Bitcoin Öne Çıkıyor, Ancak Uniswap, UNI Lansman Hype ile Öne Çıkıyor

Market Watch Weekly, her hafta kripto piyasalarının ve gelişmelerin bir incelemesidir..

Bitcoin (BTC) fiyat hareketi geçen hafta% 6,63 artarak güçlendi. Önde gelen dijital para birimi, geçen Pazartesi 10.300 $ civarında açıldı ve ardından bir konsolidasyon aşamasına girmeden önce hızla 10.800 $ ‘a yükseldi. Cumartesi günü BTC, OKEx BTC spot fiyatına göre haftalık 11.179 $ ‘lık bir baskı yaptı, ancak fiyat o zamandan beri düştü. Genel olarak, Bitcoin şu anda 11.200 $ ‘da dirençle karşı karşıya kalırken, güçlü destek 10.800 $ civarında görülebilir..

OKEx’in BTC Spot 1 saatlik grafiği – 9/21. Kaynak: OKEx, TradingView

Bu arada, büyük altcoinlerin hiçbiri Bitcoin’in kazançlarına ayak uyduramadı. En iyi performans gösteren Ether (ETH) yalnızca% 4,60 arttı. DeFi verim çiftçiliğindeki yüksek verim nedeniyle, para genellikle büyük altcoinlerden akar.

Chainlink (LINK), TRON (TRX) ve Polkadot (DOT) sırasıyla% 16.93,% 10.03 ve% 9.37 düşüşle en kötü performansı gösterdi. LINK, Ağustos ortasının en yüksek seviyesi olan 20 $ ‘dan% 50’den fazla düştü ve haftanın sonunda 10 $ destek çizgisinin altında işlem görüyordu..

Başlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri, 9 / 14–9 / 20. Kaynak: TradingView

CME en son (15 Eylül itibariyle) Bitcoin vadeli işlemlerini yayınladı konum verileri 19 Eylül’de Bitcoin fiyatları bu raporlama döneminde toparlanmaya devam etti ve açık faiz önceki 8.198’den 9.383’e sıçradı, bu da piyasanın istikrarının katılımın artmasına izin verdiğini gösteriyor..

Rapora göre, kaldıraçlı fon hesapları uzun pozisyonlarının hafif bir artış göstererek 2.758’den 2.819’a yükselirken, kısa pozisyonları aynı dönemde 4.661’den 5.224’e yükseldi. OI’deki bu değişiklik, kısa vadeli faizde toparlanma gösterse de, kaldıraçlı fonların orta vadeli beklentiler hakkında tamamen net olmadığını da gösteriyor..

Bu arada, varlık yöneticisi hesapları tarafından tutulan uzun pozisyonlar keskin bir şekilde 256’dan 717’ye yükseldi ve bu da net bir yükseliş duruşuna işaret ediyor. Bununla birlikte, bunun aksine, diğer raporlanabilir hesaplar açısından, uzun pozisyonlar 1.729’dan 1.653’e düştü ve kısa pozisyonlar 2.028’den 2.766’ya yükseldi. Bu kısa pozisyon seviyesi, Ağustos ortasından bu yana en yüksek seviyedeydi ve bu, geçen haftaki toparlanmaya olan güven eksikliğine işaret ediyor..

Genel olarak, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin fiyat hareketini çevreleyen belirsizlikle uyumlu bir tutarlılık yoktur..

CME Bitcoin vadeli işlem verileri – Kaldıraçlı fonların sayısı, uzun ve şort sayısı. Kaynak: Quandl

DeFi sektörüne bakıldığında, Uniswap (UNI) şüphesiz geçen haftanın en önemli olayıydı. UNI başlangıçta 3 $ ‘dan fiyatlandırıldı ve OKEx’in listelemesinin ikinci gününde 8.75 $’ a kadar yükseldi, ancak o zamandan beri geri çekilmeye başladı. Şu anda hala 5 doların üzerinde işlem görüyor, bu da uygun kullanıcılara sunulan ücretsiz 400 UNI airdropunun şu anda 2.000 dolardan fazla değerinde olduğu anlamına geliyor..

Özellikle, diğer büyük DeFi tokenleri,% 20’den fazla dalış yapan yaklaşık 10 token ile düştü. Bu tokenler genellikle iki hafta önce hızlı artışlar görmüştü ve muhtemelen kar elde etme ile karşı karşıya..

Yearn.finance (YFI) geçen hafta değerinin% 21,23’ünü kaybederken, YFI çatalı DFI.money (YFII)% 30,89’luk düşüşle en kötü performansı gösterdi. SushiSwap (SUSHI) de UNI’nin lansmanından kaynaklanan rekabet nedeniyle% 23,18 düştü.


Başlıca DeFi tokenlerinin haftalık getirileri, 9 / 14–9 / 20. Kaynak: TradingView

Göre DeBank, merkezi olmayan borsa Uniswap, bu sabah itibarıyla kilitlenen toplam değer açısından 2,2 milyar dolarlık bir rekor kırdı. Merkezi olmayan değişim artık Maker (MKR) ve Curve (CRV) ‘nin önünde.

Tüm DeFi protokollerinin TVL’si bugün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11,33 milyar dolara ulaştı ve bu, DeFi patlamasının hala devam ettiğini ve hala nişe para aktığını gösteriyor..

DeFi protokollerinde kilitli toplam değer – 9/21. Kaynak: DeBank

Bu hafta ileriye bakıyorum

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi bu hafta, şu anda piyasadaki belirsizliğin en büyük nedenlerinden birini ele alan başka bir ekonomik teşvik turu başlatabilir. Bu arada geçen hafta yatay işlem görmeye devam eden Cboe Volatilite Endeksi bu hafta değişim için izlenmelidir. Endeks tekrar yükselmeye başladığında, borsa ve Bitcoin muhtemelen yenilenmiş bir baskı ile karşı karşıya kalacak..

Kriptoda, YAM Finance yeniden başlatıldı Avalanche (AVAX) ana ağını başlatacak ve Pazartesi günü ilk listeye başlayacak. SushiSwap, yeni mayınlı SUSHI’nin üçte ikisinin altı ay boyunca kilitleneceği ve toplam token sayısını 250 milyonla sınırlayacağı ve yeni kuralın iki gün içinde yürürlüğe gireceği yeni bir oylamayı geçti. Son olarak, NEO’nun DeFi projesi Flamingo, likidite madenciliği platformunu 23 Eylül’de resmen başlatacak..

OKEx tüccarı değil misiniz? Ticarete nasıl başlayacağınızı öğrenin!

OKEx Insights, pazar analizleri, derinlemesine özellikler ve orijinal araştırmalar sunar & kripto uzmanlarından seçilmiş haberler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map