Bitcoin Madencilik Zorluğunda Büyük Düşüş Görüyor, Ancak Madenciler Hala Hayatta: Haftalık Piyasa İzleme

Bitcoin (BTC) fiyatındaki artış, geçen hafta hızlı bir toparlanmanın ardından bu hafta yavaşladı. Geleneksel pazarlarda S&P gül Yüzde 10.21 bu hafta, haftalık en büyük kazanç Mart 2009’dan beri Amerika Birleşik Devletleri Kongresi olarak oy verdi ABD tarihinin en büyüğü olan 2 trilyon dolarlık teşvik faturasını geçmek. Hareket, koronavirüsün küresel yayılmasının (COVID-19) etkilerinin neden olduğu ekonominin acısını hafifletmeyi amaçlıyor..

Bu hafta altın vadeli işlemleri de yükseldi Yüzde 9.5, onların en büyük haftalık kazanç Eylül 2008’den beri. Bitcoin aynı ticaret döneminde yaklaşık yüzde 7 arttı, ancak ABD borsası kapandıktan sonra düştü..

Bitcoin ve ABD hisse senetleri farklılaşmaya devam ediyor. 90 günlük Pearson Korelasyon katsayısı BTC ve S arasında&P 500, 17 Mart’ta 0.598 zirvesinden 27 Mart’ta 0.516’ya düştü. Coinmetrics.

OKEx BTC / USDT ve S&P 500 Vadeli İşlem Saatlik Fiyatı. Kaynak: Tradingview

Madencilik zorluğunda dramatik bir düşüş

Şubat sonundan bu yana Bitcoin fiyatının düşmesi nedeniyle, kripto para biriminin ağı, madencilik zorluğunda dramatik bir değişikliğe uğradı. 26 Mart’ta. Madencilik zorluğu düştü Yüzde 15.95 13.91T’ye göre Oklink.com

Bu beşinci kez Bitcoin tarihinde ağın zorluğunu yüzde 10’dan fazla azalttığı ve şimdiye kadarki en büyük düşüştür. mutlak hashing gücü Glassnode’a göre.

NovaBlock madencilik havuzundan gelen verilere göre, Bitcoin’in en büyük zorluk düşüşü yüzde olarak, yüzde 18 düşüşle 1,47 milyondan 1,20 milyona düştüğü 31 Ekim 2011’de gerçekleşti. Zorluktaki düşüş, yeni basılan Bitcoin için daha az madencinin rekabet ettiğini, çünkü bunu yapmak daha az karlı hale geldiğini gösteriyor..

Oklink’in BTC yarılanmasına göre geri sayım sayfası, Bitcoin yarılanmasının 12 Mayıs civarında gerçekleşmesi bekleniyor. Bitcoin’in blok ödülü, blok başına 12.5 jetondan, yarılanma sonrası 6.25’e düşecek. Kullanıcılar sayfadan canlı olarak geri sayımı izleyebilir.

Bitcoin Zorluğuna Karşı Fiyat. Kaynak: Glassnode

Bitcoin madencileri pes etmiyor

Göre Tokenanalyst verileri Kurucu ortak ve CEO Jai Prasad’ın Twitter’da aktardığı gibi, madenci bakiyeleri, COVID-19 nedeniyle fiyat düşüşüne rağmen düşmüyor. En iyi madenciler ve havuzlar her zamanki gibi iş başında. Ancak maden ocaklarının ortalama satış fiyatı, Şubat ayı ortalarında Çin Bahar Festivali öncesindeki fiyatla karşılaştırıldığında yüzde 30-50 düştü. madenci röportajı Odaily tarafından.

Bitmain CEO’su Wu Jihan dedim içinde görüşme Bu hafta, 2020’de Bitcoin’in fiyatı konusunda nispeten iyimser. Ekonomik faaliyetlerin toparlanması ve hükümetlerin niceliksel gevşeme politikaları nedeniyle, finansal varlıkların fiyatının düzelmesi gerektiğine inanıyor..

Dahası, yeni bir Bitmain madencilik teçhizatı türü olan Antminer S19 gitti satılık geçen hafta 24 saat içinde tükendi. S19’un bilgi işlem gücü, şu anda en gelişmiş madencilik teçhizatı olan 110T’ye ulaştı ve rakiplerinin önemli ölçüde önünde..

 Toplu Madenci Bakiyesi. Kaynak: Tokenanalyst


Yükseliş eğilim çizgisi geçersiz

27 Mart’taki OKEx piyasa analiz ekibine göre, Bitcoin’in fiyatı Cuma günü kısa ve orta vadeli bir zaman dilimi için çok önemli bir seviye olan 6.400 doların altına düştü. Fiyat, saatlik grafikteki yükseliş trendini kırdı. Önde gelen kripto para birimi, baskı anında 6.200 dolar civarında işlem görüyor.

OKEX BTC / USDT Fiyatı. Kaynak: OKEx

Belirli bir süre içinde net uzun ve kısa pozisyonlara sahip kullanıcıların oranını gösteren BTC Uzun / Kısa Oranı, 28 Mart Cumartesi günü 0,67’ye kadar düşen bir düşüşün ardından şu anda 0,96’ya geri dönüyor. kısa pozisyonlarla hala uzun pozisyondan biraz daha yüksek.

BTC Uzun / Kısa Oranı 3 / 22-3 / 30. Kaynak: OKEx Türev İşlem Verileri

Yeni Bitcoin vadeli işlem çeyrek sözleşmesi (BTCUSD0626), Hong Kong saatine göre Cuma öğleden sonra başlatıldı. Aşağıdaki grafik, çeyrek-gelecek ve baskı zamanında spot fiyatlar arasında 44 $ ‘lık negatif bir prim gösteriyor, bu da piyasa katılımcılarının çoğunun spot fiyatın ileriye doğru düşmesini beklediğini gösteriyor..

BTC Üç Aylık Gelecek Baz 3 / 22-3 / 30. Kaynak: OKEx Türev İşlem Verileri

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map