Bitcoin, Hacim Kilit Faktör Olduğunda Yeniden 8 Bin Doların Altına Düştü: Günlük Kripto Piyasası

Bitcoin (BTC) 11 Mart Çarşamba günü 8.000 $ fiyat noktasının altına düştü. Önde gelen kripto para birimi, haftanın başında geleneksel borsalarla birlikte ağır kayıplar gördükten sonra Salı günü değer kazandı..

Basında, Bitcoin son 24 saatte neredeyse yüzde 4 düşüşle 7.850 dolar civarında işlem görüyor..

Ethereum’un (ETH) fiyatı da bu sabah tekrar düşmeden önce son 24 saatte benzer bir model izleyerek 200 doların üzerine çıktı. Basında, ETH gün içinde yüzde 5’in biraz üzerinde düşüşle yaklaşık 196 dolardan işlem görüyor..

BTC / USD Sürekli Takas

4H grafiği BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: okex.com

BTC’nin 4 saatlik grafiğine baktığımızda, satış hacimlerinin dün gece yüksek bir seviyeye yükseldiğini görüyoruz, ancak yine de bir daralma modeli gösteriyor. Ayıların gücü geçici olarak zayıflıyor.

4 saatlik seviye 8.250 $ seviyesini koruyabilir ve çift dipli bir yükseliş paterni oluşturabilirse, bölgede daha fazla dip fonu olduğunu ve piyasa görünümünün yükselişe geçtiğini kanıtlar..

Üçlü bir dip modeli oluşursa, daha uzun bir konsolidasyon piyasası göreceğiz, bu da ana fonların bir atılım yapmadan önce yeterli sayaçları emmesi gerektiği anlamına gelir..

Yatırımcıların 8.200 – 8.250 $ arasındaki direncin gücüne dikkat etmesi ve 7.700 $ civarında destek vermesi gerekiyor..

Ayılar, 8.000 $ ‘ın üzerine çıkma girişimlerini bastırdı

1D grafik BTC / USD Perpetual Swap verileri. Sos: okex.com

Bitcoin’in 1 günlük grafiğine geçersek, dün, 10 Mart, BTC, ayılar fiyatı tekrar bastırmak için güçlerini çabucak göstermeden önce kısa bir süre 8.100 doların üzerine çıktı..

Bu sabah erken saatlerde meydana gelen birkaç geçici toparlanma, 8.000 $ ‘ı geri kazanamadı..

OKEx analistleri, artan satış hacmi miktarının saat 12: 00’de görülebileceğine inanıyor. Dün UTC, önceki saatin toparlanmasından çok daha yüksek.

Bu, hala 8.000 $ civarında aktif olan belirli bir miktar açığa satış fonu olduğunu gösteriyor, bir dereceye kadar düşüş eğiliminin yükselişe geçmesinin zor olacağını yansıtabilir..

1 günlük mum çubuğu neredeyse iki ters çevrilmiş çekiç deseniyle kapandı. Bu, fiyatın şimdi düşmeyi bırakması durumunda, boğaların gücü hala zayıf olduğu için kısa vadede toparlanmanın olacağı anlamına gelmez..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç : 8.000 $
 • Orta Vadeli Direnç : 8.250 $
 • Kısa Vadeli Destek: 7.700 ABD doları
 • Orta Vadeli Destek : 7.400 $

ETH / USD Sürekli Takas

1H ETH / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: okex.com

ETH için 1 saatlik grafik, saatlik baş ve omuz diplerinin dün geceki çöplük sırasında oluşmadığını gösteriyor..

ETH’nin fiyatı 206 dolar civarında bir noktada dirence ulaştı ve sonra düştü. Trend, gün içinde 190-197 dolar civarında dengelenebilirse, çift dip oluşturmak mümkündür..

Yatırımcılar, piyasanın önceki dökümü sindirmek için konsolide etmesi gerektiğinden, ikinci dip kısmının oluşması için daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceğini fark etmelidir. 206 dolara yükselme, fiyatın o seviyede tekrar düşmesi mümkün olduğundan hiçbir şeyi garanti edemez. Madeni para 212 dolar civarında dengelenebilirse, daha güçlü bir boğa sinyali olacaktır..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç: 206 Dolar
 • Orta Vadeli Direnç: 212 Dolar
 • Kısa Vadeli Destek: 195 $
 • Orta Vadeli Destek: 185 Dolar

Yatırımcının seçimi: TRX / USD Sürekli Takas

4H TRX / USD Sürekli Takas verileri. Kaynak: okex.com

Tron’un (TRX) 4 saatlik grafiğinin gösterdiği gibi, bu dönemdeki eğilim Elliott Wave prensibine uyuyor ve baskı zamanından itibaren, son döküm dalgasının muhtemelen biteceğini tahmin ediyoruz..

A, b ve c dalgalarının üçüncü dalganın alt dalgaları olduğunu açıkça görebiliriz çünkü bunlar muhtemelen genişleyen dalgalar. Bu tür bir durum aşırı bir pazarda görünme eğilimindedir.

Bununla birlikte, pazar sürekli değiştiğinden ve geleceği% 100 doğru tahmin edebilecek bir teori olmadığından, fiyat 0.01400 $ ‘a düşmeyi bırakırsa, bu bir istikrar ve toparlanma sinyali olabilir. Beşinci dalga, fiyat bu pozisyonun altına düşerse, genişleyen bir dalga da olabilir..

Direnç ve destek seviyeleri

 • Kısa Vadeli Direnç: 0,01600 Dolar
 • Orta Vadeli Direnç: 0,01705 Dolar
 • Kısa Vadeli Destek: 0,01414 ABD doları
 • Orta Vadeli Destek: 0,01305 ABD Doları

Feragatname: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında esas alınmamalı ve yatırım işlemlerine katılma tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıkların ticareti, önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

Follow OKEx açık:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map