Bitcoin Yakınsama Üçgenini Oluşturuyor, Geri Çekme Alt Kısmı 6,950 Dolar civarında Destek Alabilir: Günlük Kripto Piyasası

23 Nisan Perşembe: En iyi kripto para birimlerinin çoğu, son 24 saat içinde hafif ila orta dereceli kazançlar görüyor..

Bitcoin (BTC), günde yüzde 1.5 büyüme görerek 7.000 doların üzerine çıkmaya devam ediyor..

Ethereum (ETH) yüzde 3,4 artarak ilk on kripto paranın en çok ikinci büyümesini görüyor.

Ripple’ın XRP’si son 24 saatte yalnızca yüzde 0,6 değer kazandı ve hala 0,19 doların altında işlem görüyor..

7.200 $ ‘ın mevcut hacimlerle kırılması zor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin 7.200-7.300 dolar arasındaki direnç alanı tarafından bastırıldıktan sonra, trend bu sabah geri düştü ve şimdi 7.050 dolarda destek buldu. Son iki saat içinde trend bir toparlanma sinyali gördü, ancak mevcut ses seviyeleriyle 7.200 doları kırmak kolay olmadığından alan sınırlı..

Yukarıdaki 1 saatlik grafikteki kırmızı daireler, fiyat 7 Nisan’da 7.470 dolara yükseldiğinden, sonraki her toparlanmanın zirvesinin daha düşük olduğunu gösteriyor – yaklaşık 7.300 dolara ve ardından 7.200 dolara ulaştı..

Yeşil daireler, her bir saatlik geri çekilme tabanının bir öncekinden daha yüksek olduğunu, yaklaşık 6.450 dolar ve ardından 6.750 dolar olduğunu gösteriyor..

Bir yakınsama üçgeni modelinin klasik özellikleri vardır. Bu nedenle, bu aşamada geri çekilme tabanının 6,950 dolar civarında destek alabileceği tahmin edilebilir. Yatırımcılar, geri çekilme veya toparlanma önceki yukarı veya aşağıdan daha yukarı veya aşağı hareket ederse, bunun muhtemelen bir sonraki trendin günlük seviyede görüleceği anlamına geldiğini not etmelidir..

Bitcoin’in hareketli alanı MA (30) ve MA (60) arasında daraldı

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in 1 günlük grafiği hala şu anda trendin MA (30) desteğini veya MA’nın (60) direncini kırmadığını gösteriyor. Ancak, hareketli alan daralmaktadır, bu da kırılmanın önümüzdeki günlerde olabileceği anlamına gelir..

Yatırımcıların piyasaya girmeden önce kırılmanın mantıklı olduğunu doğrulaması gerekiyor. Bir ara sırasında iki koşul ortaya çıkabilir. Koşul 1’de eğilim güçlüdür ve ilk kırılan mum çubuğunun üçte birinden fazlasının MA’nın üzerinde oluşması mümkündür (60). Bu durumda trendin bir önceki alana geri dönmesi zordur. Aksi takdirde, mum çubuğunun yalnızca üçte birinden daha azının MA’nın (60) üzerinde olması, kırılmanın zayıf olduğu ve bir tuzak olduğu anlamına gelebilir. MA’nın (30) altına düşmesi durumunda aynı ilke geçerlidir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.200 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.300 dolar
 • Kısa vadeli destek: 7.050 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 6.950 dolar

ETH’nin MA (30) desteğinin kanıtlanması gerekiyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH’nin MA (30) son üç saat içinde etkili bir destek olduğunu kanıtladı. Ancak, doğrulama süresi kısa olduğu için desteğin gücünü kanıtlaması için hala zamana ihtiyacı var.

Bununla birlikte, trend bir zamanlar 189 Dolar civarındaki son zirveden biraz daha düşük olan 187 Dolara dokunmuş olsa da, ETH’nin yükseliş gücü şimdiye kadar güçlü bir seviyeye ulaşmadı. Geri tepme enerjisi eksik.

Trend bu hafta sonu yine 175 doların altına düşerse, çift tepe paterni oluşturma olasılığı yüksektir ve fiyat 166 doları test edebilir. Öte yandan, fiyat geri çekildikten sonra hala 180 $ ‘da dengelenebilirse, bu durumda 189 $’ ı test etmek için daha fazla toparlanma mümkündür..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 183 dolar
 • Orta vadeli direnç: 187 dolar
 • Kısa vadeli destek: 178 dolar
 • Orta vadeli destek: 175 dolar

XRP’nin desteği 0,1855 ABD dolarıdır.

4H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP 4 saatlik grafiğin gösterdiği gibi, trend dün kırıldıktan sonra geçici olarak 0.1855 $ tarafından destekleniyor. Ancak, iki saat önce oluşan tersine çevrilmiş çekiç deseni, boğaların zayıflama sinyalini verdi. 0.1920 $ civarındaki direnç şu anda yeterince zor.

Ses seviyesi de yakın zamanda rekor düşük seviyeye düşüyor ve büyüme gecenin herhangi bir anında gerçekleşebilir. Mevcut direnç ve destek seviyelerine bakıldığında, düşme olasılığı daha yüksektir, ancak düşüş hacmi büyümeye devam edemezse trend 0,1780 ABD Dolarına dokunmadan toparlanabilir..

Kısa vadeli yatırımcılar için, hareket aralığı daraldığı ve XRP büyük ölçüde dalgalanan bir madeni para olduğu için, çok uzun süre tutamayacağınızı ve uygun bir stop loss koyamayacağınızı unutmamak önemlidir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1920 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1950 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1855 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1780 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map