BTC Geri Çekilme Alt Tabanı Yukarıya Doğru Harekete Geçmeye Devam Ediyor, ancak Boğalar Konsolidasyon Modelini Kırmak İçin Hala Enerjisiz: Kripto Piyasası Günlük

Bugün, 2 Nisan, kripto para piyasaları mütevazı bir toparlanma gördü ve yönetim kurulu genelinde en yüksek kripto paralar, baskı zamanı için günde yüzde 2-5 arasında artış gösterdi.

Bitcoin (BTC), son 24 saatte yüzde 5’in üzerinde artışla ilk yirmi kripto para arasında en fazla günlük büyümeyi gördü. Madeni para nihayet mahsur kaldığı 6.300 $ aralığından çıkmayı başardı ve bugün 6.600 $ ‘ın üzerine çıktı..

Ethereum (ETH), 134-135 dolarlık sert direnç seviyesini kırarak günde neredeyse yüzde 4 değer kazandı. Madeni para, basın zamanında 138 dolar civarında işlem görüyor.

Ripple’ın XRP’si nispeten daha az büyüme gördü – bugün yüzde 2’nin biraz altında – ancak aynı zamanda 0,175 dolarlık direnç seviyesini de kırmayı başardı..

BTC geri çekilme tabanı 6.000 $ ‘ın üzerine çıktı

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Bu sabah BTC, 6.150 doların üzerindeki saat seviyesinde güçlü bir toparlanma başlattı. Trend, geçen hafta yoğun ticaret alanı olan 6.800 dolara dokunduğunda bloke edildi. Geri çekilme sınırlı olduğundan, fiyat şu anda 6.600 doların üzerinde sabitlendi..

OKEx’in piyasa analizi ekibi, son üç haftanın trendi bir istikrar dönemine girerken, saat seviyesinin geri çekilme altının kademeli olarak 5.650 $ ‘dan 5.850 $’ a ve ardından dün 6.150 $ ‘a yükseldiğine inanıyor..

Bununla birlikte, 6.800 doları test edememek, sınırlı bir yükseliş enerjisi olduğu ve ivmeyi sürdürmenin zor olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, fiyat bugün 6.500-6.600 $ ‘ın üzerinde sabitlenebilirse, en üst alanı tekrar test etmek mümkündür..

Aksi takdirde, yatırımcıların geri çekilişten sonra dibin aslında yükselmeye devam edip edemeyeceğine dikkat etmesi gerekiyor. Fiyat 6.150 $ ‘ın altına düşerse konsolidasyon uzayabilir.

Bitcoin MA (30) direncini test ediyor

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, bugünkü toparlanmanın bu hafta neredeyse en güçlü olduğunu gösteriyor ve şimdi fiyat 30 günlük hareketli ortalamanın direncini test ediyor (MA (30)).

Ancak yatırımcılar, bugünkü satın alma hacminin şimdiye kadar belirgin bir artış belirtisi göstermediğini, ancak genellikle geceleri büyük bir dalgalanma (HKT) olduğunu fark etmelidir. Bu nedenle, hacmin bugün daha sonra hala yükselen sinyali yoksa, MA’yı kırmak gerçekten zor olacaktır (30).

Yatırımcıların dikkat etmesi gereken bir başka nokta da, trend MA’yı (30) kırsa bile, fiyat 7.000 $ tarafından bastırılmış halde kalırsa bunun yanlış bir kırılma olabileceğidir..

Günlük eğilim şu anda bir konsolidasyona doğru ilerliyor, çünkü 6.000 $ şu anda güçlü bir destek seviyesi gibi görünüyor. Trendin MA (30) ile birlikte hareket etmesi mümkündür ve yatırım fonlarının çoğu hazır olduktan sonra, bir yön seçme zamanı gelir.


Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6.800 dolar
 • Orta vadeli direnç: 6,900 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.500 $
 • Orta vadeli destek: 6.300 dolar

ETH, 135 $ ‘ı etkili destek seviyesi olarak test ediyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Sürekli olarak 135 dolar tarafından bastırıldıktan sonra, ETH nihayet bu sabah bu fiyat noktasını kırdı ve istikrar belirtileri gösterdi. Fiyat 135 Dolar ile desteklenmeye devam ederse, piyasanın 140 Dolar’ı kırmaya ve hatta 145 Dolarlık sert direnci test etmeye devam etme ihtimali var. Aksi takdirde, ETH 130 $ civarında destek arayabilir..

Destek gücü açısından, 135 dolar, son birkaç gün boyunca sert bir direnç seviyesi ve destek idi. Bu seviye etkili olamazsa, fiyatın altına düşme riskinin arttığı anlamına gelir ve 130 $ ve 123 $ sonraki iki savunma pozisyonu olacaktır. Hemen yeni bir dip oluşturmak neredeyse imkansız.

Bu toparlanmanın hacmi öncekinden biraz daha ağır, daha uzun bir toparlanma beklemek mantıklı..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 139 dolar
 • Orta vadeli direnç: 144 dolar
 • Kısa vadeli destek: 135 dolar
 • Orta vadeli destek: 129 dolar

XRP, devam eden toparlanma görebilir

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin toparlanma ivmesi, 0.1750 $ ‘ı kırdıktan sonra azalmadı. Geçici olarak 0.1785 $ ‘lık baskı altında olsa da, yatırımcıların geri çekilmenin 0.1785 $ tarafından desteklenmeye devam edip etmeyeceğine dikkat etmeleri gerekiyor. Stabilize olabilirse eğilimin daha fazla toparlanması beklenebilir..

Yatırımcılar, bugün pompalama hacminin geçmişe göre biraz daha düşük olduğuna da dikkat etmelidir. Ek olarak, fiyat 0.1785 $ ‘a dokunduktan sonra iki kez yükselmeyi durdurdu. Bu, şu anda gördüğümüz ses seviyeleriyle mevcut alandan ayrılmanın kolay olmayacağı anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1785 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1820 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1750 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1710 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map