İki Varlığın Hikayesi

Bir sonraki Bitcoin rallisini ne tetikleyebilir??

Temel Çıkarımlar

  1. Bitcoin fiyatları son zamanlarda dar bir aralıkta işlem görüyor ve birçok tüccar odaklarını altcoin alanına çevirdi..
  2. Fundstrat’tan Tom Lee, S’nin&P tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, Bitcoin de aynı şeyi yapacaktı.
  3. Lee’nin çalışması ayrıca, bitcoin’in en iyi performansı S&P’nin yıllık getirisi yüzde 15.

Genel Bakış

Bitcoin’in son zamanlardaki cansız fiyat hareketleri, trendsiz durum devam ederken kripto tüccarlarının hastalarını test ediyor. Bu görünürde bir son gibi görünmese de, birçok kripto gözlemcisi bunun ne zaman biteceğini soruyor? Olumlu bir kırılma mı yoksa fiyat düzeltmesi mi beklemeliyiz? Ağır bir kripto eleştirmeninin yakın zamanda yaptığı bir yorum, önde gelen kripto para biriminin görünümüne ışık tutuyor ve hisse senedi piyasaları bir sonraki Bitcoin rallisinin anahtarını elinde tutabilir. Bitcoin’in doğasını dijital altın gibi güvenli bir liman varlığı olarak inceledik ve bitcoin’in risk alma özelliğini ve duyarlılığın değişmesini neyin tetikleyebileceğini keşfedeceğiz..

Bitmeyen Bitcoin

Bitcoin fiyatları, Temmuz ayının başından bu yana bölgesel ticarette ve son haftalarda aralık giderek daraldı. Piyasalar genel olarak, sıkıcı fiyat hareketlerinin önde gelen kripto paranın bir sonraki büyük hamlesinin kurulumunun bir parçası olduğuna inanıyor gibi görünse de, tüccarların çoğu bekle ve gör yaklaşımı benimsiyor, ticaret hacmindeki kademeli yavaşlama size verebilir. Resimde (şekil 1), bazı yorumlar daha da karamsar, Bitcoin hakimiyetinin yüzde 70 ile zirve yaptığını ve üç yıl önce gördüğümüz yüzde 80 seviyelerine neredeyse hiç geri dönmeyeceğini söylüyor. (şekil 2).

Şekil 1: BTCUSDT Günlük Grafiği (Kaynak: OKEx; Tradingview) Şekil 2: Büyük Kripto’nun Toplam Piyasa Değeri (Kaynak: Coinmarketcap)

Bitcoin’in büyük resmi büyük ölçüde olumlu kalırken, kurumsal platform Bakkt gibi bu ayın sonunda faaliyete geçmesi bekleniyor. Platform yalnızca bitcoin vadeli işlem ürünleri sağlar ve bitcoin talebini artırması beklenir. Bununla birlikte, birçok tüccar, yönden bağımsız olarak Bitcoin fiyatlarının ne zaman patlayacağını soruyor. Hisse senedi piyasaları bunun anahtarını elinde tutabilir.

Hisse Senetleri: Bitcoin Rallisinin Anahtarı

Kısa bir süre önce, ağır bir kripto para uzmanı, Bitcoin için bir sonraki büyük hareketin ne olabileceği ve hareketi neyin tetikleyebileceğine ışık tuttu. Fundstrat Global Advisors’ın Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü ve Araştırma Başkanı Tom Lee, CNBC ile yaptığı bir röportajda, bitcoin’in son zamanlarda durmuş fiyat hareketinin durmuş makro görünümle ilişkilendirildiğine inanıyordu. Lee, “Trend olmayan bir dünya, bitcoin yükselmez” dedi. S ne zaman olduğunu belirtti&P tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı, Bitcoin için yükseliş olacaktır. Geçtiğimiz iki yıla baktığımızda, S&P menzil ticaretindeydi, tesadüfen, bitcoin de menzil ticaretindeydi (şekil 4). Bu, 2018’de iki kez ve kısa süre önce bir kez oluyor.

Şekil 3: S&See-Saw Modellerinde P 500 ve BTCUSD (Kaynak: Tradingview)

S&P 500, bir ay süren konsolidasyonun ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3027’ye yaklaşıyor (şekil 4). SPX, Ağustos başından beri menzil ticareti modundaydı, yaklaşık olarak 2822-2943 arasında sıçradı. Eylül başında, endeks patladı ve Temmuz ayının en yüksek seviyelerini geri almaya çalışıyordu ve tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altına indi..

Şekil 4: S&P 500 YTD Tablosu (Kaynak: Tradingview)

JP Morgan Küresel Hisse Senedi Baş Stratejisti Mislav Matejka Marketwatch ile yaptığı bir röportajda, ABD hisse senedi piyasalarının yıl sonuna doğru yükseleceğine inanıyordu. Matejka, “Temel çağrı, ABD’nin resesyona doğru gitmemesi. Tüketici güçlü, faiz oranları düşüyor ve küresel büyümenin toparlanacağına dair işaretler var. “

Daha fazlası: Kolaylıkta Güveniyoruz


Bitcoin, 2019’un ikinci yarısında pazarı memnun edecek mi? Medium.com

“Trend olmayan bir dünya, bitcoin yükselmez.”

Tom Lee, Kurucu Ortak ve MD, Fundstrat Global Advisors

Her iki dünyanın en iyisi

Lee, S’nin karşılaştırmalı dönüşünü inceledi&P ve bitcoin, bitcoin’in S&P yüzde 15’ten fazla arttı (şekil 5). Bulguları, bitcoin’in iki yüzü olan bir madeni para gibi, bir yandan piyasalar türbülans yaşadığında dijital altın gibi davranırken, diğer yandan piyasalar riskli moddayken, Bitcoin de riskli olabileceği sonucuna vardı. varlık.

Şekil 5: Bitcoin ve S’nin Karşılaştırmalı Getirisi&2010’dan beri P 500 (Kaynak: Fundstrat; Bloomberg; Factset)

Şimdi Risk?

2019’un son çeyreğine girerken küresel olarak iyimserlik işaretleri vardı. İleriye baktığımızda, bazı makro etkinlikler potansiyel olarak pazar hareket ettirici olabilir.

  1. Ticaret iyimserliği: Çin’in ticaret yetkilileri, Ekim ayının sonlarında bazı üst düzey ticaret görüşmelerine hazırlanmak için bu hafta ABD’ye seyahat edecek. Birçoğu kapsamlı bir anlaşmaya varmak için yapılacak çok iş olduğuna inanmasına rağmen, geçici bir sınırlı ticaret anlaşması seçeneği hala masada. Bu arada Reuters, Başkan Trump’ın ABD-Çin ticaret anlaşmasının 2020 seçimlerinden önce gelebileceğini söylediğini bildirdi..
  2. Kartta daha fazla oran indirimi: ABD Merkez Bankası oran kararı 18/9 Çarşamba günü verilecek. FOMC’nin faiz oranlarını tekrar 25 baz puan düşürmesi yaygın olarak bekleniyor. Avrupa Merkez Bankası’nın bu ayın başlarında gösterge faiz oranlarını düşürmesi ve tahvil satın alma programını yeniden başlatmasının ardından, bu yıl kalan iki FOMC toplantısı için ek faiz indirimi beklentileri artmaktadır..
  3. Güvenli liman varlıkları kontrolü: Genel olarak, piyasalar riskli duyarlılık içindeyken, altın ve JPY gibi güvenli liman varlıkları gözden düşecek ve hisse senetleri ve yüksek beta FX gibi daha riskli varlıklarda sermaye akışı artacaktır. Bu hafta çoğu zaman 108’in üzerinde işlem gören USDJPY’ye daha yakından bakalım, bazı analistler toparlanmanın 108.85’e kadar uzayabileceğine inanıyor. Öte yandan, Suudi Arabistan’daki petrol tesisi saldırılarından sonra altın yüzde 1 arttı, ancak 1500 civarı çevresinde hala pek bir eylem yok. Bununla birlikte, söz konusu güvenli liman varlıklarının görünümü, büyük ölçüde piyasaların Fed’in ileriye dönük yönlendirmesini nasıl yorumladığına bağlıdır..

Sonuç

Tüccarların dikkati altcoin dünyasına kayarken, bitcoin fiyatlarının dar bir aralıkta ters düştüğünü gördük. Bununla birlikte, önde gelen bir kripto analistine göre, Bitcoin boğa vakası güçlü olmaya devam ediyor ve hisse senedi piyasalarındaki mitingler, yeni bir bitcoin satın alımını tetikleyebilir ve lider kripto para birimini güvenli bir cennetten riskli bir yatırıma dönüştürebilir. Bununla birlikte, hisse senedi piyasalarının boğa durumuna gelince, tablo biraz karışık kalıyor gibi görünüyor..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Web sitesi: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map