BTC 10.000 Dolara Yakın Mücadeleye Devam Ediyor, Ancak Bulls Vazgeçmiyor: Haftalık Piyasa İzleme

Haftalık Kripto Pazarı

Geçen hafta kartlarda 10.000 $ ile başlamasına rağmen Bitcoin (BTC) Pazartesi günkü dalgalanma Salı günü tamamen geri döndüğünden fiyatlar kararsız kaldı ve ardından hafta sonuna kadar çalınan alım satım işlemleri izledi..

Ancak, OKEx Spot fiyatına göre 9.746 $ ‘lık Pazar günü kapanış, Şubat ortasından bu yana en yüksek haftalık kapanış oldu ve en üstteki uzun fitilin gösterdiği güçlü satış baskısına rağmen, önde gelen dijital para birimi için yüzde 3,3’lük bir artışa işaret etti..

o esnada, Cardano (ADA) kapitalizasyona göre ilk 10 altcoin arasında en büyük kazanan oldu ve yüzde 17,39’luk getiri sağladı. 0.086 $ ‘da ADA, pozitif beklentisiyle 52 haftanın yükseği 0.098 $’ a yakın. Shelley Testnet Geliştirme güncellemesi.

Ethereum (ETH), ikinci en büyük dijital para birimi, haftayı yüzde 5,48 fiyat artışıyla kapattı. The ETH / BTC parite son üç haftada yüzde 17 değer kazandı ve üçüncü çeyrekte beklenen Proof-of-Stake anahtarına giden yükseliş ivmesini gösterdi.. EOS EOSIO’nun sosyal ağı desteklediği haberi Cuma günü yüzde 3,4’ün üzerinde arttı SES 4 Temmuz’da resmi olarak kullanıma sunulacak. VOICE, Alınan EOS’un arkasındaki şirket Block.one’dan en az 150 milyon dolarlık yatırım.

haftalık kripto 7 Haziran'da geri dönüyorBaşlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri 6/1 – 6/7. Kaynak: Tradingview

Bitcoin Hashrate, zorluk ayarlamasından sonra yükseliyor

The Bitcoin (BTC) ağ geçen hafta 633.025 blokta başka bir zorluk ayarlaması geçirdi. Zorluk şimdi 13.73T’ye düştü – buna göre yüzde 9.29’luk bir düşüş. Bitinfocharts veri. Cuma günlerinde belirttiğimiz gibi Günlük Piyasa güncelleme, geçmiş zorluk ayarlamaları ve fiyat hareketleri, yüzde dokuz veya daha fazla düşüşün genellikle dipleri işaret ettiğini gösterir..

Bitcoin hashrate ve zorlukBitcoin, hash oranı ve zorluk anlamına gelir. Kaynak: Coinmetrics

Bununla birlikte, zorluk ayarlamasından sonra, hashrate neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi ve Bitcoin bloklarının şu anda üretilmesine neden oldu. 7 dakikalık aralıklar, 10 dakikalık hedef süreye kıyasla. Bu eğilim devam ederse, dokuz gün sonraki bir sonraki ayarlama zaman damgasına kadar zorlukta bir sıçrama göreceğiz..

Şu anda, hash oranındaki bu artışın, Güneybatı Çin’deki sel sezonunun gelmesiyle doğrudan ilişkili olup olmadığı net değil, ancak sel sezonunda elektrik maliyetinin KWH başına 0,25 Yuan’dan (0,035 $) 0,15’e% 40 düşmesi bekleniyor. Yuan (0,021 ABD Doları) BeatleHaberler veri.

Bitcoin Görünümü

Geçen haftamızda kaydettik Haftalık Piyasa İzleme bu duyarlılık opsiyon piyasasında yükselişe dönüştü çünkü aramalar satıldığından daha pahalı ve oynaklık riski daha çok yukarı yönlü – bu eğilim şimdiye kadar devam ediyor.

Boğalar, Pazar akşamı (UTC) 9,300 ila 9,400 ABD Doları arasındaki kritik destek seviyesini başarıyla savundu. 9,746 $ ‘dan haftalık kapanış, 17 Mayıs’taki haftalık kapanışın bir önceki yüksek seviyesinin üzerinde yer aldı, bu da yükseliş ivmesinin devam edebileceğinin iyi bir göstergesi..

Bununla birlikte, yıllık en yüksek 10.502 $ ‘ın üzerinde bir günlük kapanış görebilirsek, bu Bitcoin’e üst tarafta daha fazla alan sağlayacaktır. Ancak kısa vadede, 10.200 $ ‘lık güçlü direnç, herhangi bir yukarı hareketi bastırmada defalarca önemli bir rol oynadı..

OKEx BTC SpotOKEx BTC Spot Fiyatı. 1H grafiği. Kaynak: OKEx

Bu hafta ileriye bakıyorum

The Nasdaq Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu ve bir önceki rekor kırarak 9,838 puanla v şeklindeki dönüşü başarıyla gerçekleştirdi. S&P 500 vadeli işlemleri de Pazartesi günkü açılışta yükseldi.

Federal Rezerv, sonuçlarını açıklayacak. FOMC toplantısı Çarşamba günü. Faiz oranlarının değişmeyeceğine dair yaygın beklentilere rağmen, Fed’in kararı piyasayı etkileyebilir.

Kriptoda, Tron (TRX) yanında Pazartesi günü bir proje duyurusu var Yapımcı (MKR) Coinbase Pro’da listeleniyor. The Coinbase listeleme etkisi Bu hafta MKR fiyatını yükseltebilir. o esnada, Zilliqa (ZIL) bu ay stake etme desteğini tamamlayacak.

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map