Haftalık Teknik: Yarılanma tamamlandı, sırada ne var?

Temel çıkarımlar

 • Kripto para piyasaları, üçüncü BTC yarılanmasının bir gecede Asya’da gerçekleşmesinden sonra nispeten sakindi..
 • Tüccarlar ve yatırımcılar, bazı analistlerin yarılanma sonrası% 30’a kadar düşebileceğine inandıkları için hash oranının geliştirilmesine odaklanıyor..
 • Teknik göstergeler, büyük altcoinlerin henüz ormandan çıkmadığını gösterdi.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, Bitcoin halving olayının bir gecede gerçekleşmesinin ardından Salı Asya’da karışık bir durumdaydı. Fiyatı BTC arasında aralık sınırlayıcı olmuştur Amerikan Doları Asya seansının başlarında 8500’den 9000’in biraz altına düştü. Aynı zamanda piyasalar gördü ADA % 9’dan fazla sıçradı ve BSV yaklaşık% 4 kazandı. Diğer tarafda, XEM ve DGB değerin yaklaşık% 6’sından vazgeçti.

Fiyatları gibi BTC geri almak için mücadele ediyor gibi görünüyor Amerikan Doları 9000 seviyesinde, piyasalar önümüzdeki günlerde daha fazla kısa pozisyon kapanışı görmeyi bekleyebilir. OKEx Kantitatif Strateji Başkanı Thomas Tse, yatırımcıların yarılanmanın gerçekleşmesinden sonraki ilk üç gün içinde önceki kısa pozisyonlarını gevşetmek isteyebileceklerini belirtti..

Zincir içi veriler, yarılanma sonrası piyasada başka bir odak noktası olacaktır. Blockchain.com’dan alınan veriler, bitcoin’in hash oranının, halving olayı gerçekleştiğinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar, bu hash oranı artış trendinin sürdürülebilir olup olmadığını öğrenmek isteyebilirler çünkü bu, madencilerin fiyat ve piyasaları nasıl gördüklerini ortaya çıkarabilir..

Molly, HashKeyhub şirketinde Head of Marketing, twitted Madencilik kazancı düştükçe BTC’nin hash gücünün önümüzdeki birkaç gün içinde% 30 kadar düşebileceğini söyledi. Yarılanma sonrası dönemde veri pazarı katılımcılarının odaklanması gerekenler hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.

Şekil 1: Bitcoin Hash Rate (12 Mayıs itibarıyla) Şekil 2: BTC Satım / Alım Oranı

Yatırımcılar ayrıca son zirveden yeni çıkan BTC alım / satım oranını yakından takip etmek isteyebilirler. Önceki yayınımızda <Opsiyon Piyasaları BTC Halving’e Daha Az Heves Gösteriyor>, Ekibimiz, daha yüksek bir oranın, opsiyon tacirlerinin fiyatta daha fazla düşüşe geçtiğini gösterebileceğini belirtti. Oranın dönüşü teyit edilirse, bu, opsiyon tüccarları arasında önemli bir duyarlılık değişikliğinin olabileceğini gösterebilir..

Başka yerlerde, altcoin alanında bazı olay odaklı fiyat hareketleri görebiliriz. Piyasalar görecek VB, ATOM, ve XLM bu hafta büyük etkinlikler düzenleyecek. THETA izleyiciler muhtemelen bu ay içinde gerçekleşmesi beklenen Mainnet 2.0’ın lansmanına odaklanacaklar..

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Cam yarı boş yarı dolu

 • BTCUSDT Haziran direnç seviyelerini geri getiremedikten sonra 8000’in ortalarına çekildi. Fiyat ilk desteği göstermiş olsa da Amerikan Doları 8000 alan, 8000’in altına inme olasılığını tamamen göz ardı edemeyiz.
 • Momentum, buradaki odadaki fil olabilir. MACD, pozitif momentumun yavaşladığını işaret ederek günlük düşüş eğilimi gösterdi..
 • MOM göstergesi önceki destek seviyelerine çekildi. Buradan başka bir ihlal daha görülürse, kısa vadeyi güçlendirebilir. BTC düşüş durumu.
 • Bununla birlikte, buradan bir fiyat toparlanması da mümkün olabilir. Şekil 4, 9820’den 9275’e bir boşluk yaratan CME vadeli işlemlerinin günlük grafiğini göstermektedir. Okurlarımız, CME vadeli işlem grafiğinin ürettiği boşlukları kapatma eğiliminde olduğunu muhtemelen bilmelidir, ancak zamanlamayı belirlemek zor olabilir. Başka bir deyişle, boşluk doldurma faaliyetleri fiyatı 9000 üstteki tutamaçlara geri gönderebilir..
 • 8400, ayıları izlemek için ilk seviye olabilir. Eğer görülürse, bu 7900 civarında% 38,2 Fibonacci düzelmesini test etme olasılığını artırabilir. Boğalar için 9160’da 11 Mayıs’ın en yüksek seviyesi kritik. Bugün parite, 11 Mayıs’ın mum çubuğundan daha yüksek bir üst gölgeye sahip bir mum çubuğu üretebilirse, bir ralli durumunu güçlendirebilir..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik

Şekil 4: CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Günlük Grafik


ETHUSDT – Çabalar boşuna gitti?

 • Biz ele aldık ETHUSD Nisan ayı sonlarında yayınımızdaki haftalık grafik ve paritenin çok yıllık dirençlerinden birini test ettiğini vurguladı. Parite, bu tür direnç seviyelerini geri kazanamadı (şekil 5).
 • Parite, 180 seviyeye yakın olan günlük trend çizgisi desteğinin (şekil 6) başka bir testiyle karşı karşıya kalabilir..
 • MACD negatif alanda genişledi ve RSI zaten nispeten düşük bir seviyede. Yine de, parite henüz aşırı satılmamış gibi görünüyor. Bu nedenle, olumsuz tarafa hala yer olabileceğine inanıyoruz.
 • 175 ila 180, izlenecek önemli bir alan olacaktır. Bu alanın altındaki bir kırılma, daha fazla satmayı tetikleyebilir. 193 odak noktası olabilirken.

Şekil 5: ETHUSD Haftalık Grafik

Şekil 6: ETHUSD Günlük Grafik

XRPUSDT – Gelecek daha fazla dezavantaj?

 • XRPUSDT Fiyat 50 günlük hareketli ortalamasının etrafında dalgalandığı için daha fazla satış baskısı ile karşılaşabilir..
 • Momentum önemli ölçüde azaldı. Nihai osilatör, son iki hafta içinde daha düşük zirveler üretiyor ve stokastik, önceki en düşük seviyelerinin altına indi..
 • Paritenin 11 Mayıs’ın düşüğü 0.1957’yi tekrar test edebileceğine inanıyoruz. Parite bu seviyelerde destek bulamazsa, orta vadede% 38,2 Fibonacci geri çekilme 0,1644’e gerileme daha olası hale gelebilir..

Şekil 7: XRPUSDT Günlük Grafik

ADAUSDT – Rally’nin buharı bitiyor?

 • ADAUSDT Salı günü Asya seansı sırasında en iyi performans gösteren alt çiftlerden biri oldu ve% 9’dan fazla kazandı.
 • Ancak boğalar buradan yorgun görünebilir. RSI, üç düşük düşüşle üçlü bir düşüş sapması oluştururken, fiyat eğilimi hala çoğunlukla 0,05 seviyelerine yakın seyrediyordu..
 • Ek olarak, MACD’nin düşüş eğilimi genişliyor, bu da pozitif ivmenin yavaşladığını gösteriyor..

Düzey olarak, 100-SMA’nın 0.043’e yakın ilk referans olabileceğine inanıyoruz. Görülürse,% 61,8 Fibonacci geri çekilmesi olan 0,0422’nin yeniden testi daha olası olabilir..

Şekil 8: ADAUSDT Günlük Grafiği

Eser sahibi: Cyrus Ip

Araştırma Analisti, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map