Bitcoin Konsolidasyon Alanına Girdikten Sonra Hala 7 Bin Dolarlık Desteğin Etkinliğine Bakıyor: Kripto Piyasası Günlük

7 Nisan Salı: Cryptocurrency piyasaları bugün sağlam bir şekilde yeşil.

İlk üç kripto para arasında, Ether (ETH), 175 $ civarında işlem yapmak için yüzde 13’ün üzerinde artışla gün içinde en fazla büyümeyi gördü. Madeni para, dün 3 Nisan Cuma gününden beri işlem gördüğü 145 dolarlık alandan başlayarak önemli ölçüde büyüdü..

Bitcoin (BTC) de son birkaç gün içinde güçlü bir büyüme gördü ve hemen düşmeden 7.000 doların ötesine geçmeyi başardı. Önde gelen kripto para birimi gün içinde yaklaşık yüzde 4 arttı ve 7.400 dolar civarında işlem görüyor..

Ripple’ın XRP’si de eski kısa vadeli direnç seviyesini kırdı ve günde yaklaşık yüzde 8 artışla 0,202 dolar civarında işlem gördü..

Bitcoin 7.500-7.900 $ ‘da sert bir dirençle karşı karşıya

4H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

BTC, 3 Nisan Cuma günü bu işareti kırdıktan sonra hafta sonu 6.700 doların üzerinde konsolide etmeye devam etti. Fiyat dün, 6 Nisan’da yine 7.000 doları kırdı ve bu sabah yeni bir yüksek seviyeye ulaştı. 7.460 dolara dokunduktan sonra, fiyat baskı altında ve şu anda konsolidasyonda.

OKEx’in pazar analizi ekibi, fiyat ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapmasının (MACD), yukarıdaki 4 saatlik grafikte gösterildiği gibi en büyük farklılığı gösterdiğine inanıyor. Bu bir yükseliş zayıflaması işaretidir.

Bununla birlikte, yatırımcılar, fiyat sert bir dirençle karşılaştığında farklılığın her zaman sona erdiğini unutmamalıdır. Yatırımcılar, 7.500-7.900 dolar arasındaki alan kesinlikle zor bir direnç alanı olduğu için bir çöplükten sakınmalıdır..

Kısa vadeli eğilim, bir düzeltmeye girdikten sonra 7.000 $ ‘ın üzerinde sabitlenebilirse, bu, boğaların giderek güçlendiği anlamına gelir. Aksine, fiyat tekrar 7.000 $ ‘ın altına düşerse, piyasanın önceki aşırı satım eğilimini düzelttiğine dair bir sinyal vermeye devam etmesi olasıdır..

BTC 1D grafiği, hacimlerde önemli bir iyileşme olmadığını gösteriyor

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük grafiği, son geri arama tabanının 6.700 doların üzerinde olduğunu gösteriyor. Bu, önceki dalışta sıkışan boğaların kademeli olarak serbest bırakıldığı anlamına gelebilir..

Bununla birlikte, son piyasa duyarlılığına tabi olarak, BTC krizden tamamen kurtulamadı. İşlem hacminde önemli bir gelişme yok, bu nedenle fiyat 7.300 doları aşmış olsa bile, durgunluk ve herhangi bir zamanda düşme olasılığı hala var..

7.500-7.950 dolarlık alanın 2019’un altındaki karşı yoğun bölgenin boyun çizgisine yakın olduğundan bahsetmiyorum bile. Direnç, yeni bir yüksek seviyeyi test etme olasılığını düşürür..

Bitcoin’in hacim tablosu şu anda hala zayıflayan bir satın alma seviyesi gösteriyor. Bu, uzun bir pozisyona girmenin iyi bir seçim olmadığı anlamına gelir, çünkü yükseliş duygusunun iyileşip iyileşmediğini görmek için test edilmesi gerekir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.400 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.500 dolar
 • Kısa vadeli destek: 7.250 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 7.000 $

ETH boğaları iyileşme belirtileri görüyor

4H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


ETH kısa süre önce bir krizden kurtuldu. Satın alma fonlarının miktarındaki artışla birlikte boğaların bazı toparlanma işaretleri var..

ETH, son 24 saatte yüzde 13’ten fazla arttı. Fiyat şu anda 180 $ ‘lık sert direnç nedeniyle baskı altında. Mevcut trendden, fiyat bir saat içinde kesinlikle uzun bir ters çevrilmiş çekiçle kapandı, bu süre zarfında yeni zirveye ulaştı ve yukarıdaki direnç güçlüydü..

Yatırımcılar kısa vadeli düzeltme aralığına dikkat etmelidir – ETH 165 dolarda sabit durabilirse, yükselişe geçmeye devam edebilir..

Hacim grafiği, fon satın alma işleminin geçen haftadan daha büyük hale geldiğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyede kalabilir veya daha yüksek olabilirse, 180 doları kırmak mümkündür. Aksi takdirde, destek bulmak için 165 $ ‘a geri çekilme daha olası bir olaydır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 180 dolar
 • Orta vadeli direnç: 190 dolar
 • Kısa vadeli destek: 165 $
 • Orta vadeli destek: 160 dolar

XRP, önceki konsolidasyon alanına giriyor

4H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP, 0.1780 $ civarında bir toparlanma başlattı ve önümüzdeki birkaç saat içinde konsolidasyon alanının üst kenarını 0.1880 $ ‘dan geçmeye devam etti..

0,20 doları test ettikten sonra, fiyat biraz düşerse ve 0,1880 doların üzerine sabitlenirse eğilim pompalanmaya devam edebilir..

Yatırımcılar, Mart ortasındaki düşüşten önceki son konsolidasyon alanı 0,2060 $ ‘ın eskiden olduğunu bilmeliler. Fiyat bu noktayı kırabilirse, bu, gerçek bir toparlanmanın gelebileceği ve eğilimin zayıf durumundan çıkma olasılığı olduğu anlamına gelir. Hacimdeki artışla birleştiğinde, bu hafta 0,2060 ABD dolarını test etmek mümkün..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,2060 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,2140 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1950 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1880 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map