DeFi Tokenleri İkiye Katlanmış Piyasa Değeri: Bitcoin Kararsız Kalmaya Devam Ediyor: Haftalık Piyasa İzleme

Geçen hafta oynaklığın düştüğünü gördü ve Bitcoin’in (BTC) fiyat nispeten istikrarlı kalıyor. Önde gelen dijital para birimi geçtiğimiz saatlerde 9.000 dolarlık destek seviyesini test etti. Pazartesi, 9.600 dolara hızlı bir sıçrama yapmadan önce. O zamandan beri, BTC haftalık bazda sadece% 0,2 kaybederek dar bir aralıkta konsolide oldu ve şu anda OKEx’e göre 9,350 $ civarında işlem görüyor. Spot fiyat.

Son Salı Son yarılanmanın ardından ilk kez Bitcoin’in madencilik zorluğu arttı. Ocak 2018’den bu yana en büyük artış olan% 14,95’lik bir artış zorluğu 15,78 T’ye çıkardı.

Performans açısından, Cardano (ADA) haftalık% 3.43 kazanç elde ederek üst üste ikinci hafta büyük grupta liderlik yaptı. Diğer büyük hacimli madeni paralar, temelde Bitcoin’den düşük performans gösterdi. Ethereum (ETH) ikinci en büyük dijital para birimi, haftayı% 1,27 kayıpla kapatırken BitcoinSV (BSV) aynı dönemde% 4,26 düştü.

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri 6/15 – 6/21. Kaynak: Tradingview

Küçük hacimli tokenler, hafta boyunca daha büyük kazançlar gördü. Gibi bulut depolama projeleri Siacoin (SC) ve Storj (STORJ) Çarşamba günü pompalanan, hakkındaki haberlerden yararlanarak Filecoin’in ana ağının lansmanı temmuzun sonunda.

Ancak en büyük kazananlar DeFi tokenleriydi. DeFi tokenlerinin toplam piyasa değeri bugün Perşembe günkü 3.2 milyar dolardan iki katına çıkarak 6.6 milyar dolara yükseldi. Defimarketcap. DeFi tokenlerinin toplam piyasa değerindeki artış esas olarak Bileşik, Çarşamba günkü 67,96 dolardan bu sabah 330 dolara sıçradı.

Bitcoin Volatilitesi ribaund bölgesine yaklaşıyor

Bitcoin’in 2018’den bu yana 7 günlük oynaklığına baktığımızda, oranın 5,2 civarında olduğunu ve tarihsel toparlanma alanına ulaştığını görebiliriz (Ekim 2018 ve Mart 2019’un sonunda daha düşük volatilite görmemize rağmen). Hem aylık hem de üç aylık sözleşmeler bu Cuma günü sona ereceği için, özlem dalgalanması kesinlikle şu anda dikkate alınması gereken bir strateji..

Bitcoin’in 7 günlük volatilitesi. Kaynak: Tradingview

Çoğu BTC opsiyonunun geçerliliğini yitirmesi muhtemeldir

Bitcoin opsiyon piyasasındaki yaklaşık 1,6 milyar dolarlık Açık Faizin% 60’ından fazlasının süresi Cuma günü dolacak. Get-to-call oranı, 9 Haziran’daki 0,4’lük tarihsel düşük seviyeden, Skew başına şu anki 0,45’e yükseldi. Bu, alım seçeneklerinin satış seçeneklerine göre yaklaşık iki kat daha fazla para olduğu anlamına gelir..

Son Kullanma Tarihine Göre BTC Opsiyonları Açık Faiz (BTC’de bin). Kaynak: Eğim

Bu çok sayıda süresi dolan seçenek, fiyatı şu yöne doğru itebilir: "Maksimum Ağrı" noktası, en yüksek açık satış ve alım opsiyonu sayısına sahip işlem fiyatı olup, vade sonunda opsiyon sahiplerine maksimum mali zarara neden olacaktır. Şu anda Max Pain fiyatı, para opsiyonu veri. Çoğunun nasıl olduğunu görebiliriz kullanım fiyatı konsantrasyonu 11.000 ila 14.000 ABD Doları arasındadır, ancak sabit fiyat hareketi bu pozisyonların çok fazla değer kaybetmesine neden olmuş olabilir.

26 Haziran’da sona eren Opsiyon Sözleşmeleri için Max Pain fiyatı. Kaynak: para opsiyonu

Bitcoin teknik analizi


Bitcoin, 9.350 $ civarında seyrederken yana doğru işlem yapmaya devam ediyor. Geçen Salı günkü OKEx Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0925) başına 9.600 $ ‘a yükseldikten sonra birden fazla düşük zirve gördük, çünkü teknik olarak bu model biraz zayıflık gösteriyor..

OKEx’teki Uzun / Kısa oranı birkaç gündür 0.9 bölgesinde çalışıyor, bu da piyasa katılımcılarının kısa vadeli fiyat değerlendirme beklentileri konusunda iyimser olmadığını gösteriyor..

Son birkaç gündür agresif bir alım veya satım görmedik, Bitcoin Cumartesi günü yine kısa vadeli bir eşik olarak görülebilecek 60 günlük hareketli ortalamada destek buldu. Bu hareketli ortalamayı kaybetmek, daha fazla olumsuz baskıya neden olabilir..

OKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0925) 1D grafik. Kaynak: OKEx

Bu hafta ileriye bakıyorum

Pazar katılımcılarının, özellikle ABD’nin Güney ve Batısı ile Çin’in başkentinde, COVID-19’un ikinci dalgasına hala göz kulak olması gerekiyor. IMF, 2020 büyüme tahminlerini Çarşamba günü açıklayacak ve en son ABD işsizlik başvuruları Perşembe günü açıklanacak..

Cardano, Shelley güncellemesini 30 Haziran’da tamamlayacak. ADA geçen ay iyi bir performans sergilerken, bu yükseltme kısa vadeli yükseliş aşamasının sonu olabilir.. Zilliqa (ZIL) geçen hafta bir kilometre taşını tamamlayarak stake moduna başladı ve o zamandan beri% 10 kaybetti.

CME Haziran 2020 (BTC M20) Bitcoin vadeli işlemleri 16: 00’da kapanacak. 26 Haziran’da Londra saati. Aynı gün, OKEx Bitcoin Haziran vadeli işlemleri 16: 00’da kapanacak. Pekin saati.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map