri olan 150’ye yakın olabilir. 164, izlenmesi gereken bir başka önemli düzeydir ve% 38,2 FR’ye yakın.

Şekil 4: ETHUSDT Günlük Grafik Kaynak: OKEx; TradingView

LTCUSDT – Olumsuz tarafa doğru eğilim?

 • LTCUSDT izlemesi ilginç bir çift, 3 saatlik daha düşük zirveler ürettiği için, alçalan bir üçgen deseni oluşmuş gibi görünüyor..
 • Kısa vadeli bir aşağı doğru kanal geliştirilmesine rağmen, nihai osilatör bazı daha yüksek zirvelerde yükseliş eğilimi yarattı. Momentum göstergesinin önümüzdeki günlerde trend çizgisi desteğini test etmesi bekleniyor ve bu, kısa vadede fiyat hareketinin gelişimi için çok önemli olabilir..
 • MACD, momentumun bir şekilde yavaşladığını gösteriyor.
 • Sonuç olarak parite, 41.3’e yakın üst direnci geri kazanmaya çalışmadan önce, 250-MA yakınında 39.5’te 3 saatlik üçgen desteğini yeniden test edebilir..
 • Bir kırılma beklense de, aranın zamanlamasını belirlemek için henüz çok erken..

Şekil 5: LTCUSDT 3-Saatlik Grafik Kaynak: OKEx, Tradingview

BTGUSDT – Yarılanmadan önce bir dönüş?

 • Bitcoin Altın Perşembe günü blok ödül yarılanmasının gerçekleşmesi beklendiğinden, bu hafta başka bir pazar odağı..
 • Yarılanmaya rağmen genellikle fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olabilir; son ralli yorgun görünüyor ve buhar tükeniyor olabilir.
 • Yavaş stokastik bir kez daha aşırı alım alanına yaklaştı. Önceki vakaların önerdiği gibi fiyatın bir dönüş yapması gerekebileceğine dair güçlü bir sinyal oldu..
 • 250 günlük hareketli ortalama, 8,90’a yakın, izlenecek ilk seviye olabilir, bu, önceki kanalın tepesine yakın olan alan, eğer bu seviyelerden vazgeçilirse, 8,30 civarında son kanal desteğinin yeniden testi göz ardı edilmelidir..

Şekil 6: BTGUSDT Günlük Grafik Kaynak: OKEx; TradingView

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map