Bitcoin’in 4 Saatlik Seviyesi MA’yı Geçebilirse (60), 6,950 Dolar Bu Ayın Konsolidasyon Trendinin Merkezi Ekseni Olabilir: Kripto Piyasası Günlük

22 Nisan Çarşamba: En iyi kripto piyasaları son 24 saatte hafif kazançlar kaydetti.

Bitcoin (BTC) hala 7.000 $ ‘ın hemen altında işlem görüyor ve günde yüzde 2’lik bir toparlanma görüyor..

Ethereum (ETH) neredeyse yüzde 3 artarak 176 dolarlık üst sınır ile aralık içinde kaldı..

Ripple’ın XRP’si, son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,5 büyüdü ve 0,1856 dolardan işlem gördü..

BTC, MA (60) ve 6.950 $ ‘ı kıracak mı??

1H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Dün, BTC 6.750 $ ‘a düştükten sonra geçici olarak stabilize oldu. Trend, önümüzdeki birkaç saat boyunca 6.750-6.950 dolar aralığında dalgalanmaya devam etti. Üst direnç net ve küçük ölçekli hareket aralığı artık 100 doların altında. 

OKEx piyasa analiz ekibi, bugün 01:00 HKT’de meydana gelen yüksek yükseliş hacmine sahip toparlanmanın, boğaların kısa vadeli gücünü değerlendirmek için bir temel olarak kullanılabileceğine inanıyor..

O saatteki işlem hacmi yaklaşık 10 saatin en yüksek seviyesiydi, ancak fiyat sadece 6,950 $ ‘ı kısa bir süre test etti ve hızla geri düştü. Bir dereceye kadar kısa vadeli sert direncin hala 6.950 dolar civarında olduğu belirlenebilir..

6.750 $ ‘ın kısa vadeli bir destek olarak değerlendirilebileceği göz önüne alındığında, trend yukarıdaki iki noktadan birini kırdığında, hareket yönünü geçici olarak tahmin etmek için kullanılabilir..

Yatırımcılar, trendin MA (60) ve 6.950 $ ‘ı aynı anda kırıp kırmayacağını görmek için dört saatten fazla beklemenin daha iyi olduğunun farkında olmalıdır. Kırılmanın rasyonel olduğunu ve yükselen direncin hala 7.200-7.300 dolar civarında olduğunu doğrulamak önemlidir..

BTC 4H tablosu MA (60) ‘ın etkili direnç olduğunu gösteriyor

4H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

Bitcoin’in 4 saatlik grafiği de şu anda trendin MA (60) tarafından bastırıldığını gösteriyor. Bu grafik seviyesinde MA’nın (60) daha önce fiyatı yeterince destek ve direnç verdiğini görmek açıktır, bu nedenle şu anda etkili bir direnç olarak değerlendirilebilir..

Bununla birlikte, trendin bu hareketli ortalamayı aşma şansı nedir? Önümüzdeki birkaç saatteki yükseliş hacmi seviyesine bağlı olarak, hacim artış eğilimini gösteriyorsa, etkili bir şekilde patlama yapmak mümkündür. Aksi takdirde, yatırımcılar yanlış bir kırılmaya dikkat etmelidir.

Mum çubuğunun şeklini belirlemek, aynı zamanda kırılmanın etkinliğini de yargılayabilir. Önümüzdeki birkaç saat içinde, her saatlik mum çubuğu uzun bir üst gölge çizgisiyle kapanırsa, bu, o alan çevresinde çok fazla satış baskısı olduğu ve makul bir kırılma olasılığının sınırlı olduğu anlamına gelir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 6,950 dolar
 • Orta vadeli direnç: 7.200 dolar
 • Kısa vadeli destek: 6.750 ABD doları
 • Orta vadeli destek: 6.550 ABD doları

ETH, 166 $ ‘dan kısa vadeli desteğe sahip

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: OKEx.com


Yakın gelecekte 166 doların ETH için güçlü bir destek seviyesi olduğu doğrulandı, ancak 175 doların üzerindeki direncin kısa vadede kırılması hala zor. Son zamanlarda, bu seviyenin geçerli bir direnç olduğu iki kez kanıtlandı.

Hacim açısından, 175 doların son iki katı test edildiğinde, yükseliş hacmi yüksek bir seviyede kalmayı bile başardı, ancak girişimler yine de başarısız oldu. Mevcut hacim seviyeleriyle, piyasaya daha fazla yükseliş fonu girmezse geçerli bir çıkış yapmak neredeyse imkansızdır..

Bu nedenle, eğilim muhtemelen 166-176 dolar arasında kalacak ve dün de belirtildiği gibi, şok edici süreç sağ omuz oluşumudur. Eğilim, model oluştuktan sonra daima bir yön seçer.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 175 dolar
 • Orta vadeli direnç: 189 dolar
 • Kısa vadeli destek: 166 $
 • Orta vadeli destek: 155 dolar

0.1865 $ XRP için sert direnç seviyesidir

4H XRP / USD Perpetual Swap verileri. Kaynak: OKEx.com

4 saatlik grafiğin gösterdiği gibi, XRP geçici olarak 0.1820 $ ile desteklense de, boğalar fiyatı 0.1865 $ direncinin üzerine bile zorlayamadı. Eğilim her zaman bu pozisyon tarafından bastırılırsa, fiyatın tekrar 0.1780 $ ‘a düşmesi muhtemeldir..

Grafikteki kırmızı daireler, 0.1865 $ civarındaki direnç seviyesinin zor olduğunu gösteriyor. Yükseliş hacimleri ile kırılma kısa sürede gerçekleşecek olsa da, hacim miktarı artmadan fiyatın hızla düşmesi kolaydır..

Yatırımcılar, dünkü gerileme diplerinin yakın zamandaki yüksek dip kuralı devam etmediğine dikkat etmelidir. Bu, fiyatın düşme riskinin arttığı anlamına gelebilir. Kısa vadede 0,1780 ABD doları geçerliliğine odaklanmak gereklidir.

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa vadeli direnç: 0,1865 dolar
 • Orta vadeli direnç: 0,1885 ABD doları
 • Kısa vadeli destek: 0,1820 ABD doları    
 • Orta vadeli destek: 0,1780 ABD doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerinde bulunma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx’i takip edin:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map