Bitcoin, Konsolidasyon Alanını Geçtikten Sonra 7.500 Dolara Çıktıktan Hemen Sonra Sert Direnişle Yüzleşiyor: Günlük Kripto Piyasası

24 Nisan Cuma: En iyi kripto para birimlerinin çoğu son 24 saatte sağlam kazançlar kaydetti.

Bitcoin (BTC) yüzde 6 arttı, 7.200 dolarlık direnci kırarak, basın zamanına göre 7.500 dolar civarında yerleşti..

Ethereum (ETH) günde yüzde 3’ün biraz üzerinde yükseldi ve 188 dolardan işlem gördü ve kilit direnç seviyesi 195 doların altında..

Ripple’ın XRP’si, son 24 saatte yaklaşık yüzde 4 artışla 0,195 dolar civarında işlem görüyor..

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in 1 saatlik grafiği, dün çıkış saatinde fiyatın nispeten uzun bir üst gölge ile kapandığını gösteriyor. Bu, 7.650-7.800 dolar arasındaki bölgede yüksek satış baskısının bir işaretidir..

Önümüzdeki birkaç saat içinde, eğilim şu anda boğaların dinlenmek ve kırıldıktan sonra daha fazla sayaç emmek için zamana ihtiyacı olduğunu kanıtladı. BTC’nin işlem hacmi grafiği ayrıca, yükseliş fonlarının seviyesinin, kopuş sırasındaki hızlı büyümenin ardından önemli ölçüde azaldığını gösteriyor..

Şu anda yatırımcılar, kırılmanın rasyonel olduğunu doğrulamadan önce fiyatın önceki alana geri dönme şansı olduğu için uzun bir pozisyona girmenin tehlikeli olduğuna dikkat etmelidir. Bu hafta sonu, bunu teyit etmek için iyi bir dönem olabilir – unutmayın, fiyat 7.450 $ ‘da sabitlense bile, daha fazla bir toparlanmanın 7.700 – 7.850 $ arasındaki direnç alanını kırmanın zor olduğunu unutmayın. Kısa vadede, eğilim 7.500 $ ve 7.850 $ civarında konsolide olabilir..

BTC’nin daha da toparlanabilmesi için 7.500 dolarda istikrar kazanması gerekiyor

1D grafik BTC / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

BTC, günlük düzeyde MA (30) ve MA (60) kesişme noktasına yavaş yavaş daraldı ve sonunda yukarı doğru bir kırılma eğilimini başlattı. Trend, konsolidasyon alanının zirvesini 7.470 $ civarında kırdı ve ardından 7.800 $ ‘a yükselmeye devam etti. Fiyat hızla 7.500 doların üzerine düştü ve geçici olarak konsolidasyona girdi.

OKEx analistleri, bir konsolidasyon döneminden sonra boğalar ve ayılar arasındaki dengeyi bozmanın, piyasanın bir döngüde deneyimlemesi gereken bir aşama olduğuna inanıyor. Son BTC toparlanma yüksekleri ve geri çekilme düşükleri yaklaşmaya devam ederken, atılımlar muhtemelen herhangi bir zamanda gerçekleşebilir. Bitcoin’in yaklaşan yarılanma faktörü ile birleştiğinde, yukarı doğru bir atılım olasılığı doğal olarak yüksektir..

Bununla birlikte, konsolidasyon alanının çok üzerinde olmayan, geçen yılın sonundaki yoğun ticaret alanının 7,700-7,850 $ arasında olan üst kenarı olduğu unutulmamalıdır. Bu alandaki direnç gücü günlük hatta haftalık seviyede görülebilir. Eğilim 7.500 dolarda istikrar kazanabilirse, pazarın daha da toparlanması beklenebilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 7.700 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.850 dolar
 • Kısa vadeli destek: 7.450 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 7.250 ABD doları

195 ABD doları, ETH için temel düzeydir

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

ETH, 195 dolarlık yukarı direnç seviyesini test ederken de engellendi. Bu noktanın anahtar olmasının nedeni, Mart ayındaki fiyat düşüşünün başlangıç ​​noktası olarak bu fiyata dayalı olmasıdır. Ayrıca, Şubat ayındaki zirveden önce konsolidasyon alanının üst kenarını oluşturur..

Dolayısıyla ETH’nin bu noktayı kırabilmesi anlamlıdır. Genel olarak, piyasa tek taraflı bir pompayı başlatabilir. Bununla birlikte, 195 dolar civarında baskı altında kalmaya devam ederse, eğilim geri çekilmeye devam edebilir ve daha sonra bir atılım yapabilir..


Yatırımcılar, ETH’nin 200 doları kırabilirse, o zaman başka bir pompa bekleyebileceğimizin farkında olmalıdır. Geri çekilme 175 doların altına düşmeden önce yükseliş kanalı modeli bozulmayacak.

Saatlik ses seviyesi bu kırılma sırasında açıkça artıyor, mevcut seviyeleri koruyabilir veya aşabilirse daha fazla toparlanma sinyali olabilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 195 dolar
 • Orta vadeli direnç: 200 $
 • Kısa vadeli destek: 185 $
 • Orta vadeli destek: 175 dolar

XRP daha zayıf bir patlama görüyor

1D XRP / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin çığır açan gücü, mevcut konsolidasyon alanının tepesini test edemediği için dün önemli ölçüde daha zayıftı. Piyasanın genel toparlanmasına güvenmeye devam etmesi ve hafifçe yükselmesi oldukça muhtemeldir ve 0,2 $ ‘lık direnç çok önemli bir atılım noktası olabilir..

Konsolidasyon alanının şu anki üst kısmının 2019’daki alt alanla neredeyse aynı seviyede olması, XRP’nin modelini diğer iki üst madeni paradan ayırıyor. XRP için direnci 0,2 $ civarında kırmak, daha fazla toparlanma bekleyebileceğimiz anlamına geliyor. Ancak, hacim seviyeleri şu anda büyük bir patlamayı destekleyemeyecektir. Yatırımcılar, diğer büyük madeni paraların pompasını beklese ve sonra girse iyi olur.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,2000 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,2170 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1940 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1895 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map