DeFi Hacks, Bullish Stocks, Daha Fazla Kurumsal Para Kripto’ya Giriyor: Market Watch Weekly 4 / 13-4 / 19

Geçtiğimiz yedi gün içinde, Bitcoin (BTC) OKEx BTC Fiyat Endeksi’ne göre yaklaşık yüzde 3,24 arttı ve baskı anında 7.200 dolar civarında işlem görüyor..

Nisan ayının ortalarında, Bitcoin’in bu Nisan’daki performansı geçmişiyle uyumlu. Göre CoinMarketCap verilerine göre, Nisan 2013 ile 2019 arasında en yüksek ortalama getirilerden birine ve Bitcoin’in en yüksek medyan getirisine sahip ay oldu..

OKEx ETH spot fiyatına göre, en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz yedi gün içinde yüzde 10.43 artarak 180 ila 190 dolar aralığına girdi..

BTC’nin geçmiş aylık getirisi. Kaynak: CoinMarketCap & OKEx

Geleneksel piyasalar yükselişe geçiyor

Geleneksel piyasalarda, Şubat ortasından bu yana ilk kez, üç büyük ABD endeksi, teknik bir boğa piyasasındadır. S&P 500 Mart ayının düşük seviyesinden yüzde 30’dan fazla toparlandı.

İyimserlik, COVID-19 salgınının ABD’de bir dönüm noktasına ulaştığı beklentisinden ve Beyaz Saray’ın ekonomik yeniden başlatma planı. Fakat kötümserler ABD hisse senetlerinde çift dip seviyesinin yakında gelebileceğine inanıyoruz. Bu, kripto para piyasasını riske atıyor, çünkü Bitcoin fiyatı hala S ile pozitif bir korelasyon gösteriyor.&P 500, başına Coinmetrics verileri.

Bitcoin’in kısa vadeli yönü belirsizliğini koruyor. Fiyat 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı ve 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların bulunduğu 8.000 $ ‘ı test etme potansiyelini gösteriyor..

Ancak OKEx ticaret verilerine göre, OKEx’in üç aylık BTC vadeli işlem sözleşmeleri spot fiyat üzerinde hala negatif bir prime sahip olduğundan, vadeli işlemler piyasası iyimser değil..

OKEX BTC / USDT Fiyatı 1D. Kaynak: OKEx

LIBRA 2.0’dan büyük güncellemeler & Çin’in DCEP

Bu haftaki en büyük haber Çin-ABD’den geldi. dijital para birimleri için savaş. 16 Nisan Facebook LIBRA 2.0’ı piyasaya sürdü Beyaz kağıt. Yeni teknik incelemede Libra, madeni paranın fiyatını bir sepet itibari para birimine bağlama planlarını düşürdü.

Organizasyon, hala çoklu para birimi stabilcoin yayınlayacağını, ancak madeni paranın doğrudan fiat para birimlerinin kendileri tarafından değil, fiat sabitlenmiş sabit paralarla destekleneceğini belirtti..

Libra’nın teknik incelemesine yapılan güncelleme, Çin’in hükümet tarafından çıkarılan dijital para birimini test ettiği haberinden sadece iki gün sonra geldi., DCEP. 14 Nisan’da ekran görüntüsü DCEP’in Suzhou, Chengdu, Xiongan ve diğer bölgelerde test edildiğini gösteren yayınlandı.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg şunları kaydetti: önceki duruşma dijital ödemeler söz konusu olduğunda, Çin’in bazı altyapısının Amerika’nınkinden çok daha gelişmiş olduğunu.


The Agricultural Bank of China DCEP cüzdanının ekran görüntüsü. Kaynak: theblockbeats

Kurumsal yatırımcılardan daha fazla fon kriptoya akıyor

Yakın tarihli bir bilgiye göre, birçok kurumsal yatırımcı, ilk çeyrekte kripto para birimlerine maruziyetlerini artırmak için Mart ayı ortasındaki piyasa kargaşasından yararlandı. Gri tonlama raporu.

Kripto odaklı yatırım şirketi, 2020’nin ilk çeyreğinde 503,7 milyon dolarlık girdi gördü ve bu, 2019’un üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğin en yüksek seviyesi olan 254,8 milyon doların neredeyse iki katına çıktı. Ayrıca Ethereum Trust, son çeyrekte 110 milyon dolarlık rekor bir giriş gördü.

Ürün Bazında Gri Tonlamalı Kümülatif Girişler – 1Ç20. Kaynak: Gri tonlamalı

Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Renaissance Technologies, 30 Mart’ta bir Form ADV dosyasında Madalyon Fonu’nun şu anda "Bitcoin vadeli işlem işlemlerine girmesine izin verilir," bir rapora göre Blok. Alım satım faaliyeti, CME’de listelenen Bitcoin sözleşmeleriyle sınırlı olacaktır. CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri başlatıldı 2017’de nakit olarak ödenmiş.

Rönesans sözleşmeyi bir kısa satış aracı olarak kullanabileceğinden, şirketin Bitcoin pazarına potansiyel girişinin bir nimet olup olmadığı şu anda net değil. Raporun işaret ettiği gibi, Rönesans Madalyon Fonu yüksek getirileriyle biliniyor ve yatırımcılara 1988 ile 2018 arasında ortalama yüzde 40 teklif ediyor..

DeFi hacklendi, ancak ETH’nin fiyatı yükseldi

Bu hafta Ethereum’un fiyatındaki keskin artış (yüzde 10.43’lük bir ralli), aynı zamanda iki DeFi protokolünün – genel olarak Ethereum’a dayalı olma eğiliminde – hackler tarafından vurulduğu göz önüne alındığında olağandışı.

18 Nisan’da Tokenlon DEX tweet attı UNISWAP üzerindeki IMBTC havuzunun saldırıya uğradığını ve boşaltıldığını. Güvenlik firmasına göre UNISWAP, saldırı sırasında yaklaşık 230.000 dolar değerinde 1.278 ETH kaybetti. PeckShield.

Bir gün sonra, dForce’un kredi platformu lendf.me ateş altında kaldı. Kilitlenen toplam değer dForce göre sıfıra gitti DefiPulse, yaklaşık 25 milyon dolarlık zarara neden oldu. Lendf.me, geçtiğimiz Eylül ayında başlatılan merkezi olmayan finansal platform dForce’un ilk topluluk projesidir..

Geçen hafta dForce, yeni finansman turu, Multicoin Capital liderliğindedir. Olay, DeFi ekosistemine büyük bir darbe oldu.

Kilitlenen toplam değer dForce. Kaynak: DefiPulse

Şubat ayında, başka bir Ethereum tabanlı DeFi projesi, bZx, Tecrübeli toplamda yaklaşık 1 milyon dolarlık kripto para çıkarmak için hizmetin flaş kredilerini kullanan iki ayrı saldırı.

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map