Bitcoin Rebound 7.200 Dolar Tarafından Bastırıldı, Ancak Aşağıya Doğru Hareket Sınırlı: Kripto Piyasası Günlük

16 Nisan Perşembe: Kripto piyasaları son birkaç saat içinde keskin bir büyüme görüyor. Bitcoin (BTC) günde yüzde 3 artarak 7.000 dolar direnç seviyesinin üzerinde işlem görüyor..

Ethereum (ETH), son 24 saatte yüzde 7 artarak ve 170 dolara doğru hareket ederek daha da fazla büyüme gördü..

Ripple’ın XRP’si ise sadece yüzde 2 artarak daha mütevazı bir şekilde büyüdü. Şu anda 0.189209 $ ‘dan kripto para, 0.19 $’ ın biraz üzerinde kısa vadeli direnç seviyesine yakın işlem görüyor..

6,5 bin dolarlık destek güçlü

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin, son iki saatte büyük bir toparlanma yaşadı. Önemli destek alanından 6.500 dolar civarında pompalanan fiyat şimdi 7.200 dolarlık direnci kırmaya çalışıyor..

OKEx’in pazar analizi ekibi, 6.500 doların daha önce 2019’un sonunda yoğun bir ticaret alanı olduğunu ve ardından geçen ay başlayan konsolidasyon alanı olduğunu belirtti. Bu göz önüne alındığında, bu alandaki destek gücü güçlü olacak ve şu anda düşüş fonlarının fiyatı bu seviyenin altına itmesi zor olacak..

Ek olarak, 6.500 $ ‘a yakın pozisyon aynı zamanda birçok yatırımcı için zihinsel bir pazarlık avı fiyatıdır, bu nedenle, oradan bir toparlanma genel olarak tahmin edilebilir. Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) ile fiyat tablosu arasındaki alt fark da bir toparlanma gösterdi..

Yatırımcılar, bu sefer ribaund hacminin yüksek bir seviyeye çıktığını unutmamalıdır. Önümüzdeki birkaç saat içinde fiyat daha uzun bir üst gölgeyle kapanırsa, bu toparlanmanın sona erdiği anlamına gelebilir. Aksi takdirde, hacimler daha düşük bir seviyeye geri dönmezse, gelecekte 7.400 $ civarında yüksek noktayı test etmek mümkündür..

Bitcoin’in günlük grafiği konsolidasyonu gösteriyor

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Görüşümüzü günlük grafiğe kaydırdığımızda, eğilimin hala konsolidasyonda olduğu ve aralığın 7.500-6.500 $ arasında, neredeyse 1.000 $ hareketli alan olduğu açık..

Bu istikrarlı eğilim, perakende yatırımcıları tuzaklarına girmeye çekmek için hızlı dalgalanma modelini kullanan ve ardından sayaçları onlardan emen balinaların eylemi olarak görülebilir..

Mayıs ayında BTC’nin yarılanmasından önce, eğilimin son dönemde konsolide olmaya devam etmesi ve ana fonların uygun buldukları anda fiyatı yükseltmesi olasıdır. Bu nedenle, fiyat yarılanmadan önce daha düşük bir seviyeye düşerse, uzun bir pozisyona girmek için iyi bir şans olacaktır. Bununla birlikte, fiyat 7.000 $ ‘da dengelenebilirse, yükseliş gücü beklenenden daha güçlü olacaktır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6,950 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.100 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.750 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 6.550 ABD doları

ETH daha da güçlü bir toparlanma görüyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

BTC ile karşılaştırıldığında, bugün ETH’nin toparlanması nispeten daha güçlü. En yüksek fiyat neredeyse bir önceki yüksek olan 176 dolara dokundu. Eğilim bastırıldığından ve geri çekilme sinyali ortaya çıktığından, 165 dolar civarında destek pozisyonu önemli olacak. Geri çekilme desteklenebilirse ve stabilize olursa, trend 180 $ ‘lık sert direnci test edebilir..

ETH’nin hacim grafiği, dün geri çekilmenin gücünün 13 Nisan’dakinden daha zayıf olduğunu gösteriyor. Bu, saatlik eğilim aşağı yönlü olmasına rağmen alanın sınırlı olduğu anlamına geliyor. Son birkaç saat içinde artan yoğun yükseliş hacmi ile birleştiğinde, kısa vadede yeni bir düşüş yaratmak zor olacak..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 176 dolar
 • Orta vadeli direnç: 180 dolar
 • Kısa vadeli destek: 165 $
 • Orta vadeli destek: 150 $

XRP’nin kırılması etkili olmayabilir

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP, düşüş kanalı boyunca hareket etmeye devam ediyor. Kripto para biriminin son iki ribaundunun tepesi, kanalın üst kenarı tarafından bloke edilmişti. Teorik olarak, üst kenar fiyatı üçüncü kez bloke edebilirse, kanalın etkinliğini kanıtlar..

Son birkaç saat içinde, eğilim bir kez üst sınırı aşmış olsa da, hızla geri düştü ve şimdi onun tarafından bastırılmış durumda. Bu nedenle, yatırımcılar, kırılmanın muhtemelen yanlış olduğunu unutmamalıdır. Fiyat yüksek bir alım hacmi ile tekrar yükselebilirse, kırılma etkili kabul edilebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1940 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1960 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1870 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1820 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map