Bitcoin Tüccarları Saatlik Yükseliş Eğilim Çizgisine 6,4 Bin Doların Altındaki Sert Destek Olarak Bakıyor: Günlük Kripto Piyasası

Kripto piyasaları, 25 Mart bugünkü baskı zamanına kadar son 24 saatte istikrar kazandı. İlk on kripto paranın çoğu, günde yüzde 1-2 civarında değişiklik görüyor..

Bitcoin (BTC) 7.000 $ noktasını kırmak için mücadele ediyor ve 6.900 $ civarında sert bir dirençle karşı karşıya. Önde gelen kripto para birimi gün içinde yüzde 2 düştü ve şu anda OKEx’te 6.600 dolar civarında işlem görüyor..

Ether (ETH) de son 24 saat içinde hafif bir düşüş gördü ve OKEx’in spot piyasasında 137 $ civarında işlem gördü..

Üçüncü en büyük kripto olan Ripple’ın XRP’si gün içinde sadece yüzde 1 düşüşle 0,16 $ civarında bir dirençle karşı karşıya..

BTC, 6.900 $ seviyesinde önemli bir dirençle karşı karşıya

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

BTC dün 24 Mart’ta 6.500 $ civarında destek elde etmesine rağmen, toparlanma ivmesi güçlü değildi ve işlem hacimleri hala düşüktü. İlk olarak 6,900 $ seviyesinde bloke edildikten sonra, BTC ikinci denemede 6.800 $ ‘ı kıramadı..

OKEx’in pazar analizi ekibi, birleştirme aralığının alt kısmı kademeli olarak arttıkça, yüksek noktanın kademeli olarak azaldığına inanıyor. Bu, fiyat faaliyeti için alanın buna göre daraldığı anlamına gelir.

Perakende yatırımcılar için, uzun ve kısa pozisyonlar arasında seçim yapmanın riskleri vardır. Hakim güçler fiyatı kısa bir süre içinde aniden yükseltse bile, 7.000 $ ‘ı kıramazsa, fiyatın düşme riski vardır ve bir pin çubuğu oluşturur..

Öte yandan, ayılar fiyatı bastırırsa, 6.000 $ ‘ın altına düşmezse mevcut bölgeye hızla geri dönecektir..

Bu nedenle, saatlik seviyedeki yükseliş eğilimi çizgisi geçerliliğini sürdürürse, düşüş olasılığı düşüktür ve kritik bir noktada bir kopuşu beklemek ve ardından piyasaya girmek en iyisidir..

Satın alma hacmi düştükçe boğalar 7 bin dolara çıkmakta zorlanıyor

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, fiyatın sürekli olarak 7.000 dolara yükseldiğini gösteriyor. Görünüşe göre kırılma her an gerçekleşecek, ancak hacim çizelgesi bu sert direnç seviyesini kırmanın kolay olmayacağını gösteriyor çünkü satın alma hacimleri aslında azalıyor..

Bu, hacim seviyeleri önümüzdeki birkaç saat içinde iyileşemezse fiyatın düşebileceği anlamına gelir.

Yatırımcıların bu olasılık konusunda çok endişelenmesine gerek yok. Fiyat düzeltmesi yükseliş eğilimi çizgisinin üzerinde durabilirse, kısa bir konsolidasyon döneminden sonra bir kırılmanın hala bir şansı olabilir..


Bununla birlikte, fiyat trend çizgisinin altına düşerse ve geri tepme bununla bastırılırsa, bu, düşüşün beklenenden daha uzun süreceği anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6,900 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.000 $
 • Kısa vadeli destek: 6.400 dolar
 • Orta vadeli destek: 6.000 $

ETH, 145 $ ‘da kısa vadeli dirençle karşı karşıya

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH’nin kısa vadeli genliği dardır. Fiyatın 134 Dolar ile 145 Dolar arasındaki aralığı aşması hala zor..

Gün içinde boğaların veya ayıların aktivasyon belirtileri gösterip göstermediğine bakılmaksızın, yatırımcılar 155 dolarlık sert direnç noktasına ve 110 ile 120 dolar arasındaki güçlü destek alanının etkinliğine doğrudan dikkat edebilirler..

Yatırımcılar, 145 doları kırmanın sadece yükseliş gücünün güçlendiği anlamına geldiğini fark etmelidir. 155 dolar civarındaki direnç alanı kırılmadıkça, trendin konsolidasyon alanından çıktığı anlamına gelmez. Hacimlerin değişen durumu da dikkate alınması gereken bir diğer önemli faktördür..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 145 dolar
 • Orta vadeli direnç: 155 dolar
 • Kısa vadeli destek: 134 $
 • Orta vadeli destek: 120 dolar

XRP 0.165 $ ‘da direnç gösteriyor, tüccarlar kısa vadeli desteğe bakıyor.

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XPR için, son zamanlarda 0,1650 doların güçlü bir direnç noktası olduğu kanıtlandı. Ticaret hacmi artamazsa, mevcut direnç pozisyonunun kısa bir süre için kırılması zor olacaktır..

Bununla birlikte, daha düşük destek – yaklaşık 0.1600 $ – yeterince güçlü değil. Fiyat düşmeye başladığında, 0.1440 $ ilk etkili destek seviyesi olabilir..

Kısa vadede fiyat 0,1650 $ ‘ı aştıysa, uzun giriş için iyi bir zaman olmadığını unutmayın. Yatırımcılar, fiyatın dengelenmesini ve orta vadeli direnç seviyesi olan 0.1750 $ ‘ı geçmesini beklemeli..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1650 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1440 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1270 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map