BTC 1H Grafiği Yakınsama Üçgenine Giriyor, Daralan Genlik Aşırı Piyasaya Neden Oluyor: Kripto Piyasası Günlük

9 Nisan Perşembe: En iyi kripto para piyasalarının çoğu son 24 saat içinde çok az dalgalanma görüyor.

Bitcoin 7,400 $ ‘ı test edemiyor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Dün, BTC 7.200 $ ‘dan geri döndü – 7.450 $’ ı test edemedikten sonra, yükseliş enerjisi zayıfladığından, fiyat 7.400 $ ‘ı bile kıramadı ve şimdi 7.200 $’ a doğru ilerliyor..

OKEx’in piyasa analizi ekibi, son toparlanmanın 7.500 $ ‘da bloke edilmesiyle, trendin tekrar saatlik konsolidasyon aşamasına girdiğine inanıyor. Mevcut geri çekilme tabanı kademeli olarak yukarı doğru hareket ederken, saatlik yükseliş modeli, fiyat yükseliş eğilimi çizgisinin altına düşene kadar bozulmayacaktır..

Yakın zamanda 7.000 doların üzerindeki bölgesel desteğin pek çok kez etkili olduğu doğrulandığı için, kısa vadede 7.000 doların altına düşme olasılığı düşüktür. Yatırımcılar, 1 saatlik trendin yakınsama üçgeni alanını etkili bir şekilde geçip geçemeyeceğine dikkat etmelidir..

Üst kenarı kırmak, fiyatın 7.500 $ ‘lık direnci test etme şansına sahip olabileceği anlamına geliyor. BTC, alt sınırın altına düşerse 7.000 doların üzerinde destek bulmaya devam edebilir..

BTC toparlanmadan önce 6.000 $ ‘a geri çekilebilir

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Yukarıdaki günlük grafikten bakıldığında, fiyat yavaş yavaş düşüş eğrisinin sonuna doğru hareket ediyor. 7.500 doların üzerindeki sert dirençle birleştiğinde, bu modelin oluşma olasılığı yüksektir..

Eğilim kamanın alt kenarının altına düşerse, yine 6.000 doların üzerinde aşamalı bir dip oluşur. Aksi takdirde, boğalar üst kenarı geçebilirse, bu düşüş formasyonunun geçersiz olduğu ve piyasa görünümünün yükselişe geçtiği anlamına gelir..

Hacim grafiği, günlük trendin konsolidasyona girmesinden sonra yükseliş hacim seviyeleri düşerken düşüş takoz modelinin başarılı bir şekilde oluşabileceğini göstermektedir. Bu nedenle, yatırımcılar alt kenarı daha çok önemsemelidir. Mayıs ayındaki yarılanmadan önce, BTC’nin fiyatının 6.000 $ ‘a yeniden gerilemesi ve ardından toparlanması mümkündür..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.400 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.500 dolar
 • Kısa vadeli destek: 7.250 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 7.050 ABD doları

BCH dünkü yarılanmanın ardından düştü

1H BCH / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Madeni paranın dün yarılanmasının ardından BCH’nin fiyatı hızla düştü ve geçici olarak 260 dolar tarafından desteklendi. İşlem hacmindeki daralmanın devam etmesiyle, fiyatın kısa vadede yeni bir zirveye ulaşması olası görünmüyor..

Mart ayındaki düşüşten önceki son şok alanının üst kenarı olduğu için kısa vadeli yönü belirleyecek önemli fiyat 280 dolar olacak. Fiyat orada dengelenebilirse, muhtemelen 300 dolara dönebilir.

Orta vadeli trend, 250 $ ‘lık temel destek seviyesine odaklanabilir. Eğilim bu noktada veya hatta 260 $ ‘da istikrar kazanmaya devam ederse, bir konsolidasyon döneminden sonra, önceki yüksek seviyeyi kırma olasılığı vardır. Aksi takdirde 246 doların altındaki şok alanına geri dönmeye devam edebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 280 dolar
 • Orta vadeli direnç: 300 dolar
 • Kısa vadeli destek: 260 $
 • Orta vadeli destek: 245 dolar

BSV bir toparlanma gördü ancak değişkenliğini koruyor

1H BSV / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin SV (BSV) de sert bir dirençle karşılaştıktan sonra geri düşse de, 204 $ ile desteklendikten sonra güçlü bir şekilde toparlandı. Şu anda 228-230 dolarlık bölgede baskı altında.

Yukarıdaki grafikte daire içine alınmış alan 208 ile 250 dolar arasındaki sert direnç alanını gösteriyor. Çoğunluk fonları fiyatı bu alana itebilir, ancak net bir sinyal olmadan hızla geri çekilebilir. Bu nedenle, mevcut fiyat civarında 250 $ ‘a kadar uzun bir pozisyon açmak yüksek risklidir..

BSV’nin yarılanmasının Cuma günü gerçekleşeceği göz önüne alındığında, fiyatın 230 $ ‘ı test etme olasılığı hala var. Ancak yatırımcılara, BSV’nin ana kripto paralar arasında değişken bir madeni para olduğu ve aşırı eğilimin sürekli olarak ortaya çıkması çok muhtemel olduğu hatırlatılmalıdır, bu nedenle risk faktörünün yine de dikkate alınması gerekir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 221 dolar
 • Orta vadeli direnç: 228 dolar
 • Kısa vadeli destek: 210 $
 • Orta vadeli destek: 204 dolar

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map