BTC, Boğa Eğilim Çizgisinin Altını Kırdı ve 6,3 Bin Doların Üzerinde İstikrar Sağlayabilir: Kripto Piyasası Günlük

Kripto para piyasaları hafta sonu boyunca keskin bir düşüş yaşadı ve en iyi kripto paraların çoğu bu sabah 30 Mart Pazartesi günü hafif bir toparlanma gördü..

Bitcoin (BTC), Pazar günü 6.000 $ işaretinin altına düştükten sonra son 24 saatte yaklaşık yüzde 3 arttı – 6.300 $ civarında işlem gördü..

Ethereum (ETH) benzer bir paterni takip etti, şu anda yaklaşık yüzde 2,3 artarak, hafta sonu 123 dolara kadar düştükten sonra 132 dolardan işlem gördü..

Ripple’ın XRP’si 0,175 dolarlık kısa vadeli direnç seviyesine yakın kalarak hafta sonu 0,18 dolara dokunarak tekrar düşüşe geçti. Üçüncü en büyük kripto para birimi şu anda gün içinde yüzde 1’in biraz altında bir büyüme görüyor..

Bitcoin’in geri tepmesi durdu, boğalar 6,3 bin doların üzerinde istikrar kazanmaya çalışıyor

4H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

BTC, neredeyse bir hafta boyunca 6.400 doların üzerinde yatay işlem görüyordu, ancak hafta sonu boyunca büyük ölçekli toparlanma eğilimini devam ettiremedi. 28 Mart Cumartesi günü, fiyat Pazar gecesine kadar 6.000 doların altına düştü. 5.850 $ ‘a yakın istikrar kazandıktan sonra, Bitcoin şu anda yaklaşık 6.300 $’ a yükseldi..

OKEx’in piyasa analizi ekibi, düşüş hacmi arttıkça ve fiyat yükseliş eğilim çizgisinin altına düştükçe, bu aşamadaki toparlanmanın sona erdiği anlamına geldiğine inanıyor. Bununla birlikte, olumsuz alan, kısa vadeli toparlanma seviyesinin gücüne bağlıdır..

Fiyat hızlı bir şekilde 6.300 doların üzerine çıkıp orada istikrar kazanabilirse, 5.850 dolar nispeten güçlü bir dip olacaktır. Tersine, fiyat 5.500 $ civarına düşebilir ve çift dipli modelden çıkabilir..

BTC işlem hacimleri düşük kalıyor

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, son toparlanmanın MA (30) tarafından engellendiğini gösteriyor çünkü bu hareketli ortalama, fiyat yükselirken her zaman ilk direnç olacak. Mart ayının ilk günlerinde, MA (30) etkili bir direnç seviyesi olduğunu kanıtlamıştı ve bu, gücünü ikinci kez test ediyordu..

Hacim grafiği, iki hafta önceki piyasa çöküşünden sonra toplam hacmin bugüne kadar azaldığını gösteriyor. Bu durum, toparlanmanın 7.000 doları kıramamasını sağlar. Bununla birlikte, boğalar için iyi haber şu ki, aktif satış hacmi de şu anda ağır değil, bu nedenle kısa vadede büyük bir düşüş için kolay olmayacak.

5.600 dolar, yaklaşan eğilimi belirleyen çok önemli bir pozisyon olacak. Fiyat 5.600 $ ‘ın üzerinde bir süre desteklenebilirse, gelecekte 7.000 $’ ı tekrar test etmek daha erken olacaktır. Aksi takdirde, eğilim başka bir dip bulmak için yaklaşık 5.000 $ ‘a kadar daha derin test edebilir, bu da muhtemelen çift dipli bir model oluşturabilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6.300 dolar
 • Orta vadeli direnç: 6.450 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.000 $
 • Orta vadeli destek: 5.850 ABD doları

ETH fiyatı 134 dolar seviyesinde bastırıldı

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


ETH, hafta sonu boyunca 123 dolara kadar düştü ve bu, 120 dolarlık güçlü destek seviyesine çok yakın. Bu nedenle, devam eden aşağı doğru baskı için fazla yer yoktur..

Şu anda, fiyat 134 dolar tarafından bastırıldı. Eğilim bu noktayı aşarsa, toparlanmaya devam edebilir. Tersine, 123 dolar ve hatta 110-120 dolarlık destek alanını test etmeye devam etme olasılığı var..

Yatırımcılar, 123 doların kısa vadede etkili bir destek olabilmesi durumunda boğaların gücünün daha hızlı iyileşebileceğini fark etmelidir. Bununla birlikte, ETH’nin fiyatı bu seviyenin altına düşerse, bu, emici faaliyetin hala fonların çoğuyla devam ettiği ve fiyatın 110-120 $ civarında düşmesinin duracağı anlamına gelir..

Görünüşe göre Pazartesi günkü piyasa duyarlılığı geçen haftaya göre biraz daha olumlu, yeni fon akışı olabileceğinden bu piyasa için iyi bir sinyal..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 134 dolar
 • Orta vadeli direnç: 145 dolar
 • Kısa vadeli destek: 123 dolar
 • Orta vadeli destek: 120 dolar

XRP ticaret aktivitesi yüksek

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Hafta sonu boyunca, XRP bir kez 0,1800 dolara yükseldi. Bununla birlikte, tüm pazar zayıfladıkça, fiyat hızla 0.1650 $ ‘ın altına düştü ve şimdi 0.1750 $’ lık güçlü direncin altında toparlanıyor. Boğalar bu bölgede ağır bir şekilde bastırıldı ve muhtemelen gün içinde yaklaşık 0.1680 $ ‘a düşecek..

Son saatlik eğilimi M dip olarak değerlendirmek mümkündür. Fiyat kısa vadede 0,1750 doları kıramazsa, bu modelin oluşacağı anlamına gelebilir ve düşüş eğilimi gösterir..

Yatırımcılar ayrıca BTC ve ETH ile karşılaştırıldığında XRP ticaretinin şu anda daha aktif olduğunu fark etmelidir. Bu, madeni paranın dalgalanma aralığının daha büyük olabileceği anlamına gelir, bu nedenle alım satım sırasında riski kontrol etmek daha da önemlidir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1820 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1650 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1610 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map