BTC Artışı Önemli Hacimden Yoksun, Daha Fazla Ribaund 6,3-6,4K Dolarda Sabit Tutmaya İhtiyaç Duyuyor: Günlük Kripto Piyasası

Kripto para piyasaları, 31 Mart Salı günü bu sabah çok az dalgalanma görüyor. En yüksek kripto para birimi Bitcoin (BTC), hafta sonundaki düşüşün ardından dünün kazançlarını korurken, günde yaklaşık yüzde 3 arttı. Madeni para 6.500 dolar civarında işlem görüyor.

Ethereum (ETH), son 24 saat içinde yatay işlem görüyor ve baskı zamanına göre 130 $ civarında işlem yapmak için sadece yüzde 1’lik bir büyüme görüyor..

Ripple’ın XRP’si 0,173 $ civarında işlem görerek, günde daha da az değişiklik gördü..

BTC zayıf hacimlerle durgunlaşıyor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Dün, 30 Mart, BTC, 5.800 doların üzerindeki kısa vadeli bir konsolidasyonun ardından saat seviyesinde bir toparlanma başlattı. Fiyat 6.600 $ ‘a dokunduğunda, net bir durgunluk sinyali vardı ve şimdi fiyat 6.500 $ aralığında hareket ediyor..

OKEx’in pazar analizi ekibi, dün geceden bu sabaha kadar olan toparlanmaya önemli ölçüde artan hacim eşlik etmediğine inanıyor; Yükseliş eğilimi, 6.500 $ ‘da net bir direnç olana kadar birkaç saat devam etti. Bu, 6.000-6.400 dolarlık alanın daha az kilitli pozisyona sahip olduğunu ve az miktarda aktif satın alma fonunun fiyatı yükseltebileceğini kanıtladı..

Bununla birlikte, HKT 04.00’daki tek saatlik ters çekiç paterni, yoğun ticaret alanının 6.500-6.900 dolar civarında direnç gücünün hala güçlü olduğunu gösteriyor..

5,8 bin dolar kısa vadede dipte kalıyor

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, 5.800 doların kısa vadeli bir dip olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı yaklaşık 7.000 $ olan MA (30) noktasına kadar itmeye çalışsa da, mevcut seviyeyi kırmak için yeterli hacim yok..

Yukarıdaki grafikte gösterilen iki koşul, gelecekteki fiyat için en olası hareketli rotalardır. Ancak OKEx ekibi, pazarın daha fazla yeni fona ihtiyaç duyması nedeniyle doğrudan 7.000 doları kırmanın kolay olmadığına inanıyor. Bununla birlikte, bu pazarda asla değişmeyen tek şey, her zaman değişmesidir..

Tablodaki ikinci koşul, konsolide etmek için daha fazla zaman verdiği için büyük bir olasılıktır, bu da kırılma gücünün daha güçlü olacağı anlamına gelir..

Yatırımcılara, trendin kırılmaması ve 6.500 $ ‘da sabit kalamaması durumunda geri düşme riskine karşı önlem alması gerektiği hatırlatılıyor. Mevcut satış faaliyetlerinin de nispeten zayıf olduğu göz önüne alındığında, aşağıdaki destek geçici olarak 5.850 dolara odaklanabilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6.500 dolar
 • Orta vadeli direnç: 6.650 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.400 dolar
 • Orta vadeli destek: 6.000 $

ETH 134 doların altında kaldı, ancak ayı hacimleri zayıf

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


ETH, 134 dolarlık sert dirence ulaşmadan önce belirli bir hacim modeli gösterdi. Ancak, fiyat 134 doların altına düştükten sonra işlem hacmi hızla küçülüyor. Fiyat şimdi 130 doların biraz üzerine düştü..

Şu anda satış hacimleri aktif olmadığından, boğalar fiyatı sadece nispeten büyük bir hacimle 134 doların üzerine çıkarabiliyor. 134 dolardan kırıldıktan ve dengelendikten sonra, ETH fiyatının 145 doları test etmesi olasıdır..

Aksi takdirde, yatırımcılar 130 dolar civarında ilk destek seviyesine odaklanmalı ve bunun altına düşerse, trend 123 doları test etmeye devam edecek..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 134 dolar
 • Orta vadeli direnç: 145 dolar
 • Kısa vadeli destek: 130 $
 • Orta vadeli destek: 123 dolar

XRP, 0.1750 $ ‘da baskı ile karşılaşmaya devam ediyor.

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin toparlanma enerjisi, 0.1811 $ civarındaki güçlü direnç seviyesine dokunmadığında kademeli olarak zayıfladı. Bu nedenle, 0.1750 dolarlık dirençteki baskı beklentilerle uyumluydu. Aşağıdaki ilk destek, bunun altına düşerse 0.1700 $ ‘dır. Aksi takdirde XRP, 0.1650 $ ‘da destek bulmaya devam edecek..

Bununla birlikte, yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, bir toparlanmanın ardından her düşüşün satış hacmi, toparlanma hacminden çok daha yüksektir. Bu, fiyat mevcut sert direnci kıramazsa, hızlı bir düşüşün olabileceği anlamına gelir. O zaman yaklaşık 0,1610 ABD doları desteğini test etmek mümkündür.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1820 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1650 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1610 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map