DeFi Patlaması İlgi Çekmeye Devam Ederken Bitcoin Fiyatı Tepede Kaldı

Geçen hafta DeFi alanını destekleyen büyük merkezi borsalar görüldü. OKEx liderliğindeki CEX devleri, yalnızca birden fazla DeFi token listelemekle kalmadı, aynı zamanda piyasa katılımcıları tarafından iyi karşılanan OKB Staking gibi yenilikçi ürünler de sundular..

OKB Staking’e kilitlenen toplam değer, 16.000’den fazla katılımcıyla Pazartesi günü 200 milyon doları aştı. Bu hareket, DeFi’ye katılan perakendeci tüccarlar için ek zincir içi gaz maliyetleri olmadan engelleri önemli ölçüde azaltır..

OKB, hem artan talep hem de azalan dolaşım nedeniyle geçen hafta hızlı bir şekilde toparlandı ve% 17.87 artarak lider oyunculardan biri haline geldi..

Öte yandan Bitcoin (BTC), geçen hafta 10.000 $ işaretini birkaç kez test ettikten sonra% 0.08’lik küçük bir düşüşle çok az heyecan gösterdi. Önde gelen dijital para birimi Çarşamba günü bir toparlanma başlattı ve OKEx BTC Endeksi fiyatına göre Pazar sabahı erken saatlerde 10.580 $ ‘a yükseldi ve ardından haftayı 10.300 $’ dan kapattı..

Polkadot (DOT), geçen hafta iyi performans gösteren bir başka altcoin oldu ve piyasa değeri açısından beşinci sırayı almak için% 8,93 yükseldi. Bu arada, Chainlink (LINK),% 9,07 düştükten sonra piyasa değeri sıralamasında altıncı sıraya geriledi. Eter (ETH)% 0,44 küçük bir artışla çoğunlukla değişmeden kalırken, EOS ve TRON (TRX) sırasıyla% 7,44 ve% 5,09 düştü..

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 9 / 7–9 / 13. Kaynak: TradingView

DeFi tokenlerine bakıldığında, yearn.finance (YFI) ve Loopring (LRC), yaklaşan Coinbase Pro listeleri sayesinde rakiplerinden daha iyi performans gösterdi ve onlara sırasıyla% 44,78 ve% 37,27 oranında haftalık getiri sağladı. Bir YFI çatalı olan DFI.money (YFII) de haftalık% 30.43 kazanç elde etti.

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 9 / 7–9 / 13. Kaynak: TradingView

DeFi sektöründeki en kötü performans gösteren token% 28,57 düşüşle SushiSwap (SUSHI) oldu. SUSHI, haftayı yedi günün en yüksek seviyesi olan 3,50 dolardan 2,20 dolardan kapattı..

SushiSwap’te kilitlenen toplam değer, bu hafta sonu blok ödüllerini düşürdükten sonra da keskin bir şekilde düştü. TVL, 808,3 milyon dolara geriledi – son 24 saatte% 42,74 düşüşle, DeBank’ın verileri. Daha önce SushiSwap’in TVL’si 1,5 milyar dolara ulaştı ve birinci sıradaydı. İlginçtir ki, SushiSwap, SUSHI blok ödülleri arayan verim çiftçileri nedeniyle 9 Eylül’de Uniswap’tan 800 milyon doları başarıyla geçirdi..

Bu sefer, çok büyük blok ödüllerinde kesinti 1000’den 100’e kadar SUSHI, verim çiftçilerinin kar amacı güden doğası, likiditenin çok hızlı bir şekilde geri çekilmesine yol açtı. 14 milyon dolar değerinde geri alımlar ve 2 milyon dolarlık airdrop fiyatlara pek yardımcı olmadı.

İlk 10 DeFi projesinde kilitlenen toplam değer – 9/14. Kaynak: DeBank

Aynı zamanda, Uniswap’in TVL’sinin son 24 saatte% 62.63 arttığını fark ettik. 24 saat kullanıcı sayısı ve işlem sayısı söz konusu olduğunda Uniswap ve SushiSwap çok daha farklıdır..

Uniswap V2, SushiSwap’e karşı. Kaynak: DeBank

Ayrıca, DeFi’de sunulan yüksek getiriler nedeniyle, yaklaşık 100.000 BTC "taşındı" Ethereum blok zincirine göre DeFi Pulse verileri. En popüler BTC’den ETH’ye çapraz zincir projesi, tüm zincirler arası BTC’nin% 66’sından fazlasını veya 53.000’den fazlasını oluşturan Sarılmış Bitcoin’dir..

BTC, DeFi’de kilitlendi. Kaynak: DeFi Nabız

Bitcoin’e baktığımızda, CME’nin en son (8 Eylül itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini yayınladığını gördük. konum verileri. Bitcoin, bu rapora karşılık gelen zaman diliminde 2.000 dolardan fazla düştü ve veriler, kurumsal yatırımcıların olası tepkilerini yansıtıyor..

Açık faizin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.617’den 8.198’e keskin bir şekilde düştüğünü, 7 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesine düştüğünü ve her tür hesapta pozisyon indirimi yapıldığını görebiliriz..

Özellikle, kaldıraçlı fon hesaplarındaki uzun pozisyonlar 4.271’den 2.758’e düşerken, kısa pozisyonlar 6.842’den 4.661’e düştü. Kaldıraçlı fon hesapları, geçen hafta kısa pozisyonlarını artırdıktan sonra tekrar kar elde etti, ancak mevcut pozisyon indirimleri, Bitcoin fiyat yönü hakkındaki belirsizliklerini yansıtıyor..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Kaldıraçlı fonların sayısı, uzun ve şort sayısı. Kaynak: Quandl.com

Bu hafta ileriye bakıyorum

Federal Rezerv, bu hafta başka bir Federal Açık Piyasa Komitesi toplantısı yapacak – cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önceki son toplantı.

Art arda beş ay süren keskin artışların ardından, ABD hisse senetleri Eylül’ün başlamasından bu yana düzeltme dönemine girdi. Bitcoin’in hala hisse senedi piyasasıyla nasıl ilişkili olduğu göz önüne alındığında, tüccarların ABD hisse senetlerinin bu hafta nasıl performans gösterdiğine dikkat etmeleri gerekiyor..

OKEx, kriptoda OKChain dönüşümü OKExChain’e, Coinbase Pro YFI ve LRC’yi listeleyecek ve UniTrade (TRADE) resmi platformunu 30 Eylül’de başlatacak..

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map