Kalıcı Ekonomik Belirsizlik Bitcoin Dahil Yüksek Riskli Varlıklara Zarar Veriyor: Haftalık Piyasa İzleme

Bitcoin’in (BTC) fiyat oynaklığı geçen haftanın başında çok düşüktü ve şu ana kadar 9.500 $ ile 9.800 $ arasında dar bir aralıkta seyrediyordu. Çarşamba, 10 Haziran. Önde gelen kripto para birimi daha sonra Çarşamba gecesi 10.000 $ eşiğini geçmeye çalıştı ancak OKEx’e göre 9.999 $ ‘dan reddedildi. Spot fiyat.

Aynı gün Nasdaq 10,086 ile rekor bir rekor kırarak 10.000 seviyesini ilk kez kırdı. Ancak, Federal Rezerv’in son toplantısında orta vadeli aşağı yönlü riskler uyarısı ile kazançlar sürdürülebilir değildi..

Artan ekonomik belirsizlik ile Bitcoin’in riskli varlıklarla ilişkisi tekrar hızlandı. Volatilite Endeksi (VIX) tekrar yükselirken, Bitcoin büyük bir düzeltme yaptı ve gün içinde yüzde 6 düşüşle 9.077 dolara kadar düştü..

Tarihsel olarak, Bitcoin geleneksel varlıklarla birlikte hareket etmeye başladığında, korelasyonun tam olarak ne kadar sürdüğünü söylemek zor olsa da, bir süre daha devam eder. Büyük hacimli pazarda, Cardano (ADA), Bir önceki hafta ilk 10 altcoin arasında en yüksek kazanan, bu hafta yüzde 12,28’lik negatif getiri bildirdi..

Diğer büyük hacimli kripto paralar, temelde Bitcoin’den düşük performans gösterdi. Ethereum (ETH) ikinci en büyük dijital para birimi, haftayı yüzde 5,21 kayıpla kapattı. o esnada, EOS aynı dönemde yüzde 8,55 düştü.

haftalık jeton performansıBaşlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri 6/8 – 6/15. Kaynak: Tradingview

Bitcoin Hashrate’in atlaması bekleniyor

Göre OKLink, 8 Haziran – 14 Haziran tarihleri ​​arasında BTC ağındaki aktif adres sayısı bir önceki haftaya göre yüzde 4,47 artışla 4.843.297, işlem sayısı ise yüzde 17,39 düşüşle 3.198.639,72 BTC oldu..

Yazım sırasında, BTC’nin toplam ağ hashrate’i yaklaşık 113.36 EH / s’dir ve bu geçen haftanın ortalama seviyesinden 0.3 EH / s daha yüksektir. Karma oranı artışı göz önüne alındığında, gelecek zorluk ayarlamasının yüzde 10’un üzerinde bir artışla sonuçlanması ve bu seviyenin Ocak 2018’den bu yana en yüksek seviyesine çıkması bekleniyor. işaret etti Coinmetrics tarafından.

Bitcoin vadeli işlem hacmi 2020’nin en düşük seviyesine düştü

13 Haziran’da, borsalardaki Bitcoin vadeli işlem hacmi, verilere göre, yaklaşık 5 milyar dolarlık yeni bir yıllık en düşük seviyeye düştü. Eğim. Intraday’in ilk üç borsası OKEx, Huobi ve Binance idi ve sırasıyla 1.4 milyar dolar, 1.3 milyar dolar ve 1.1 milyar dolarlık işlem hacimleri ile. Bununla birlikte, toplam Açık Faiz, geçen Pazartesi 4 milyar dolara geri döndü ve bu, Mart ortasındaki çöküşten bu yana en yüksek seviye oldu..

BTC Vadeli İşlem FaizleriBTC Vadeli İşlemleri – Toplu Günlük Hacimler. Kaynak: Eğim

Bu arada, BTC opsiyonlarının açık faizi geçen hafta 1,5 milyar doları aşarak rekor seviyeye ulaştı. 10 Haziran’da belirttiğimiz gibi Günlük Kripto Piyasası, Opsiyon piyasası Bitcoin’in geleceği konusunda çok yükseliş gösteriyor ve CME opsiyonlarının açık ilgisi neredeyse tamamen görüşmelerden oluşuyor.

Bitcoin teknik analizi

Hafta sonundaki geri çekilme nedeniyle şu anda çok fazla satın alma gerçekleşmiyor. OKEx’teki Uzun / Kısa oranının, spot marj piyasasında çok düşük bir Marjin Borç Verme oranıyla birlikte son zamanlarda en düşük olan 0.9’a düştüğünü görebiliriz..


Bitcoin 9.300 dolarlık desteği kaybettiğine göre, bir toparlanma önemli satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. Fiyat, OKEx Üç Aylık Vadeli İşlem Sözleşmeleri (BTCUSD0925) başına Mayıs ayının en düşük seviyesi olan 8.750 $ ‘ı test edebilir..

BTC USD 15 HaziranOKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0925) 4H grafiği. Kaynak: OKEx

Bu hafta ileriye bakıyorum

Covid-19’un ikinci dalgası vurmak Pekin, hafta sonu boyunca ve ardından bir kilitlenmeyi tetikledi. Altın 1.730 $ ‘ın üzerine çıktığı için geleneksel güvenli liman varlıkları bir kez daha lehine olabilir ve Bitcoin’in riskli varlıklarla korelasyonu yüksek kalırsa, satış baskısı görmesi muhtemeldir..

Kriptoda, VSYS bu ay akıllı sözleşmeler yayınlanacak. KNC Katalyst yükseltmesini bitirmek üzeredir. Zilliqa (ZIL) bu ay stake etme desteğini tamamlayacak.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map