Boğa İşaretlerinin Yokluğunda Destek Bölgeleri Tarafından Canlandırılan Bitcoin: Vadeli Cuma Cuma

Vadeli İşlemler Cuma görüntüsü

Cuma Vadeli İşlemleri, OKEx’te üç aylık Bitcoin vadeli işlemlerinin haftalık incelemesidir..

Bu hafta gördü Bitcoin (BTC) OKEx Quarterly Future ile Pazartesi sabahının erken saatlerinden itibaren bir dizi düşüş yaşadı (BTCUSD0925) fiyat, hızlı bir toparlanmadan önce yaklaşık 9.300 dolardan 8.933,51’e düştü. O zamandan beri, BTC, düşen volatilite ve hacimlerle çoğunlukla 9.300 ila 9.700 $ aralığında işlem gördü..

Teknik cephede, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr kalmaya devam ederken, 60 günlük hareketli ortalama (MA 60) 9.120 $ ‘a yükseldi ve Pazartesi günkü geri çekilmede destekleyici bir rol oynadı. Kısa vadeli bir perspektiften bakıldığında, belirgin bir yükseliş işareti yok.

Son birkaç gün içinde Bitcoin ve ABD hisse senetleri arasında hafif bir farklılık olsa da, piyasa katılımcılarının olası yayılma etkileri için hisse senedi piyasalarını izlemesi gerekiyor..

Göre OKEx ticaret verileri, piyasa duyarlılığı açıkça düşüş gösterdi. Uzun / Kısa oranı haftanın büyük bölümünde 1.0’ın altında seyrediyor ve artan Açık Faiz (OI) yokluğunda fiyat kısa vadede piyasa hissiyatını takip edebilir..

BTC USD Tablosu OKExOKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0925) 1D grafik. Kaynak: OKEx

OKEx Ticaret Veri Okumaları

Daha fazla göstergeyi keşfetmek için OKEx ticaret verileri sayfasını ziyaret edin.

BTC Uzun / Kısa Oranı

BTC Uzun / Kısa Oranı, perakende tüccarlar arasındaki yaygın düşüş hissini yansıtarak, hafta boyunca 1,0’ın üzerine çıkmaya çalıştı. Oran, Perşembe sabahı kısa bir süre için 1,1’e kadar yükselse de, o zamandan beri hızla şu anki seviyesi olan 0.87’ye düştü..

Oran 0,8’in altına düşerse, aşırı düşüşe işaret eder ve muhtemelen piyasanın tersine dönmesine neden olur..

Veri Toplama Zamanı: 6/12 4:00 a.m. – 6/19 4:00 a.m. (UTC)

Uzun / Kısa Oranı, uzun pozisyon açan toplam kullanıcı sayısı ile kısa pozisyon açan kullanıcı sayısını karşılaştırır. Oran, tüm vadeli işlemlerden ve sürekli takaslardan derlenir ve bir kullanıcının uzun / kısa tarafı BTC’deki net pozisyonuna göre belirlenir..

Türev piyasasında uzun pozisyon açıldığında kısa pozisyon ile dengelenir. Bu, toplam uzun pozisyon sayısının toplam kısa pozisyon sayısına eşit olması gerektiği anlamına gelir. Oran 1’in altında olduğunda, daha fazla kişinin şort tuttuğunu gösterir ve bunun tersi de geçerlidir..


BTC Temeli

Üç aylık gelecek (BTCUSD0925) prim geçen hafta sonu yaklaşık 80 dolardan başlıyordu. Daha sonra Pazartesi günkü düşüş sırasında 50 $ ‘a düştü ve Perşembe günü 110 $’ a geriledi. Ancak bugün prim yine 60 $ ‘a düştü ve bu da piyasa katılımcıları arasında güvenin azaldığını gösteriyor..

Veri Toplama Zamanı: 6/12 4:00 a.m. – 6/19 4:00 a.m. (UTC)

Bu gösterge, çeyreklik vadeli işlem fiyatını, spot endeks fiyatını ve ayrıca aralarındaki temel farkı gösterir. Belirli bir zamanın temeli, üç aylık vadeli işlem fiyatı eksi spot endeks fiyatına eşittir..

Vadeli işlemlerin fiyatı, tüccarların bitcoin fiyatına ilişkin beklentilerini yansıtır. Baz pozitif olduğunda, piyasanın yükselişe geçtiğini gösterir. Temel negatif olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir..

Açık Faiz ve İşlem Hacmi

En son üç aylık gelecek geçen Cuma, şu tarihten itibaren canlı yayınlandı: BTCUSD0626 -e BTCUSD0925, ancak o zamandan beri balinalardan önemli bir pozisyon birikimi gözlemlemedik..

Bu hafta Açık Faiz (OI) esas olarak fiyat dalgalanmalarına paralel. Şu anda, OI, son yedi günün en yüksek seviyesi olan 6,1 milyon sözleşmeyle (1 sözleşme = 100 $) çalışıyor, ancak yine de Perşembe gününün en yüksek seviyesine göre 0,5 milyon daha düşük..

Veri Toplama Zamanı: 6/12 4:00 a.m. – 6/19 4:00 a.m. (UTC)

Açık faiz, belirli bir günde kapatılmamış ödenmemiş vadeli işlemlerin / swapların toplam sayısıdır..

İşlem hacmi, belirli bir süre boyunca vadeli işlemlerin ve kalıcı swapların toplam işlem hacmidir..

2.000 uzun sözleşme ve 2.000 kısa sözleşme varsa, açık faiz 2.000 olacaktır. İşlem hacmi yükselir ve açık faiz kısa bir süre içinde azalırsa, birçok pozisyonun kapandığını veya tasfiye edilmeye zorlandığını gösterebilir. Hem işlem hacmi hem de açık faiz artarsa, birçok yeni pozisyon açıldığını gösterir..

BTC Teminat Borç Verme Oranı

Marj Borç Verme Oranı Salı günü aylık en düşük 0,91’e düştü ve bu da tüccarların kısa vadeli fiyat için çok düşüş gösterdiğini gösterdi. Oran şu anda 1,8’e yükselmiş olsa da, spot marj piyasasında hala bir miktar temkinli davranışı yansıtıyor..

Veri Toplama Zamanı: 6/12 4:00 a.m. – 6/19 4:00 a.m. (UTC)

Teminat Borç Verme Oranı belirli bir süre boyunca USDT ödünç alan kullanıcılar ile USDT değerinde BTC ödünç alan kullanıcılar arasındaki oranı gösteren spot piyasa işlem verileridir..

Bu oran aynı zamanda tüccarların piyasa duyarlılığını değerlendirmesine yardımcı olur. Genel olarak, USDT ödünç alanlar BTC almayı hedefler ve BTC ödünç alanlar kısa devre yapmayı hedefler..

Marj Borç Verme Oranı yüksek olduğunda, piyasanın yükselişte olduğunu gösterir. Düşük olduğunda, piyasanın düşüş eğiliminde olduğunu gösterir. Bu oranın aşırı değerleri tarihsel olarak trendin tersine döndüğünü göstermiştir..

Trader Insight

Robbie, OKEx Yatırım Analisti

Kısa vadeli eğilim ayılar lehinedir, ancak 60 günlük hareketli ortalama, düzeltme marjını kısıtlayan cari fiyata nispeten yakındır. Bitcoin’in yaklaşık yarım aydır dar bir aralıkta nasıl işlem gördüğü göz önüne alındığında, yakında büyük dalgalanmalar gelebilir..

OKEx alım satım verileri göstergeleri genel olarak düşüş eğilimini yansıtırken, 9.120 $ ‘lık 60 günlük hareketli ortalama kritik destek sunarken, ana direnç 9.600 – 9.700 $ aralığında yer alıyor..

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız.

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map