Bitcoin seçim haftasında geçmiş direnişlerini kırdı ancak kararsızlık sonucu takip etti

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

ABD başkanlık seçimlerinin ilk sonuçları açıklandı. Birkaç günlük belirsizliğin ardından, büyük medya ağları Biden’ın hafta sonu zaferini ilan etti. Nihai çözüm için biraz zaman geçse de, son zamanlarda piyasaları rahatsız eden en büyük belirsizlik sona erdi. İlerlerken, piyasaların bu yıl ve bir sonraki yıl için makroekonomik geleceğe odaklanması muhtemeldir..

Özellikle, piyasa yükseldi ve Bitcoin (BTC), bazı eyaletlerdeki oy sayımlarının Perşembe gecesi Biden için dönmesinin ardından OKEx BTC Endeksi fiyatına göre 15.969 $ ‘a yükseldi. Bununla birlikte, medya nihayet Cumartesi günü Biden’in zaferini ilan ettikten sonra, Bitcoin 1.000 dolardan fazla geriledi ve 14.357 dolara kadar düştü..

Önde gelen dijital para birimi o zamandan beri toparlandı ve 15.000 $ ‘ın üzerinde işlem görüyor ve haftayı% 13’ün üzerinde kazançla kapattı. Piyasanın kararsızlığı sergilenirken, fiyat Aralık 2017 ve Ocak 2018’de oluşan kritik aylık direncin dışına çıkıyor..

OKEx BTC Endeks Fiyatı 9 Kasım TSİ 00.00 itibariyleOKEx BTC Endeks Fiyatı, 9 Kasım UTC 12:00 itibariyle. Kaynak: OKEx, TradingView

Başlıca altcoinlerden, sadece Ether (ETH) bu hafta Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve bu hafta ETH 2.0 depozito sözleşmesi ile artırıldı. yayınlandı. İyi kazanç sağlayan diğer altcoinler arasında, haftalık kazançları% 8 ila% 10 arasında değişen Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) ve Cardano (ADA) yer alıyor..

Aynı zamanda, tarihsel olarak Bitcoin ile yakından bağlantılı olan Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV’nin (BSV) geçen haftaki ralliden fayda sağlamadığını kaydettik. Piyasa, 15 Kasım’da çıkacak olan BCH hard fork’u konusunda da pek aktif değil..

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 11 / 2–11 / 8. Kaynak: TradingView

ETH’nin 400 doların üzerinde rahatlıkla olmasıyla, DeFi tokenleri de geçen Cuma gününden bu yana hızlı bir şekilde toparlanıyor ve iki aylık düşüşleri sona erdiriyor. Aave, haftalık% 66.78’lik bir artışla, Perşembe günkü en düşük 26 dolardan üç günde 56 dolara yükseldi..

Dahası, Uniswap’ın (UNI) fiyatı 1.8 $ ‘a düştü ve ardından 3 $’ da güçlü bir dirence ulaştı. yearn.finance’ın (YFI) performansı daha da çarpıcıydı, iki günde 7.500 $ ‘dan 17.538 $’ a yükseldi – şimdi yerleşti ve 14.000 $ aralığında işlem görüyor.

Aynı zamanda, güçlü temellerle toparlanmayı destekleyen DeFi protokolünün temel metrikleri büyümeye devam etti. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 13,8 milyar dolardan 14,9 milyar dolara yükseldi ve Uniswap’ın 2,9 milyar dolarlık TVL’si birinci sırayı aldı..

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 11 / 2–11 / 8. Kaynak: TradingView

CME en son (3 Kasım itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini yayınladı konum verileri 7 Kasım’da Bitcoin’in fiili fiyat hareketi bu raporlama döneminde sınırlıydı, ancak BTC’nin bu dönemin sonuna doğru fiyatında güçlü bir ivme kaydettiğini belirtmekte fayda var..

Son dönemde açık faiz 12.665’ten 11.278’e düşerek dört haftalık bir artışla sonuçlandı. Bu aşağı yukarı kurumsal yatırımcıların kar etmeye başladığını veya pozisyonlarını düşürdüğünü gösteriyor..

Varlık yöneticisi hesaplarının uzun pozisyonları 770’ten 800’e yükselirken, kısa pozisyonlar 0’da kaldı. Bu, bu hesapların sağlam yükseliş tutumunu gösteriyor ve sonuçlar varlık yöneticilerinin bir kez daha doğru tahminlerde bulunduğunu ortaya koyuyor..

Bu arada, kaldıraçlı fonların uzun pozisyonları son raporlama döneminde 5.462’den 4.379’a düştü, kısa pozisyonları ise art arda 9.010’dan 8.007’ye düştü. Sonuç olarak, kaldıraçlı fonlar geçen haftanın ikinci yarısında aşağıdaki artıştan yararlanamadı.

Varlık yöneticilerinin geçen haftaki önemli yükselişten sonra uzun pozisyonlarını eklemeye devam edip etmeyeceklerini veya biraz kâr alıp almayacaklarını izlemeye devam edeceğiz..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Kaldıraçlı fonların sayısı, uzunlar ve şortlar. Kaynak: Quandl

Bitcoin’in 15.000 doların üzerine çıkmasıyla, bazı piyasa verileri aşırı ısınma belirtileri göstermeye başlıyor. Davranışsal finans veri sağlayıcısına göre sentix GmbH, Bitcoin için duyarlılık, 2017 pazar patlaması sırasında önceki zirveyi aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, BTC vadeli işlemlerinin açık faizi, skew verilerine göre 17 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesinden 0,1 milyar dolar düşüşle 5,6 milyar dolara yükseldi..

Bitcoin ve Bitcoin’in fiyatı için duyarlılık. Kaynak: sentix GmbH

Bu hafta ileriye bakıyorum

ABD seçimlerinden sonra, Cboe Volatilite Endeksi, VIX, sert bir şekilde düştü – 40’tan yaklaşık 25’e. Tarihsel olarak, VIX’in daha düşük bir aralıkta olması genellikle Bitcoin fiyat değerlenmesini destekledi. Dolar endeksi de 92 bölgesinde bir önceki düşük seviyelerine geriledi. Altın, zayıf dolar nedeniyle geçen hafta 1.880 dolardan yaklaşık 100 dolara yükseldi ve piyasa katılımcıları, Bitcoin’in seçim sonrası değişikliklere tepkisine dikkat etmelidir..

Kriptoda, Bitcoin Cash hard forkuna 15 Kasım’da başlayacak, ETH ise Ethereum 2.0’ın yaklaşan lansmanına tepki vermeye devam edebilir..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map