Bitcoin, piyasa aşırı ısınma belirtileri gösterdiği için yeni ATH’yi 28K $ olarak belirledi

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Yıl sona ererken, Bitcoin Cuma günkü üç aylık vadeli işlemler ve opsiyonlar anlaşmasının ardından yükseldi ve OKEx BTC Endeksi fiyatına göre Pazar günü en yüksek fiyatı olan 28.365 $ ‘a ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple ile ilgili soruşturması, geçen hafta yeni rekorlar kırmaya devam ederken, önde gelen dijital para birimi üzerinde büyük bir etkiye sahip görünmüyor..

Bununla birlikte, Bitcoin’in yükselişi altcoinleri artırmadı ve BTC’nin piyasa değeri hakimiyeti Pazar günü% 71,57’ye ulaştı ve Mart 2017’den bu yana ilk kez% 70’in üzerine geri döndü. , 2019,% 69.90’a ulaştığında.

Özellikle, BTC vadeli işlemlerinin toplam açık faizi 25 Aralık üç aylık ödeme tarihinden sonra düşmedi, bunun yerine OKEx liderliğindeki 8.9 milyar dolarlık bir rekora daha ulaştı. çarpıklık verileri. Vadeli işlemler piyasasındaki yüksek hacimlerle birleşen bu artan açık ilgi, piyasanın iyimserliğini yansıtıyor..

BTC vadeli işlemleri açık faizi birleştirdi. Kaynak: çarpıklık

Bu iyimserlik, BTC vadeli işlemlerinin yıllık bazda üç aylık temelini Şubat ortasından bu yana en yüksek seviyesine itti, çünkü çoğu borsada rakam% 20’nin üzerine çıktı. Mevcut, yüksek vadeli işlem primi, yatırımcıların vadeli işlem piyasasında kısa bir satış pozisyonuna karşı spot piyasada BTC satın alabilecekleri arbitraj fırsatları sunar. Daha önce bu göstergenin 23 Haziran 2019 ve 14 Şubat 2020’de bu kadar yükseklere ulaştığını belirtmekte fayda var, her ikisi de Bitcoin’in bir hafta içinde büyük gerileme yaşadıktan sonra..

BTC vadeli işlemleri, üç aylık periyotlarla yıllıklandırıldı. Kaynak: çarpıklık

Altcoin sezonu belirtisi yok

Geçtiğimiz hafta, en iyi performans gösteren Litecoin (LTC)% 12 artışla ve Ether (ETH) Pazar günü yapılan yakalama rallisi sırasında% 10 kazanç elde ederken, büyük altcoinler geçen hafta Bitcoin’den daha iyi performans gösteremedi. XRP, SEC haberi nedeniyle% 50 düştü, ancak piyasa bunun nasıl daha da gelişeceğini görmeyi bekliyor..

Bitcoin yeni yükselişler kaydetmiş olsa da, özellikle kurumsal yatırımcılar büyük ölçüde Bitcoin’e odaklandıklarından, altcoinlerin yükselmeye başlaması için daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceği görülüyor. Tipik olarak, tüccarlar Bitcoin’den kar elde etmeye ve bunları alt pazara eklemeye başladığında altcoinler hareket etmeye başlar..

Başlıca altcoinlerin haftalık getirileri, 12 / 21–12 / 27. Kaynak: TradingView

DeFi’de kilitlenen toplam değer 20 milyar doları aştı

Bir yılı geride bırakan DeFi alanında DeBank verileri, protokollerde kilitlenen toplam değerin ilk kez 22 milyar doları aştığını gösteriyor. TVL açısından mevcut ilk üç protokol WBTC (3,1 milyar dolar), Maker (2,8 milyar dolar) ve Uniswap (2,1 milyar dolar)..

DeFi’de kilitlenen toplam değer. Kaynak: DeBank


Getiriler açısından Synthetix (SNX), üst üste ikinci hafta büyük DeFi tokenleri listesinin başında yer alarak geçen hafta% 37 artış kaydetti. Öte yandan, hafta boyunca SushiSwap (SUSHI) ve Uniswap (UNI) göz ardı edilebilir değişiklikler yaşarken, yearn.finance (YFI)% 10 düştü.. 

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 12 / 21-12 / 27. Kaynak: TradingView

Bu hafta ileriye bakıyorum

Üç büyük ABD hisse senedi endeksi Noel tatilinden önce ikinci gün üst üste yükseldi. Bu arada, hisse senedi endeksi vadeli işlemleri, Başkan Trump’ın 900 milyar dolarlık yeni bir teşvik paketini imzalamasının ardından bugün kazançlar gördü ve bu hissiyatın bir kısmının Bitcoin’i de artırmasını bekleyebiliriz..

2020’ye dönüp baktığımızda, COVID salgını ekonominin Büyük Buhran’dan bu yana en kötü daralmasını yaşamasına neden oldu. Ancak, hisse senedi piyasası Mart ayında çok hızlı bir şekilde geriledikten sonra, V şeklinde bir tersine dönüş yaptı ve zamanlamadan yararlanan yatırımcılar hem hisse senetlerinden hem de Bitcoin’den büyük getiri elde etmeyi başardı..

Şu anda olduğu gibi, aşırı gevşek para politikası ve çok düşük Hazine bonosu getirileri, parayı riskli varlıklara zorlayarak fiyatları genel olarak yükseltti. 2021’e girerken, yatırımcıların Fed’in bilanço daralmasının takvimini ve faiz oranlarındaki artışla tetiklenen olası bir piyasa gerilemesini daha fazla dikkate alması gerekecek..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Feragatname:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map