Bitcoin, Düşüş Duygusuyla Mücadele Ediyor, Alt Sezon Umutları Düşüyor: Haftalık Piyasa İzleme

Geçen hafta gördüm Bitcoin (BTC) yaklaşık 10.000 $ ‘dan 8.700 $’ a kadar düşerek tetiklendi tarafından UTXO Şubat 2009’dan itibaren (11 yıldan fazla bir süre önce) zincirde harcanmaktadır. Hafta sonu boyunca iki kez başarısızlıkla sonuçlanan 9.200 doları geri alma girişiminin ardından, BTC şu anda 8 bin 800 dolar civarında işlem görüyor. OKEx BTC Endeksi Fiyatı.

Bitcoin’in fiyat hareketi, hafta boyunca yüzde 9,92’lik bir kayıpla sonuçlandı ve yutan düşüş paterni haftalık grafikte, satıcıların alıcıları geride bıraktığını gösteriyor. Süre Ethereum (ETH), Bitcoin SV (BSV) ve Litecoin (LTC) sırasıyla yüzde -2.77, yüzde -2.85 ve yüzde -3.4 ile çok daha küçük kayıplar gördü, Bitcoin Cash (BCH) haftalık yüzde -6.83 getiri bildirdi.

haftalık kripto getirileriBaşlıca kripto para birimlerinin haftalık getirileri 5/11 – 5/17. Kaynak: TradingView

Alt sezon köşede olmayabilir

Ethereum, Bitcoin’e karşı yükseliş ivmesini gösterdiğinden, Ethereum ile tarihsel olarak güçlü bağları olan küçük altcoinler de yükseldi. Verilere göre MVIS, Small-Cap Endeksi, Mayıs ayında diğer tüm endeksleri geride bırakarak şu ana kadar yüzde 12,29 getiri sağladı.

Ayrıca, BTC piyasa hakimiyet endeksi yarılanmadan sonra yüzde 67’den yüzde 65’e düştü. CoinGecko, ve OmiseGo (OMG) pompalama Hafta ortasında alternatif sezon için umut doğdu. Bununla birlikte, OMG nedeniyle yükselen başlatmak Coinbase Pro’da, hafta ortasının en yüksek seviyesi ile bugünün işlem seansı arasında yaklaşık yüzde 30 düştü. İlerlerken, Bitcoin geri dönüp 9.000 $ ‘ın üzerinde kalamazsa, altcoinlerin sürekli bir yükseliş trendi izlemesi çok zor olacaktır..

MVIS indeksiBTC ve Küçük / Orta / Büyük Kap Endeksi haftalık getiri (25 Mayıs itibariyle veriler). Kaynak: MVIS

Bitcoin On-chain etkinliği geçen hafta düştü

25 Mayıs UTC 02:00 itibariyle, Bitcoin ağının hashrate’i yaklaşık 91.18 EH / s idi ve geçen haftanın ortalama seviyesinden 14.05 EH / s daha düşüktü. Oklink veri. Aşağıdakilerden kaynaklanan gelir düşüşünün yanı sıra ikiye bölme, Çin’in güneybatı bölgesinde sel mevsimi nedeniyle büyük ölçekli madencilik makinelerinin kapanması, hash oranındaki bu düşüşe bağlanabilir..

Bu arada, 18 Mayıs – 24 Mayıs tarihleri ​​arasında ağdaki toplam aktif adres sayısı da geçen haftaya göre yüzde 1,84 azalırken, aynı dönemde toplam işlem sayısı yüzde 10,39 düştü..

Mayıs Ayındaki En Düşük Uzun / Kısa Oran

Bitcoin, geçen hafta zayıflık belirtileri gösterdi ve düşüş duyguları galip geldi. Cuma Vadeli İşlemleri segment. Bakmak OKEx ticaret verileri, Uzun / Kısa Oran bu ay ilk kez 0,85’in altında seyrederek düşüş senaryosunu doğruladı.

Ancak Açık Faiz (OI), Pazar öğleden sonra 550 milyon sözleşmeden 620 milyonun üzerine çıkarak yükseldi. Dahası, Üç Aylık Gelecek’in primi tekrar negatif bölgeye döndü ve bu da piyasa katılımcılarının orta vadeli fiyat hareketleri konusunda artık iyimser olmadığını gösteriyor. Negatif prim, yazım sırasında – 30 $ ‘dan fazla genişledi.

BTC Uzun / Kısa OranıBTC Uzun / Kısa Oranı. Kaynak: OKEx

Uzun / Kısa Oranı, uzun pozisyon açan toplam kullanıcı sayısının kısa pozisyon açmaya oranını gösterir. Oran, tüm vadeli işlemlerden ve kalıcı takaslardan derlenir. Bir kullanıcının uzun / kısa tarafı, BTC’deki net pozisyonlarına göre belirlenir..

Türev piyasasında, ne zaman açılan uzun bir pozisyon varsa, onu dengelemek için açılan bir kısa pozisyon da olmalıdır. Toplam uzun pozisyon sayısı, toplam kısa pozisyon sayısına eşit olmalıdır. Oran düşük olduğunda, daha fazla kişinin şort tuttuğunu gösterir..

BTC yükselen kanalı kaybetmiş olabilir

Vadeli işlem verileri göstergeleri düşüş işaretleri gösterirken, BTC’nin fiyatı aşağıdaki grafikte gösterilen yükselen kanalın altına düşerek olumsuz duyguyu yansıtıyor. Bu aynı zamanda, BTC’nin 2 Nisan’dan bu yana önemli bir destek olarak kalan 30 günlük hareketli ortalamanın altına düştüğü ilk zamandır..

BTC kısa vadede 8.900 ila 9.000 ABD doları aralığının üzerine çıkamazsa, 8.550 ABD doları desteğini test etmek için başka bir aşağı doğru hareket görebiliriz. Bu arada, OKEx BTC Aylık Gelecek 29 Mayıs’ta sona erecek ve artan volatilitenin sona erme sürecine doğru ilerlediğini görebiliriz..

BTC / USD FiyatOKEx BTC Üç Aylık Vadeli İşlemleri (BTCUSD0626) 1D grafik. Kaynak: OKEx

Sorumluluk Reddi: Bu materyal, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemlerine girişmek için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Dijital varlıklar ticareti önemli risk içerir ve yatırdığınız sermayenin kaybına neden olabilir. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız..

OKEx Insights, piyasa analizleri, derinlemesine özellikler ve kripto profesyonellerinden seçilmiş haberleri sunar.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map