OKEx Kripto Opsiyon İlkeleri ve Stratejileri IV: Vega ve Volatilite Ticareti

Yalnızca kriptoda değil, hisse senedi ve emtia piyasalarında da görülmeyen genel piyasa düşüşleri ve tarihsel yüksek volatilite ile karşı karşıya kalan endüstri tecrübeli profesyoneller bile isteksiz yer değiştirmeden geçti. Piyasanın COVID19 ve sonuçları hakkındaki belirsizliği, bitmeyen petrol hegemonyası oyunu ve çakıllı ekonomik araçlar (şimdi su yüzüne çıkmış veya oyuk olacak) yeni krizler ve fırsatlar yaratıyor. Tarihten de gördüğümüz gibi, efsanevi yatırımcıların doğuşu, ilke ve mantığa bağlı kalmanın yanı sıra esnek ve gerçekten yaratıcı bir düşünce tarzına izin vermek bu sezonun kazanılmasına yardımcı olabilir..

Piyasa oynaklığından yararlanmak için, OKEx Kripto Seçeneği İlkesi ve Stratejisi üzerine devam eden çalışmamıza başlayalım, bu sefer Vega ve Volatilite Ticareti.

Bölüm 1. Vega

Vega bir opsiyon değerinin temeldeki oynaklığa göre birinci kısmi türevi, ve şu şekilde temsil edilir

Vega, opsiyonun beklenen fiyatına karşı fiyat dalgalanması hassasiyetini anlamanıza yardımcı olabilir, daha yüksek volatilitenin opsiyonun nihai değerini hem alım hem de satım için daha yüksek hale getirebileceğini söylüyor. Daha uzun vadeye sahip ATM’de genellikle en yüksek seçenek.

Daha önce önceki makalenin stratejisiyle ticaret yapmayı denediyseniz, Straddle and Strangle, Özellikle dalgalanma ile ilgili olarak değerin değiştiği, dikkatle korunan pozisyonda bile deneyimleyebilirsiniz. VE bazılarının sadece iki stratejiden birini oluşturarak büyük miktarda (aslında ağzını açık bırakan) kar, uzun Put tarafı ile boğmak üzerine daha fazla. Ve disiplini takip ettiyseniz, paniğe kapılmadıysanız veya kısa vadeli kazançlarla heyecanlanmadıysanız, en son fiyat geri kazanımı size uzun Çağrı tarafından başka bir iyi miktarda getiri sağlar..

Ek olarak, piyasa açısından tarafsız bir konum inşa edilmiş olsa bile, piyasadaki tahmin gücümüzü artırmak için ne yapabiliriz? Neden birçok türev tüccar tarafından opsiyon aranıyor??

(Örtülü) Volatilite anlatır ve Köpeği Kuyruk Sallama.

Bölüm 2. Volatilite Ticareti

Opsiyonu tamamen anlamak kolay olmayabilir, ancak piyasada alım satım yapıp yapmadığınızı veya spot ve vadeli işlemleriniz için teklif alıp almadığınızı telafi edecektir. Sadece çeşitlendirme ve karı maksimize etmek için değil, aynı zamanda risk yönetimi perspektifi için de etkili araçlar.

Daha önce oynaklık üzerine çalışmıştık. Ayrıntılara girelim.

Genellikle bahsettiğimiz oynaklık, çoğunlukla bahsedilen iki tür vardır: Gerçekleşen Vol & İma Edilen Cilt.

Gerçekleşmiş Volatilite, belirli dönemlerde (çoğunlukla, yıllıklandırılmış) temelde yatan fiili fiyat hareketidir, bu nedenle varyansın kareköküdür, oysa İma edilen volatilite opsiyon fiyatından geriye doğru hesaplanan oynaklıktır. Bu nedenle, mevcut temel fiyat ile dayanak fiyatın beklenen değeri arasında geriye dönük olarak ileriye dönük bir boşluk olmalıdır. Bu noktadan itibaren, ticaretimiz için fikir edinebiliriz. Gerçekleşen üzerinde belirli bir değişiklik yokken zımni oynaklık değişmeye başlarsa, sonuçta ne ortaya çıkacaktır? Özellikle Spot ve Vadeli İşlemlerde mi yoksa sürekli takas piyasasında mı? Bu bölümü son kargaşa boyunca kontrol edebiliriz.

Kaynak: Skew.com

Yukarıdan da görebileceğimiz gibi, BTCUSD Zımni Oynaklık Günlük 3 Aylık 12 Mart’ta artış gösterdi, gerçekleşen dalgalanma takip edilmeden önce ve 13’üncü Cuma gününü hatırlıyoruz. Dahası, daha dikkatli bakıldığında, bir gösterge-paralel kayma 8 Mart’ta ve ayrıca alternatif kaynakları bir araya getirdik. balinaların / madencilerin hareketi, büyük borsalara para yatırma, Kesinlikle, geleneksel finans / emtia piyasalarının düşüşünün ortasında nakit para çekmek için pozisyon hazırlamak ve inşa etmek. Bu aynı zamanda bir şekilde sayaçsaldırı ortak yatırım fikrine göre, “bitcoin yarılanması değer artışına yol açacaktır, bu nedenle ödünç alın&ambar”. (Alternatif kaynak kısmını detaylarla ayrı ayrı ele alacağız.)

Opsiyonlar ve geniş anlamda türevler, “TÜREV VERİLMİŞ” olsa bile, temel fiyatlar üzerinde tahmin gücüne sahiptir. Bu, birçok piyasada ve akademik araştırmada kanıtlanmış ve hisse senedi piyasası için bir fiyat keşif kaynağı olarak kullanılmıştır. Ve biliyor olabilirsiniz, türev piyasasında son devre kesiciler borsadaki tetiklenmeden önce tetiklendi ve ayrıca opsiyon ve / veya vadeli işlemlerin vade tarihi üzerinde çok fazla etki gördük. Ve aşırı kuyruk dalgaları köpeği burkuyor ve evet, ağrılı ve bir süre kaldırması zor.

Yani ne yapmalıyız? Ne hatırlatmalı?

Strangle, zımni vol. artış ise hem gama etkisi ile gerçekleşen volatilite artışını hem de vega kısmından kaynaklanan zımni oynaklığın mutlak etkisini kapsayabilir. Ve bunu inşa etmek uzun oynaklık pozisyonu Herhangi bir piyasa güncellemesinin etkili olması gerekmeden önce, başlangıçta da belirtildiği gibi, ekonomik araçlar artık kırılmaya başlıyor, bu nedenle ileride yeni manzaralar.

Tersine, volümü kısaltmak., a.k.a. bu iki stratejiden birini satmak, mevcut piyasanın yüksek priminden faydalanabilir, geleneksel piyasaları ve ekonomiyi kurtarmak için herhangi bir hükümet eylemi ile dalgalanma düşüşü üzerine bahis oynayabilir ve Kripto, pandemik rahatlama ve iyileşme, fiziksel ve duygusal olarak sıralı etki yapabilir. Ek olarak, paranın zaman değeri oynaklık satışında büyük bir rol oynar ve sorunlu aşağı yönlü riski iyice kabul etmelidir. Bu nedenle, mümkünse ve çoğunlukla mevcutsa, seçeneğin doğru teorik değerini hesaplayın ve bir pozisyonun yeniden ayarlanması takip edilmelidir..

Son olarak, lütfen en iyi şekilde kullanın Seçenekler Hesaplayıcı ve Seçenekler Keşfi Hedefiniz ve hedefleriniz için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin ([email protected]), çünkü OKEx’te opsiyon ticareti ve ilgili pazarlar konusunda özel desteğe her zaman hazırız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map