Bitcoin, Ribaund Şansı İçin 7.200 Dolar’ı Kıracak veya 6.900 Dolar Üzerinde Stabilize Olacak

17 Nisan Cuma: Kripto piyasaları son 24 saatte hafif bir büyüme görüyor. Bitcoin (BTC) günde yüzde 1’in biraz üzerinde yükseldi ve 7.100 $ civarında işlem görüyor..

Ethereum (ETH) yaklaşık yüzde 2 arttı, hala 176 dolarlık dirençle bastırıldı..

Ripple’ın XRP’si düşüş kanalında kalıyor ve 0,19 doların biraz altında işlem görüyor..

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in 1 saatlik grafiği bir W modelinin oluştuğunu gösteriyor – fiyat 7.200 dolardan düştükten sonra geçici olarak 6,900 dolarda sabitlendi. Bu, 6,900 $ boyun çizgisi olduğu için, desenin başarılı bir şekilde oluşturulacağı anlamına gelir..

Bununla birlikte, 7.200 dolar, boğalar için hala sert bir direnç noktasıdır, çünkü yoğun hacimden sonra seviye çok düşürülmüştür. Üst direnç gücü ile karşılaştırıldığında 6.900 dolarlık destek daha zayıf. Trend bir süre için yeni bir patlama yapamazsa, fiyatın altına düşmesi mümkündür.

6.500 $ civarında oluşturulan çok sayıda uzun pozisyon nedeniyle, kısa vadede bu noktanın altına düşmek zordur. Bununla birlikte, yükseliş 7.200 doları test etmeye çalışırsa, bu yatırımcı güvenini etkileyecektir. Bu durumda, panik satışının gerçekleşmesi ve fiyatın 6.150 ABD doları civarında yeni destek bulmak için fiyatın 6.500 ABD dolarının altına düşmesine yol açması mümkündür..

Günlük BTC grafiği devam eden konsolidasyonu gösteriyor

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Aslında, Bitcoin’in günlük trendine bakıldığında, fiyat konsolidasyonunun hala devam ettiği kesinlikle açık. Bununla birlikte, bununla geçen hafta arasındaki fark, yükseliş eğiliminin kademeli olarak yeniden canlanmasıdır..

BTC’nin hacim tablosu, satın alma hacmi istikrarlı bir şekilde büyüdüğü için canlanmanın bir göstergesi olabilir. Belirlenmesi açık olmasa da, yatırımcılara boğaların şu anda 6.500 doların üzerindeki satış baskısını yönetebildiklerine dair bir sinyal veriyor..

Önümüzdeki ay Bitcoin’in yarılanma günü yaklaşırken, şu anda piyasa bir fırtına öncesi sakinlik gibi. Konsolidasyon süresi ne kadar uzun sürerse, daha sonraki kırılma o kadar güçlü olacaktır. Orada, kısa vadeli tüccarlar dışındaki çoğu yatırımcı, boğalar ve ayılar neredeyse dengeli olduğundan ve hangi yön açılırsa açılsın kaybetmenin kolay olduğu için şu anda ticaret yapmamanın daha iyi olduğunu belirtmelidir. Trendin mevcut alanın üst veya alt kenarını kırıp geçemeyeceğini görmek için beklemek, ardından pazara girmek daha iyidir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.200 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.500 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6,950 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 6.550 ABD doları

165 $ ‘da ETH testi önemli destek

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH şu anda 165 $ ‘lık kritik desteği test etmek için aşağı doğru hareket ediyor. Trend, 176 $ ‘da son zirveyi test edebilir veya hatta kırabilir..

Dün toparlanma sırasındaki hacme bakılırsa, toparlanmanın güçlü olduğu açık. Hafta sonu dinlenme döneminden sonra, boğaların önümüzdeki hafta tekrar 176 doları test etmek için fiyatı yükseltmeleri muhtemeldir..

Bu nedenle, yatırımcılar 165 $ ‘ın etkinliğine odaklanmalıdır. Fiyat 165 doların altına düşerse eğilim tekrar 150 dolar civarında destek bulacak. Bu belki de en zayıf durumdur, çünkü o zaman bir M topunun oluşması ve daha fazla geri çekilme olabilir..


Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 176 dolar
 • Orta vadeli direnç: 180 dolar
 • Kısa vadeli destek: 165 $
 • Orta vadeli destek: 150 $

Fiyat düşüş kanalında kalırken XRP boğaları zayıf kalıyor

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin saatlik grafiği, boğaların zayıf olduğunu gösteriyor – fiyat dün düşüş kanalının üst sınırını kırmış olsa da, işlem hacmi kırılma döneminde azaldı. Bu model, kopmanın yanlış olma olasılığını artırır.

Beklenti olarak, trend geri düştü ve tekrar düşüş kanalına döndü ve fiyat şimdi üst sınır tarafından bastırıldı. OKEx analist ekibi, yatırımcılara bir kopuşa karşılaştırmalı hacimlerin eşlik etmemesi durumunda büyük olasılıkla yanlış veya tuzak olduğunu hatırlatıyor..

Kısa vadede 0,1900 dolarlık direnç gücünü ve 0,1855 dolarlık destek etkinliğini fark etmek daha iyidir. Eğilim, üst kenarı tekrar etkili bir şekilde kıramazsa, üçüncü kez test etmekte başarısız olduğu ve gelecekte kenarın kırılması çok daha zor hale geleceği anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0.1900 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1940 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1860 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1820 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map