DeFi Büyümeye Devam Ederken Bitcoin Geleneksel Varlıklardan Daha İyi Performans Gösteriyor

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Bu ayın kapanışına üç işlem günü kalmıştır, finansal piyasalar artık temellerden ziyade küresel merkez bankası politikası tarafından yönlendirilmektedir. Daha güçlü bir doların yukarı yönlü riski, birçok varlığın fiyatı üzerinde baskı oluşturuyor ve bu da S&P 500 Endeksi, art arda dördüncü düşüş haftasını kaydediyor. Bu arada, altının fiyatı da geçen haftanın açılış fiyatı olan 1.950 $ ‘dan 1.860 $’ a düştü. Buna karşılık, Bitcoin (BTC) geçen hafta sadece% 0,61 düştü ve OKEx BTC spot fiyatına göre hafta sonundaki bir rallinin ardından 10.800 $ ‘ın üzerine çıktı..

Genel olarak, kripto para piyasası kapitalizasyonu, 23 Eylül satışından sonra dört gün boyunca yükseldi ve 350 milyar dolar seviyelerine geri döndü. CoinGecko’nun verileri.

OKEx’in BTC Spot 1w grafiği – 9/28. Kaynak: OKEx, TradingView

Bitcoin güçlüyken, büyük altcoinler geçen hafta karışık bir durumdaydı. Cardano (ADA) haftalık% 15.09’luk bir kazançla başı çekti ve Chainlink (LINK) ve Bitcoin SV (BSV) yaklaşık% 10’luk kazançlar bildirdi..

Polkdot (DOT) geçen hafta% 7 daha kaybederek 4.70 $ ‘dan 3.90 $’ a kadar düşerek 4.30 $ ‘a geri döndü. Merkezi olmayan finans sektöründe hafta ortası satış nedeniyle Ether’in (ETH) fiyatı düştü ve Bitcoin kadar güçlü bir şekilde toparlanmadı ve hafta boyunca% 4,46 düştü. Özellikle, Ether’in bir aylık gerçekleşen volatilitesi şimdi keskin bir şekilde% 112’ye yükselirken, bir aylık zımni volatilite% 61’e düştü ve bu da piyasalarda sergilenen fiyat dalgalanmalarına işaret ediyor.

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 9 / 21–9 / 27. Kaynak: TradingView

CME ayrıca en son (22 Eylül itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini yayınladı. konum verileri Bitcoin fiyatları bu raporlama döneminde büyük bir darbe aldı ve açık faiz tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 9,383’ten 8,426’ya düştü ve varlık yöneticisi hesaplarının tuttuğu uzun pozisyonlar 717’den 285’e düştü. kısa vadeli fiyat düzeltmesinin piyasa iyimserliğini önemli ölçüde etkilediğini.

Rapora göre, kaldıraçlı fon hesapları uzun pozisyonlarının 2.819’dan 2.280’e düştüğünü, kısa pozisyonların ise 5.224’ten 4.480’e düştüğünü gördü. Diğer raporlanabilir hesaplar açısından ise, uzun pozisyonlar 1.653’ten 1.580’e, kısa pozisyonlar ise 2.766’dan 2.062’ye geriledi. Kısa şortlardaki büyük azalma, muhtemelen kâr amaçlı faaliyetler tarafından tetiklendi.

Genel olarak, son raporlama dönemindeki keskin fiyat düzeltmesinin kurumsal yatırımcıların risk kontrol eylemlerini tetiklediğini ve çok sayıda uzun pozisyonun kapatıldığını görebiliyoruz. Önümüzdeki raporlama döneminde kurumların hafta sonu fiyat artışına nasıl tepki verdiğini izlemeye devam edeceğiz..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Diğer raporlanabilir uzunların ve şortların sayısı. Kaynak: Quandl

Dahası, Bybt verileri gösterir Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), son yedi günde 17.100 BTC satın alarak toplam Bitcoin pozisyonunu 449.900’e çıkardı. BTC. Bu birikim, geçen haftaki güçlü düşüş beklentilerine rağmen Bitcoin fiyatının neden daha fazla düşmediğini bir dereceye kadar açıklıyor..

Grayscale Investment’ın Bitcoin pozisyonları. Kaynak: Bybt

DeFi sektörü, Uniswap (UNI) patlamasından sonra geçen hafta soğudu ve hafta ortası satıştan sonra toparlanırken, birçok token değerinin% 10’undan fazlasını kaybetti. UNI% 9,92 düşüş yaşarken, çatallı projesi SushiSwap (SUSHI)% 18,34 değer kaybetti. Bununla birlikte, en kötü performans gösterenler TRON (TRX) ekosistem belirteçleriydi ve Jackpool.finance (JFI) ve SUN sırasıyla% 32.22 ve% 31.60 düştü. Bu, TRON’un temel değerinin Ethereum kadar güvenilir olmadığını gösteriyor..


Synthetix (SNX), geçtiğimiz hafta Katman-2 ölçeklendirme çözümlerinin benimsenmesiyle birlikte% 27.44 arttı. Protokol, 29 Eylül’de Deneb adlı bir teklifin başka bir uygulaması için planlanıyor. Bu arada, yıllık finansman (YFII)% 10.85 arttı.

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 9 / 21–9 / 27. Kaynak: TradingView

Göre DeBank, Merkezi olmayan borsa Uniswap, Maker (MKR) ve Curve (CRV) öncesinde, bu sabah itibarıyla 2,2 milyar dolarlık rekor bir toplam değeri kilitli rakamını korudu..

Tüm DeFi protokollerinin TVL’si bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 14,74 milyar dolara ulaştı ve bu, DeFi patlamasının hafta ortasındaki satışlara rağmen devam ettiğini gösteriyor..

DeFi protokollerinde kilitli toplam değer – 9/28. Kaynak: DeBank

Bu hafta ileriye bakıyorum

Bu haftanın başlıca olayları arasında Salı günü ilk ABD başkanlık seçimi tartışması ve Temsilciler Meclisinde Demokrat Parti’nin Cuma günü Meclis teneffüs edilmeden önce ikinci tur pandemik teşvik önerisi üzerine bir oylama yer alıyor. Küresel varlıklar için, hem teknik modeller hem de temeller hakkında hala önemli bir belirsizlik var.

Kripto alanında "Darphane Koşusu" Neo Global Development (NGD) ekibi tarafından Neo blok zinciri için geliştirilen yeni bir DeFi protokolü olan Flamingo için etkinlik devam ediyor. OKEx kullanıcıları FLM kazanmak için Jumpstart Madencilik aracılığıyla OKB’lerini stake ederek etkinliğe katılabilirler..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map