BTC 7 Bin Dolarda Dengeleyemedi, Konsolidasyon Beklenenden Daha Uzun Sürebilir: Kripto Piyasası Günlük

3 Nisan Cuma: Kripto para piyasaları bugün toparlanmaya devam ediyor ve en yüksek kazanç gün içinde yüzde 10’a varan oranlarda arttı..

Bitcoin (BTC) bu sabah kırıldıktan sonra 7.000 $ ‘lık piyasanın hemen altında dolaşarak yaklaşık yüzde 5 arttı..

Ethereum (ETH), son 24 saat içinde yüzde 6 büyüme gördü ve 135 dolardan önceki sert direnci kırarak, basın zamanına göre 145 dolar civarında işlem gördü.

Ripple’ın XRP’si de, günde biraz daha mütevazı olsa da sağlam bir büyüme gördü ve 0,175 dolarlık kısa vadeli direncini 0,1801 dolar civarında işlem görmeye kırdı..

BTC, direnç alanıyla 7.000-7.300 Dolar arasında karşı karşıya

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Bu sabah BTC, kritik direnç noktasını 7.000 $ ‘a düşürdü, ancak burada istikrarı sağlayamadı. Fiyat 7.300 dolara kadar çıkabildi, ancak hızla geriledi.

OKEx’in pazar analizi ekibi, 7.000-7.300 ABD Dolarının direnç alanı olduğuna inanıyor. Bununla birlikte, bunlar iki ayrı direnç noktası değil, 2019’un sonunda alt ve üst kenarları oluşturuyor, bu nedenle geri dönüş bekleniyor..

Trendin 7.000 $ ‘da istikrara kavuşamaması, Mart ayındaki düşüş sırasında kaybedilen uzun pozisyonların hala mevcut olduğunu ve sermayelerini veya karlarını geri almaya çalıştıklarını yansıtıyor olabilir. Bu nedenle, boğa tuzağı kırılmasının gelecekte tekrar olabileceğini hayal etmek kolaydır..

Yatırımcılar, fiyat 6.700 $ civarında destek almaya devam ederse, hafta sonu 7.000 $ ‘ı test etmenin mümkün olduğunu unutmamalıdır. Ancak kırılmaya ağır yükseliş hacimleri eşlik etmedikçe burada istikrarı sağlamak zor olacak.

Pazarın konsolide olması için zamana ihtiyacı var

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Sos: OKEx.com

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, trendin bugün 30 günlük hareketli ortalamayı (MA (30)) kırmasına rağmen, 7.300 dolar civarındaki pozisyonun sert direnç sağladığını gösteriyor. Şu anda, fiyatın MA’da (30) istikrara kavuşup istikrara kavuşmayacağını teyit etmek zordur..

Bununla birlikte, emin olabileceğimiz bir şey, boğalar fiyatı koruyana ve önceki kaybeden pozisyonlar sermayelerini geri alana kadar 7.000 $ ‘ın tekrar tekrar test edilmesinin mümkün olduğudur. Pazarın konsolide olması için daha fazla zamana ihtiyacı var.

Son zamanlarda birden fazla kopma başarısızlığı nedeniyle, bazı boğalar pozisyonlarını kısa olanlara dönüştürebilir. Bu, kısa vadede küçük bir geri çekilme aralığına yol açabilir, ancak bu sefer 6.000 $ ‘ın altına düşmek zor olacak..

Yatırımcılar, 5.650 $ seviyesi etkili olabildiği sürece, önemli bir düşüşün tekrar olmayacağını unutmamalıdır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.000 $
 • Orta vadeli direnç: 7.300 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.700 dolar
 • Orta vadeli destek: 6.500 ABD doları

ETH daha zayıf bir geri tepme görüyor

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


ETH’nin bu sabahki toparlanması BTC’ler kadar güçlü değildi. Boğalar fiyatı yalnızca yaklaşık 150 $ ‘a çıkarabilir ancak önceki yüksek seviyeyi 153 $ civarında kıramazlar. Şimdi fiyat geçici olarak 140 dolardan destek alıyor.

Hacim grafiği, son 36 saat içinde boğaların aktif olduğunu gösterse de, ses seviyesinin açıkça artan bir sinyale sahip olmadığı görüldü. Tersine çevrilmiş çekiç paterni, 146-150 dolarlık alanda satış baskısının çok büyük olduğunu gösteriyor..

Yatırımcılar, sürekli pompalama başarısızlığının boğaların güvenini etkileyeceğini ve büyük bir düşüşün gerçekleşmesinin kolay olduğunu unutmamalıdır. Bu nedenle, 140 dolar ve 130 dolarlık destek alanı, nispeten önemli olan iki alan olacaktır. Fiyat 130 $ civarında düşmeyi durdurabilirse, bu bir toparlanma beklenebileceği anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 146 dolar
 • Orta vadeli direnç: 150 $
 • Kısa vadeli destek: 138 dolar
 • Orta vadeli destek: 128 dolar

XRP, 0.1830 $ ‘da yeni kısa vadeli dirençle karşı karşıya.

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin toparlanması 0.1880 dolar civarında yeni bir yüksek yaratsa da, büyük satış baskısı fiyatın hızla gerilemesine neden oldu. Bugün şimdiye kadar bir kez 0.1780 dolar civarında ilk destek seviyesinin altına düştü, ancak şimdi fiyat geçici olarak 0.1800 dolar civarında hareket ediyor..

Hacim grafiğinde de açıkça görüldüğü gibi, toparlanmanın gücünün bu sefer 28 Mart’tan daha zayıf olduğu açıktır..

Bu nedenle, yeni bir tepe noktası yaratmak ve bu pekiştirme alanını kısa vadede kırmak neredeyse mümkün değildir. Bununla birlikte, trend 0.1780 $ ‘ın altına düşerse, piyasanın düzeltmek için daha fazla geri çekilmesi gerektiğini kanıtlayabilir. Daha uzun bir toparlanma trendi başlarsa 0,1650 ABD doları en güçlü destek seviyesi olacaktır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1830 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1878 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1750 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1660 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map