OKEx Kripto Seçenekleri İlkeleri ve Stratejileri III: Delta ve Delta-Neutral

Bu seri, bir Yunan, Delta ve ilgili ticaret fikirlerini kapsar.

ben. Delta

Şimdi, “her bir fiyat faktörüne göre (temel fiyat, oynaklık, sona erme süresi, risksiz faiz oranı) opsiyon fiyatının kısmi türevi” olan opsiyonun Yunanca’sına giriyoruz. Ve bu makalede, bir olan Delta’yı ele alacağız. dayanak varlığın fiyatına göre birinci kısmi türev, ve şu şekilde temsil edilir

Konsepte yaklaşmak için, örneğin, 50 $ ‘lık bir artışla BTC alım opsiyonu fiyatında bir değişiklik varsa, BTC spot fiyatı 100 $ arttığında, delta 0.5 (: = 50/100). Satım opsiyonları için, bu tam tersi bir şekilde gerçekleşir, çünkü BTC fiyatı yükselir, sonra opsiyon fiyatı düşer, yani BTC 9000 $ ‘dan 9200 $’ a yükselir ve opsiyon fiyatı 100 $ düşürür, ardından opsiyon deltası -0.5’tir. (: = -100/200).

Ayrıca, paranın karşılığı opsiyonu, delta, aranma ve satma için sırasıyla 0,5 ve -0,5 civarında çekişiyor, çünkü parada olma olasılığı 50/50’dir (gerçekte, arama deltası, 0.5, ve lütfen opsiyon piyasasına ilk girdiğinizde hangisine dokunduğunuzu özetleyin). Ve paranın derinliklerinde, delta bir çağrı opsiyonu için 1’e çok yakın olacaktır, çünkü spot fiyat yükseldikçe opsiyon ödemesi “S – K” olarak güvence altına alınacaktır. Böylece, çağrı seçeneğinin deltası 0 ile 1 arasında olacak ve koyma seçeneği deltası -1 ile 0 aralığında olacaktır..

ancak, OKEx BTC seçeneği Delta olarak tanımlanır [Black-Scholes Delta – Seçeneğin İşaret Fiyatı] mükemmel bir çit için ve başlangıçta belirtilen, yaygın olarak bilinen tanımla aralığın ve sayının kendisinin farklı olduğunu göreceksiniz, ancak anladığınızdan çok uzak değil ve daha da kolay, etkili! BTCUSD seçeneği geleneksel seçeneklerden farklı olduğu için bu yaklaşımı uyguladık, BTC’ye göre fiyatlandırılır ve takas edilir. Bu uygulamanın, konumunuzu gerçek anlamda koruduğunuzda kullanıcılarımızı daha iyi, ideal olarak mükemmel ve karlı bir durumda tutacağına inanıyoruz. Bunu aşağıdaki bölümde daha ayrıntılı tartışalım.

Son olarak, bir sonraki adıma geçmeden önce, bir çağrı seçeneği yazarsanız (satarsanız), delta tersine çevrilir..

II. Delta-Nötr?

Temel fiyat hareketi riskini ortadan kaldıran delta nötr bir portföy duyduk. Basitçe, şu şekilde çalışır.

1 BTC’ye sahip olduğunuzu varsayalım. BTC’nin uzun vadeli fiyatının yükselmesi konusunda pozitifsiniz, ancak yaklaşan halving olayından emin değilsiniz ve hatta endişeli değilsiniz. Öyleyse, bir süreliğine delta nötr bir pozisyon oluşturmaya karar verin, bu yüzden delta -0.5 ile 20 koyma opsiyonu satın alın ve teorik olarak güvence altına alın. Nasıl?

Ancak, bu fikri uygularsanız, sadece kısa bir süre için çalışır çünkü delta sonsuz küçük değişikliklere dayanır ve BTC fiyat dalgalanmasının her dakika değişikliğini yönetmenin zor olduğunu fark edeceksiniz. Evet, ders kitabı yaklaşımı! Bu nedenle mükemmel hedge, yalnızca kısa bir süre için (veya çok küçük bir fiyat değişikliği dahilinde) sürer ve endeksin USD cinsinden olduğu, ancak BTC’de fiyatlandırıldığı ve işlem gördüğü gerçek kripto ticaretinde etkili bir şekilde çalışmayacaktır. Böylelikle bizleri tanıtmak istiyoruz. yeni delta tanımı.

Aynı temel endekse dayanan ve spot ile karşılaştırıldığında daha ucuz olan BTC vadeli işlemlerimiz ile delta nötr bir portföy oluşturarak PnL açısından ilgili riskten korunma etkinliğini kontrol edeceğiz..

Varsayım

Mevcut BTCUSD endeksi 10.000 $ ‘dır ve iki ay içinde sona eren 15.000 $’ lık bir ihtarla 10 uzun satma opsiyonunuz var. Opsiyon fiyatını 5400 $ (eşdeğer, BTC’de 0.54) ve BS deltası -0.7899 olarak görürsünüz. Ancak, mükemmel bir şekilde korunmak için OKEx, Delta’yı -0,7899 yerine -1,3299 (: = -0,7899–0,54) olarak sağlar. Neden?

Senaryo 1. BS Delta tabanlı Hedging’in PnL sonucu

Aynı vade vadeli işlem sözleşmesine göre (iki ayda sona eriyor), vadeli işlemlerin deltası 0,01’dir (: = 100/10000).

Dolayısıyla BS delta Hedge ile 10 satış opsiyonunu özlemek için gerekli sayıda vadeli işlem sözleşmesi şu şekilde hesaplanır:

BS Delta riskten korunma yaklaşımı kapsamında, 79 vadeli işlem sözleşmesine ihtiyaç vardır, bu nedenle portföyümüzü 10 Put ve 79 vadeli işlemle oluşturduk.

Bir süre sonra fiyat hareket etti, diyelim ki BTCUSD endeksi 12000 $ ‘a ulaştı. Portföyün değeri nasıl değişir??

Fiyatın 2000 $ artması dışında tüm diğer koşulları değiştirmeden koyarsak, Put opsiyon değerinin 3.970 $ olarak değiştirildiğini kontrol edebiliriz (: = 0.3309 BTC). Ve vadeli işlemler PnL 0,1316 olarak değiştirildi (: = (100 / 10000–100 / 12000) * 79)

Yani Toplam PnL = (0.3309–0.54) + 0.1316 ≈ -0.08 BTC

Senaryo 2. PA Delta tabanlı Hedging’in PnL sonucu

PA Delta ile aynı yaklaşımı yukarıdan uygulayarak,

Böylece, delta nötr portföyünüzü 10 Put ve 133 vadeli işlemle oluşturursunuz..

Senaryo 1’de belirtilen aynı yaklaşımı uygulayarak, Toplam PnL’yi aşağıdaki gibi alabilirsiniz.,

Vadeli işlem pozisyon değeri değişikliği 0.2216 (: = (100 / 10000–100 / 12000) * 133)

Toplam PnL = (0.3309–0.54) + 0. 2216 ≈ 0.01 BTC

Sonuç

Mevcut Delta Hedge ve yeni Delta Hedge ile hedge etkinliğini kontrol etmek için yukarıdaki vakaları kontrol ettik. Yuvarlama sorunu olmalı ve opsiyon değeri doğrusal olmama BTC fiyatı ve ticari mülkle birleştiğinden, PA Delta korumalı PnL’nin üzerinde küçük enkazlar oluştu. Ayrıca, diğer fiyat hareketleriyle kendi başınıza simüle ederseniz, yukarı veya PA Delta fikrimiz, portföyünüzü işlem anında mükemmel bir koruma altına almak ve portföyünüzü ister derin ister dışarıda olsun, her türlü fiyat dalgalanmasından korumaktır. Ve daha da iyisi, neredeyse kesin olarak küçük bir kârla sonuçlanır, çünkü eğimli-düzleştirilmiş bir parabol olarak şekillendiğinden, eyer sivri uçlu bir çit!

Yukarıdaki tüm nedenlerden dolayı, OKEx opsiyon yatırımcıları, kullanıcı merkezli parametre servisimiz, PA Delta, ve ticaret kararlarını etkileyen teorik fikir yerine. Ayrıca, diğer Yunanlılar ve parametreler aşağıdaki seride tartışılmaktadır, bu yüzden lütfen bizi izlemeye devam edin ve yeni bir ticaret yılının tadını çıkarın.

OKEx’i takip edin:

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map