Bitcoin’in Boğa Üçgeni Başarıyla Oluşur, Tüccarlar Fiyat 6.800 Dolar Düşerse Daha Fazla Ribaund Bekleyebilir: Günlük Kripto Piyasası

Cryptocurrency piyasaları bugün 20 Mart’ta büyük bir toparlanma görüyor ve en yüksek kripto paraların çoğu gün içinde yüzde 20’nin üzerinde kazanıyor..

En iyi kripto para birimi Bitcoin (BTC), 19 Mart’ta 6.000 $ ‘ı itmeyi başardı. Daha sonra kripto para, gün içinde neredeyse yüzde 24 artarak, 6.500 $ – 6.800 $’ a girdi..

En büyük ikinci madeni para olan Ether (ETH), son 24 saatte yüzde 23 artarak 150 dolara doğru itti..

Ripple’ın XRP’si, 0.172 $ ‘dan işlem yapmak için yaklaşık yüzde 16 artışla gün içinde biraz daha az büyüme gördü..

Bitcoin, boğa üçgeninin üst kenarından geçiyor

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: OKEx.com

Yükseliş üçgenini kırdıktan sonra Bitcoin fiyatı, üçgenin üst kenarı tarafından desteklendi. OKEx’in pazar analizi ekibinin dün tahmin ettiği gibi, bu hareket bir toparlanmanın başlangıcını değerlendirmek için bir faktör olabilir. Kırılmaya, artan satın alma hacimleri eşlik ettiğinde, bu, kırılmanın doğru olmasını sağlayan başka bir faktör olabilir..

Bugün gördüğümüz gibi, trend bu sabah kısa bir süre için konsolide oldu, ardından hacim orta seviyeye çıktı ve fiyat doğrudan 6.500 doları kırdı. Bu, piyasa güveninin arttığı ve iyimser duyarlılığın yeniden canlandığı anlamına gelir..

Bununla birlikte, 6.500 $ ile 6.800 $ arasındaki alan, 2019’un sonunda en altta olduğu için hala sert bir direnç alanıdır. 6.800 $ ‘ı kırmak 7.000 $’ ı test etmeyi mümkün kılabilir veya yatırımcılar geri çekilmeyi beklemeli ve girmelidir.

Yükseliş baskısı güçlüyse, bu geri çekilme 6.500 $ ile desteklenebilir veya destek bulmak için 6.000 $ ‘a düşebilir..

Bitcoin’in yukarıdaki 1 günlük hareketli grafiğinde görülebileceği gibi, hareketli rota önemli bir noktaya ulaşıyor. Sadece tabloya baktığımızda, boğaların ve ayıların 6.800 $ civarında ateşli bir şekilde rekabet ettiğini görüyoruz..

Fiyat bu hafta sonu 6.800 doları güçlü bir şekilde aşabilirse, yukarıdaki 1. koşulda gösterildiği gibi 7.000 ABD dolarına geri dönmek mümkündür ve 4.000- 5.000 ABD doları, önceki damping aşamasının alt kısmı olacaktır..

Aksi takdirde, bugünkü toparlanma, büyük balinaların boğaları çekmesi için bir tuzak olabilir. Yeterli kar elde ettikten sonra, yukarıdaki tabloda 2. koşulda gösterildiği gibi başka bir büyük satış olayı gerçekleşebilir. Daha sonra günlük eğilim çift dip oluşturabilir ve ardından toparlanabilir..

Günlük alım hacmi şu anda daha yüksek seviyelere çıkmak için yeterli değil, bu nedenle yatırımcılar geceleri piyasa değişimine odaklanmalıdır. Hacim bu nispeten normal seviyede kalırsa fiyat düşüşü riski artacaktır. MACD hatları neredeyse altın bir haç oluşturuyor, pompa olasılığı yüksek.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6.800 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.050 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.500 $
 • Orta vadeli destek: 6.000 $

ETH, BTC’den daha fazla yükseliş hissi görüyor

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


BTC ile karşılaştırıldığında, ETH’nin yükseliş gücü daha da güçlü. Üst kenarı kırdıktan sonra, fiyat doğrudan 140 $ ‘a dokundu ve ardından kısa bir konsolidasyona girdi ve alt kısım 134 $ ile desteklendi..

Birkaç saat önce, trend bir kez 145 doları kırdı ve şimdi 155 dolar tarafından bastırılıyor – bu pozisyon Ocak ayında güçlü bir destek olduğu için şimdi sert bir dirence dönüşecek..

Yatırımcılar, bu pompanın devam edip edemeyeceğine karar vermek için hafta sonu birkaç önemli pozisyonu fark etmelidir. İlk destek pozisyonu 145 dolar civarında: eğilim burada toparlanabilirse, bu yükseliş hissinin daha güçlü olduğu anlamına gelir..

Fiyat, 134 dolar civarında olan ikinci pozisyon tarafından desteklenirse hareket daha zayıf olacaktır. Hacim değiştirme koşuluyla birlikte geleceği yargılamak zor değil.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 125 dolar
 • Orta vadeli direnç: 134 dolar
 • Kısa vadeli destek: 120 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 116 dolar

XRP daha zayıf ribaund görüyor, direnç güçlü

1H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

XRP’nin geri tepme aralığı, diğer altcoinlerden nispeten daha zayıf, çünkü üst kenarı kırdıktan sonra geri çekilme neredeyse tekrar altına düştü. Genel piyasa duygusunun ısınması nedeniyle fiyat istikrar kazandı ve 0,1750 dolara yükseldi. Kısa vadede bu güçlü direnci kırmak zor olacak.

Yatırımcılar, geri çekilme trendinin 0.1650 doların altına düşmesi durumunda, toparlanmanın daha fazla pompalamak için yeterli enerjiye sahip olmayabileceği anlamına geldiğini fark etmelidir. Bununla birlikte, üçgenin üst kenarı hala etkili olabildiği sürece, fiyatın daha fazla düşme olasılığı küçüktür..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1750 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1980 dolar
 • Kısa vadeli destek: 0,1650 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 0,1600 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map