Haftalık Teknik: Kelebeklerle tanışmak istiyorsanız tırtıllara tahammül edin

Temel Çıkarımlar

 • Bitcoin kısa vadede daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabilirken, işaretler piyasalarda uzun vadeli yükseliş gösteriyordu..
 • Duyarlılık, yarıya indirildikten sonra öncelikle olumlu kaldı, ancak yarıya inme sonrası fiyat eylemleri hayal kırıklığına uğratabilirdi
 • Temel direnç seviyelerini test etmek için ayarlanmış başlıca altcoinler ancak, orta / küçük büyük harfler daha fazla satış baskısıyla karşılaşabilir.

Piyasa bakış

Kripto para piyasaları, Salı Asya sabahı büyük ticaret çiftlerinin temel direnç seviyelerini kıramadığı için genel olarak kırmızı renkte kaldı. İçin psikolojik 10000 seviye BTCUSDT somut kalırken 220 seviye ETHUSDT hala hasarsızdı. Yarılanmanın başarıyla gerçekleştirilmesiyle, piyasalar bir sonraki odak arayışına devam ediyor gibi görünürken, büyük çiftler yeni bir trend başlatmadan önce daha fazla konsolidasyona ihtiyaç duyabilir..

Son fiyat hareketleri bazı tüccarları hayal kırıklığına uğratsa da, veriler yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak kripto para birimine ilgisinin yüksek kaldığını gösteriyor. Sentix Crypto Asset Classe Duyarlılık Endeksi ulaştı Bitcoin halving gerçekleştikten hemen sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi. Sentix Genel Müdürü Manfred Hubner, okumaların piyasaların birçok yarıya bağlı kısa vadeli spekülasyon gördüğünü yansıttığına inanıyordu. Hubner, Bitcoin’e artan yatırımcı ilgisi ile bunun orta vadede fiyat fırsatlarıyla sonuçlanabileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, daha yüksek bir Endeks, fiyatın kısa vadede yenilenmiş bir konsolidasyona ihtiyaç duyabileceğini de göstermektedir..

Şekil 1: Sentix Kripto Varlık Sınıfı Duyarlılık Endeksi

Şekil 2: Borsalardaki BTC Dengesi

Ek olarak, zincir üzerindeki veriler de uzun vadeli olumlu görünümü destekleyebilir. Glassnode’dan elde edilen veriler, borsalardan önemli bir BTC çıkışı olduğunu ve borsalardaki genel BTC bakiyesinin neredeyse bir yılın en düşük seviyesine ulaştığını gösteriyor..

Glassnode, balinaların varlıklarını soğuk cüzdanlara (uzun vadeli yükseliş) çekmeye başlayabileceğini ve bu durumun denge düşüşünün nedenlerinden biri olabileceğini açıkladı. Bununla birlikte, bakiye indirimi, yatırımcıların yarıya inme sonrası fiyat eylemlerinde hayal kırıklığına uğrayabileceklerini de ima edebilir..

Başka yerlerde, önde gelen altcoinler oturumda yaklaşık% 2 ila% 4 daha düşük işlem gördü. XRP % 2.6 değerinden vazgeçerken EOS ve NEO yaklaşık% 4 düştü. THETA Mainnet 2.0 lansmanından önce bir yılın en yüksek seviyesine yaklaştı. VB İzleyiciler, Haziran başında gerçekleşmesi beklenen Phoenix hard forkuna yakından bakmak isteyebilir..

Fiyat Analizi

BTCUSDT – Altın haç yapımında ama ivme kaybediyor?

 • BTCUSDT parite aşağıdan 9000’in ortalarına kadar konsolide olmaya devam ederken karışık bir tablo çizdi.
 • Önümüzdeki günlerde 50 günlük hareketli ortalamanın 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması ile birlikte altın bir haç oluşuyor gibi görünüyor. Birçok tüccar, altın çarpının onaylanmasının ardından bir miktar kısa vadeli yükseliş beklese de, ticaret hacminde eşleşen bir artış görmedik..
 • Buna karşılık, RSI son iki hafta içinde günlük bazı düşük zirveler üretiyor. Bunun, fiyatın uygun olabileceğinin güçlü bir göstergesi olduğunu düşündük.
 • Yazım sırasında parite hala bir yıllık trend çizgisi direnç seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Trend çizgisinin, yatırımcıların bu hafta 9100 ila 9200 arasında odaklanmaları gereken bir konu olabileceğine inanıyoruz. Bu alanın kırılması, 9000 bölgesinde kısa vadeli bir düzeltmeyi hızlandırabilir..
 • İzlenecek üst seviye 9800’e yakın olabilir ve bu da başlıca direnç alanlarından biri olmaya devam ediyor gibi görünüyor..

Şekil 3: BTCUSDT Günlük Grafik

ETHUSDT – Bulls, temel direnişle yüzleşmeye hazır

 • ETHUSDT arka arkaya üç gün boyunca 200 seviyesinin üzerinde kapanmayı başardı ve parite yakında 30 Nisan’ın yükseği 227.23’ü test edebilir..
 • Momentum da buradaki boğaları destekleyebiliyor gibi görünüyor, MACD bir yükseliş crossover üretmek üzere ve nihai osilatör son trendden bir yükseliş çıkardı..
 • Ayrıca, Bollinger bantlarındaki daralma, fiyat oynaklığının kısa sürede artabileceğini ve yakında bir kırılma meydana gelebileceğini gösterebilir..
 • İzlenecek seviyeler: 227, 205.

Şekil 4: ETHUSDT Günlük Grafik

ADAUSDT – Ayı sapması giderek artan kanıtlar

 • Technical Weekly’nin son sayısında, ADAUSDT ve mitingin buharının tükendiğine inanıyordu. Aşağı yönlü görüşümüzü korumak istiyoruz ADAUSDT bu hafta.
 • Bunun nedenlerinden biri, momentum göstergelerinin fiyatla aynı fikirde olmadığını gördük. RSI zaten üçlü bir düşüş sapması yarattı ve MOM göstergesi halihazırda iki büyük düşük zirve oluşturdu..
 • Bunun da ötesinde, Bollinger bantlarının sıkışıklığı, düşük volatilite döneminin yakında bitebileceğini ve bir kırılma beklemenin makul olduğunu gösteriyor..
 • İzlenecek seviyeler: 0.047.

Şekil 5: ADAUSDT Günlük Grafiği

THETAUSDT – Ağ yükseltmesine kadar sürdürülebilir ralli ivmesi?

 • THETAUSDT en iyi performans gösteren altcoinlerden biri olmuştur. Parite, son 30 günde% 130 kazanç sağladı. Güçlü performansın büyük ölçüde yaklaşan Mainnet 2.0 yükseltmesi.
 • Şimdilik soru, tüccarların "gerçeği satmak" yükseltme uygulandıktan sonra.
 • Yükseltme yaklaşırken, ilk işaretler mevcut rallinin ivme kaybetmiş olabileceğini gösteriyor. RSI ve MOM ile her ikisi de bazı düşük yüksekler üretti.
 • MACD pozitif kalmasına rağmen, trader’ların bu paritede yeni pozisyonlar açarken yüksek ihtiyatlı davranmaları gerektiğine inanıyoruz. Tüccarların zaten pozisyonları varsa, bir çıkış stratejisi bulmayı düşünebilirler..

Şekil 6: THETAUSDT Günlük Grafik

Eser sahibi: Cyrus Ip

Araştırma Analisti, OKEx

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map