Bitcoin, perakende ve kurumsal kullanıcılar yığın satışları olarak şimdiye kadarki en iyi ikinci haftayı yayınladı

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Yedi haftalık art arda kazançların ardından Bitcoin (BTC), OKEx BTC Endeks fiyatına göre 18.448 $ ‘dan ikinci en yüksek haftalık kapanışını açıkladı. Coin Metrics’ten alınan veriler, Bitcoin’in piyasa değerinin geçen Cumartesi günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 347 milyar dolara ulaşarak Aralık 2017 rekorunu kırdığını gösteriyor..

BTC'nin piyasa değeri - 11/23Bitcoin’in piyasa değeri. Kaynak: Coin Metrikleri

Geçen hafta BTC’nin fiyatı% 14.35 artarken, büyük altcoin’ler de yükseldi. Sadece TRON (TRX), Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV (BSV) geçen hafta deforme olmamıştı, XRP ise haftalık% 62,84 oranında büyük bir kazanç sağladı. Cardano (ADA) ve OKEx’in yerel jetonu OKB, sırasıyla% 43.63 ve% 34.04 kazançla takip etti. Diğer büyük altcoinler genellikle% 20 ila% 30 artış gösterdi.

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 11 / 16–11 / 22.Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 11 / 16–11 / 22. Kaynak: TradingView

Fiyattaki artışın devam etmesiyle birlikte, BTC vadeli işlemlerinin toplam açık faizi 7 milyar doları aştı ve göre tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. çarpıklık verileri. OKEx, 1,18 milyar dolarlık OI ile listenin başında yer alırken, CME’nin OI’si ilk kez 1 milyar doları aştı..

Yükseliş ivmesi devam ederken, borsalardaki kalıcı swapların fonlama oranları yükselme eğilimindedir. Fonlama oranı artışı, 20 Kasım’dan bu yana oldukça dikkat çekiciydi, bu da perakende yatırımcıların fiyat artışının peşinde olduğunu ve kısa vadede koşulların aşırı ısındığını gösteriyor..

Pozitif fonlama oranları, uzun ürünlerin baskın olduğu anlamına gelirken, aşırı yüksek fonlama oranlarındaki durgun fiyatlar, uzun ürünlerin azalmasına neden olarak keskin düzeltmelerle sonuçlanabilir..

Bitcoin kalıcı takas finansmanıBTC sürekli takas finansmanı. Kaynak: çarpıklık

Bu arada CME, en son (17 Kasım itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini yayınladı. konum verileri 21 Kasım’da Bitcoin, bu raporlama döneminde yükseliş ivmesini sürdürdü ve piyasa iyimserliği yayılıyordu..

Açık faiz 11.311’den 11.509’a yükseldi ve iki haftalık artışları sürdürürken, toplam OI henüz iki hafta önceki rakamı aşmadı. Bu, piyasa halihazırda önemli kazanımlar elde ettiğinde, uzun süre devam etme konusundaki isteksizliğin bir işareti olarak görülebilir..

Rapora göre, varlık yöneticilerinin uzun pozisyonları 832’den 845’e yükseldi ve kısa pozisyonları yediden dörde düştü. Aynı zamanda, kaldıraçlı fonların uzun pozisyonları 5.097’den 5.305’e ve kısa pozisyonlar 7.881’den 8.097’ye yükseldi. Diğer raporlanabilir hesaplar, hem uzun hem de kısa pozisyonlardaki pozisyonlarını düşürerek risk kontrol önlemlerine işaret etti. Bununla birlikte, genel olarak, kurumsal yatırımcılar piyasada yükselmeye devam ediyor.

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Kaldıraçlı fonların sayısı, uzunlar ve şortlar. Kaynak: Quandl

DeFi sektöründe, son istismarlara rağmen, birçok DeFi token, Bitcoin artmaya devam ederken arka arkaya üç hafta boyunca hala yüksek seyrediyor. En iyi performans gösterenlerden biri, yaklaşık% 40 artışla yearn.finance (YFI) oldu. YFI çekirdek ekibi ve geliştiricileri, merakla beklenenleri oluşturmaya devam ediyor. Yearn V2 kasaları, Jetonun oldukça değişken fiyat hareketi, onu aktif tüccarlar arasında favori haline getirirken.

Uniswap’in (UNI) ödülleri geçtiğimiz Salı günü sona erdi ve son Haftalık Piyasa İzleme Bülteni’nde belirttiğimiz gibi, daha yüksek getiri için fonlar SushiSwap’e (SUSHI) aktarılıyor. Tahliye, SushiSwap’in kilitli toplam değerinin hızla arttığını gördü ve jeton da haftalık% 33 değer kazandı.

Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 11 / 16–11 / 22Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 11 / 16–11 / 22. Kaynak: TradingView

Öte yandan, UNI% 3,26 kaybetti ve onu haftanın en kötü performans gösteren DeFi tokenı yaptı. Bu arada, Uniswap’in topluluk yönetişim mekanizması test ediliyor ve Perşembe günü Uniswap, DeFi’nin TVL açısından en büyük protokolü olmaktan beşinci sıraya düştü. Bu, piyasa katılımcıları arasında teşvik sistemlerine duyulan ihtiyaç hakkında yenilenen bir tartışmaya yol açtı..

Bununla birlikte, genel olarak, DeFi ekosisteminin TVL’si bugün 14,59 milyar dolarlık yeni bir rekor kırdı. Borç Verme Protokolü Yapıcı (MKR), DeFi Pulse’a göre projenin TVL’si 2,71 milyar dolara yükselirken en üst sırayı geri aldı..

DeFi'de kilitli toplam değerDeFi’de kilitlenen toplam değer. Kaynak: DeFi Nabız

Bu hafta ileriye bakıyorum

CBOE Volatilite Endeksi (VIX), iki haftadır son aralığının alt sınırı olan 22 civarında geziniyor ve 25’in üzerine çıktığında, hisse senetleri ve Bitcoin gibi riskli varlıklar üzerinde düzeltme baskısı olacak. Ayrıca bu Perşembe Şükran Günü, ardından uzun bir hafta sonu ve kurumsal kripto alımları tatilden etkilenebilir..

Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi Aralık ayı başında geliyor ve piyasa gelişmeleri takip ediyor. Göre Eth2 Başlatma Pedi, 292.672 ETH zaten hisseli ve artıyor.

Genesis bloğunu başlatmak için minimum 524.288 ETH gereklidir ve bu süreç artık hızlanma belirtileri gösteriyor ve bu da ETH talebinde bir artışa neden oluyor..

ETH’nin fiyatı güçlü bir direnç seviyesi olan 570 $ ‘ı aştı ve yakında bir sonraki direnci 618 $’ da test edebilir. Ancak, daha düşük destek seviyesi hala 550 dolar civarında.

ETH 2.0 toplam değeri ve ETH fiyatıETH 2.0 toplam değeri ve ETH fiyatı. Kaynak: CryptoQuant

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map